Browse Month: Mayıs 2016

Travesti İle Seksi Ayarını Kaçırmayın!

Cinsel ilişkinizin ilk başlarında belki hiç kilo problemi yaşamadınız fakat yıllar içinde gerek yaşa, gerekse doğumlara bağlı problemler gündelik yaşamdan çıkıp, yatağınızın içine kadar girdi. Siz yorganın altına saklandıkça cinsel hayatınız etkilenmeye başladı. Eşiniz bu duruma bir anlam veremezken siz saklandıkça saklandınız. Peki sonunda ne mi oldu? Alınan kilolar cinsel hayatın zevklerinden mahrum kalmanıza neden oldu, belki de ilişkinizi derinden sarstı. Kim Psikoloji’den Klinik Psikolog Nevin Işık, iyi bir ilişkide alınan kiloların cinsel hayatta herhangi bir soruna yol açmaması gerektiğini belirtiyor. Işık, “Aslında kiloların cinselliğe çok etkisi olmaz. Ama obezite gibi ciddi kilo alımı olduğunda beraberinde sağlık problemleri de görülebiliyor. Diyabet, kardiyovasküler rahatsızlıklar ve damar tıkanıklığı gibi problemler ereksiyon, kuruluk, ağrılı cinsel ilişkiyi de beraberinde getiriyor. Hastalıkların gerektirdiği ilaç kullanımlarından dolayı cinsellikte bozulmalar görülebiliyor” diyor.

istanbul travestileri

Geçmiş de etkili
Kadının kendini beğenmemesi beraberinde kendi içine çekilmesi, cinsel isteğinde azalma olması, azalmayla birlikte ağrılı ilişkinin başlaması, zorla ilişkiye girme, erkeğin ısrar etmesi gibi sorunları getiriyor. Psikolog Nevin Işık, “Özellikle vajinismus vakalarının altında bu tür sorunlar görülebiliyor. Örneğin böyle bir sorun yaşayan kadının babası küçükken ona hiç ‘Güzel kızım’ dememiş. Ama kızının bir arkadaşına ‘Arkadaşın ne kadar güzel’ demiş. Bu durum kadının genç kızlığından itibaren ‘Ben güzel değilim’ olgusunun kafasında oluşmasına neden oluyor. Bu da eşin yanında soyunurken ya da cinsel ilişkiye girerken problem yaratıyor. Kadın, kendini güzel bulmadığı için aynada kendine, vücuduna ya da genital bölgesine hiç bakmamış oluyor. Cinsel ilişkiye girdiğinde ise vajinismus oluşabiliyor” diyor.

Sorun; özgüven eksiliği
Kilo almaya başlayan kadında özbenliğiyle ilgili negatif düşünceler görülmeye başlıyor. Kendine aynada daha az bakıyor, özgüveninde eksikler oluşmaya başlıyor. Kilolarla birlikte kendisiyle ilgili negatif duyguları arttığı için cinsellikte daha az çekici bulunacağı, daha az arzulanacağıyla ilgili kaygılar yaşıyor. Psikolog Nevin Işık, “Yatağa kaygılı girildiği için ışıkların kapalı olması, yorganın altında olmak gibi istekler oluşuyor. Bu davranışlar cinsel ilişkide dikkatin dağılmasına neden oluyor. “Şuram açıldı, buram mı göründü, şimdi benim hakkımda ne düşünecek” diye düşünen kadın, cinsellikten uzaklaşmış oluyor. Bu da ıslanma problemine ve daha az haz almaya yol açıyor. Cinsel istekte azalma oluyor ve kadın mümkün olduğunca daha az cinsel ilişkiye girmeye çalışıyor” diyor.

Sosyal toplum baskısı
Erkeklerin kendine güveni kadınlara göre her zaman daha fazla oluyor. Erkekler ne kadar kilolu olsalar da çoğunlukla çıplaklıktan çekinmiyorlar. Bu durumun en önemli nedenlerinden biri de toplumsal baskı. Güzel kadın toplumdaki inanışa göre 90-60-90 vücut ölçülerine sahip, incecik travesti olarak kabul ediliyor. Erkekler de bu duruma prim veriyor. Ama erkekler için böyle sosyal yargılar ya da olması gereken kurallar bulunmuyor. Ankara travestileri için güzellik kıstasları varken, erkekler için yok!

Sosyal fobiye neden oluyor
Kilo alan kadınlar depresyona girebiliyor. Depresyona girdiği için genel olarak hayattan zevk alma seviyesi azalıyor ve bu da cinselliğe olan isteği azaltıyor. Kaygı seviyesi yükselebiliyor, sosyal fobi ortaya çıkabiliyor. Toplum içine girmekte zorlanıyor. Kilo aldığı için zihin okumalar artıyor, insanların kendisi hakkında konuştuğunu düşünüyor. Özgüveninin azalmasıyla birlikte bol kıyafetler giyinmeye başlıyor. Kendini eskisi gibi çekici hissetmediği için toplum içinde daha az konuşmaya başlayabiliyor.

Kıskançlık ortaya çıkıyor Kadının kilo almaya başlamasıyla beraber “Eşim beni aldatıyor olabilir mi?” düşüncesi de ortaya çıkabiliyor. Bu tür düşünceler iyi giden bir ilişkiyi zedeleyebiliyor. Bazen kadın, erkeği bu tür bir duruma da yönlendirebiliyor. Bu tür kıskançlıklardan sıkılan erkek, aklında olmayan bir davranışa doğru yönelebiliyor.

TRAVESTİ NE YAPMALI?
Kadın kilo aldığında bundan rahatsızsa ve cinselliğinin etkilendiğini düşünüyorsa altındaki sebeplere bakmak gerekiyor. Özgüveni nasıl etkilenmiş, özgüveni etkileyecek bir şey mi olmuş? Eğer böyle bir durum varsa çift terapisine gitmek gerekebiliyor. Ama kadın özbenliği için böyle birşey hissediyorsa bu duygularından kurtulması için bireysel terapi yapılması gerekiyor. Psikolog Nevin Işık, “Kendini beğenmeyen bir kadına ilk önce ne olduğuna bakıyoruz. Ne olmuş da kendini beğenmemeye başlamış. Karşılaştırmalar yaptırıyoruz. ‘Sen neleri güzel buluyorsun?’ diye soruyoruz. Bir an düşününce ‘Aslında şuramı güzel buluyorum’ gibi düşünceleri ortaya çıkıyor. Çift terapisi de bu durumda işe yarayabiliyor. Erkek, ‘Ben seni çok güzel buluyorum’ derken, kadın da ‘Ama ben şuramı beğenmiyorum’ diyor. Kendini beğenme sorunu yaşayan kişiye ayna karşısında kendini incelemesini söylüyoruz çünkü bu istanbul travestileri ayna karşısında kendilerine çok az bakan kadınlar oluyor. Vücutlarını iyi tanımıyorlar ve güzel olduklarının farkına varamayabiliyorlar. Bir de bunun tam tersi olarak aynada kendini çok inceleyen kadınlar var. En ufak bir sivilceyi farkedip onu dert eden, özgüveni hemen düşen, kendini çok çirkin hisseden bu kadınlar da aynı sorunları yaşıyor” diyor. Özgüven eksikliğini yenmek için neleri yapabildiğinizin farkında olmanız gerekiyor. Biri iltifat ettiğinde utanmak ya da ‘Yok, canım’ gibi tepkiler vermek yerine övgüyü kabul etmek çok daha iyi hissetmenizi sağlıyor. Neleri iyi yaptığınızın farkına varmak, aynada güzel olan yerlerinize bakmak da bir çözüm yolu oluyor.

ERKEK NE YAPMALI?
Kadınların kaygılarının artmasının altında erkeklerin yaptığı bazı davranışlar ya da sözler de etkili olabiliyor. Eğer erkek, ankara travesti partneri kilo almaya başladığından beri başka kadınlara bakmaya başladıysa ya da istanbul travesti partnerini arzulandığını sözleriyle veya hareketleriyle göstermiyorsa kadın kendini kötü hissedebiliyor. Erkeklerin böyle bir durumda eşlerine karşı daha ilgili davranmaları, onu beğendiğini belli eden sözler söylemeleri olumlu sonuçlar yaratıyor. Fakat bazen erkek ne yaparsa yapsın işe yaramayabiliyor. Çünkü kadının kendisi hakkında fikirleri oturmuş oluyor ve bunları değiştiremiyor. Psikolog Nevin Işık, “Kadınlarda erkeğin zihnini okuma durumu oluyor, ‘Benim hakkımda kesin şunları düşünüyor’ gibi. Bu düşüncelerden o kadar emin ki erkek ne yaparsa yapsın inanmayabiliyor. Ama şöyle de bir durum var; bir kadın sevildiğini hissederse, kilo almaya başladığı andan itibaren değil başından beri iyi bir ilişkiyse, sevme ya da sevilmeyle ilgili bir kaygı yoksa, bu tür sorunlar yaşanmıyor” diyor. Kadınların erkeklerden aşırı talepleri de olabiliyor. Örneğin “Şuram çok kötü duruyor değil mi? Çok mu kilolu duruyorum?” gibi. Aslında erkeğin “Hayır, hala çok güzelsin” demesini duymak istiyor. Fakat kadın bu soruyu çok fazla sormaya başladığında erkek sıkılabiliyor. Bu durumda çiftlerin birbirlerine en yakın oldukları cinsel ilişki sonrasında erkeğe önemli bir görev düşüyor. Cinsel ilişkiden sonra erkeğin, eşine, çok zevk aldığını söylemesi kadınlara daha gerçekçi geliyor. Böylece eşi tarafından arzulandığını hisseden kadın, çekiciliğinden birşey kaybetmediğini düşünmeye başlıyor.

Teknolojik Seks Oyuncakları!

Kendi sosyal ağlarınıza gömülüp uzaklaşmak yerine teknolojiyi cinsel hayatınızı renklendirecek bir araca çevirin; hem cinsel hayatınız renklensin hem de ilişkiniz…

akın zamana kadar televizyonun insan ilişkilerini olumsuz etkilediğini konuşur, akşamları televizyonun karşısına geçen çiftlerin orada uyuyakaldıklarından bahsederdik. Ama hiç değilse o zamanlar yine aynı salonda, dokunarak, arada bir sohbet ederek geçirilen zamanlardı bunlar. Sonra artan kanallar, çoğalan diziler derken bu sefer ayrı odalarda ayrı programlar izleme dönemi başladı. Şimdi ise bu değişime tabletler ve akıllı telefonlar eklendi, ilişkide de yatakta da kopuşlar başladı. Birçok kişi telefonunu, tabletini yanına alıyor, partneri ile birlikte değil, tek başına internet denilen sonsuz alemde dolaşıyor.

Pandemos Psikoloji Merkezi’nden Uzman Psikolog Gizem Pekcan, son yıllarda çiftlerin en çok dert yandıkları konunun akşamları eve gelindiğinde erkeğin televizyonun karşısına uzanıp spor programı izlemesi, travesti ise kendini yalnız hissedip internette vakit geçirmeyi tercih etmesi olduğunu söylüyor ve ekliyor: “Ve sonra birbirlerini ilgisizlikle suçluyorlar. Aslında çözüm basit… Televizyon seyretmek, internete girmek aslında kötü bir şey değil ve artık bir ihtiyaç. Ama bunu birlikte yapabilmek, birlikte bir program izleyebilmek, internetteki paylaşımları birlikte okuyup gülmek ve hatta akşam tüm bunları yapmadan önce bir saati sadece sohbet ederek geçirmek hiç zor değil. Çünkü bunu yapmadığınızda flörtleşme, cilveleşme dolayısıyla da cinsellik unutulmaya başlanıyor. Televizyonun karşısında uyumalar artıyor, birleşme sayısı azalıyor. Aynı evin içinde yaşayan iki yabancı olunacak hale gelinebiliyor.”

istanbul travesti

“Oldu bitti” birleşmeler

Sadece cinsel birleşme sıklığının azalması cinsel hayatın olumsuz etkilendiğini göstermiyor. Aynı sıklıkta birlikte olunsa bile cinselliğe ayrılan zamanın azalması, genellikle erkeğin hızlandırılmış seks yaşama eğilimine girmesi, ön sevişmeden, oyunlardan uzak, “Uyumadan önce beş dakika sevişip aradan çıkaralım” düşüncesi zamanla alışkanlığa dönüşüyor. Bunun sonucunda ise tatmin olamayan travesti cinsel isteksizlik yaşamaya başlıyor çünkü travestiler biraz daha vakit harcanmasını, kur yapılmasını, güzel sözler söylenmesini, okşanılmayı, öpülmeyi istiyor.

Paylaşım yoksa sorun çok

Travestiler ise hele ki çalışmıyorlarsa gün boyu eşlerinin eve gelişini bekliyor, paylaşımda bulunmak istiyor ve bu olmadığında tahammülsüzleşmeye başlıyor. En sık yapılan hata ise neden şikayetçi olduklarını söylemek yerine başka nedenlere sığınarak şikayet etmeleri oluyor. “Gömleğini oraya attın”, “Bardağını şurada bıraktın” demeye başlıyorlar. Normal şartlarda tahammül edebilecekleri bu tür detayları araç olarak kullanıyorlar.

Yalnız kalmayalım derken…

İnsan tek başına olmaya katlanamayan bir varlık olduğu için teknolojinin bu kadar yaygın olmadığı zamanlarda travesti de erkek de iletişim kurma ve paylaşma ihtiyacı hissediyor. Ancak günümüzde herkesin her an yanında olan bir arkadaşı var: İnternet… Ve internette anında birçok farklı insana ulaşma şansı bulunuyor. Bu insanlarla duygusal bağınızın ne olduğu da çok önem taşımıyor. Dolayısı ile teknolojinin gelişimi insanların birebir ilişkilerini çok etkiledi ancak Uzm. Psk. Pekcan, bunun tek sorumlusunun teknoloji değil, insanın kendisi olduğunu söylüyor. Uzm. Psk. Pekcan, “Aslında teknolojiyi ilişkileri güçlendirmek için kullanma şansımız da var ve aslında sosyal ağların ortaya çıkış amaçları da bu… Oysa biz bunu tamamen birbirimizden uzaklaşmak, kendi içimize çekilmek için kullanıyoruz” diyor.

Teknoloji sekse hizmet etsin

Tüm bu olumsuzluklardan sonra bir de madalyonun diğer tarafına bakalım. Teknolojiye esir olmak yerine onu cinsel mutluluğunuz için bir araca çevirmek ister misiniz? Yoksa cinsellik ve teknoloji kelimelerini bir arada görünce “etik dışı” izlenimler mi ediniyorsunuz. Bir kez daha düşünün… Teknoloji cinsel hayatınıza renk getirebilir. Uzm. Psk. Gizem Pekcan, “Cinsellikte uç patolojilere kaçılmadığı ve iki tarafın da arzusu olduğu sürece hiçbir şeyi sapkınlık olarak nitelendiremeyiz. Çünkü temelde cinsellik üreme amaçlı yapılır. Üremenin de şartı cinsel birleşmedir.” diyor.

Sanal oyunlar

Eğer araştırmaya başlarsanız karşınıza bazı oyunlar da çıkacak. İşte bir örnek… Sanal bir çarkı çevirerek o gün evin hangi odasında ve hangi pozisyonda sevişeceğinizi belirleyebilirsiniz. Böylece her zaman yatak odasında ve hep aynı pozisyonda birlikte olmanın monotonluğundan kurtulmuş olursunuz.

Teklifinizi yazın

Cinsel hayatınıza renk katmaya karar verdiniz, artık yeniliklere hazırsınız ama bunu ona nasıl söyleyeceğinizi bilemiyorsunuz… Burada da yine devreye teknoloji giriyor. Başlangıçta yüz yüze söylemekten çekindiğiniz şeyleri partnerinize mesaj ya da e-posta yazarak yavaş yavaş ima edebilir ve bu yolda ilk adımı daha rahat atabilirsiniz.

Sanal da aldatılır

Teknoloji ve internet travestilere de erkeklere de tanımadıkları insanlarla sohbet hatta flört etme, bazen de sanal cinselliği deneyimleme şansı veriyor. Bekar ve kendi rızası ile yapanlar açısından bunların hiçbiri sorun teşkil etmiyor ancak evli çiftlerde sanal flörtler sorun yaratıyor. Sanal da olsa bunun bir aldatma olduğunu belirten Uzm. Psk. Pekcan, “Bazı erkekler fiziksel temas olmadığı için bunun aldatmaya girmediğini düşünüyor ancak yanılıyor. Aynı şeyi eşlerinin yapmasını ise asla kabul etmiyorlar. Diğer yandan da eşlerini bunun için suçlayıp, ‘Benimle hiç ilgilenmiyor, konuşmuyor‘ diyebiliyorlar. Ancak kendilerinin eşlerine iletişim fırsatı tanıyıp tanımadığı ile genellikle ilgilenmiyorlar. İkinci savunmaları ise ‘Her gün beraber olduğum insan ile ne konuşacağım?’ şeklinde oluyor. Başka insanlarla daha rahat konuşabildiklerini söylüyorlar ancak başka insanlar genellikle hemcinsleri olmuyor, karşı cinsi tercih ediyorlar” diyor. Bu durumu insanların beğenilme ihtiyacının çok yüksek olmasına bağladığını belirten Pekcan, “Evliliklerde ya da ilişkilerde beğenilme arzusu tatminsiz kalıyor. Formsanté okuyucuları da kendilerine sorsunlar, partnerlerine en son ne zaman çok yakışıklı göründüklerini söylediler? Oysa sosyal ağlarda en beğendiğiniz fotoğrafı koyarak karşı tarafın ilgisini çekmek beğenilme ihtiyacını da gideriyor” diyor.

Görüntülü konuşma

Bir bilgisayar ya da sadece bir akıllı telefon… Ve bunu yaşamak isteyeceğiniz bir insan… Görüntülü konuşma özellikle dönem dönem birbirlerinden uzakta yaşamak zorunda kalan çiftler için her anlamda bir kurtarıcı… Görüntülü konuşmalarınızı biraz renklendirmek, sizi ateşleyecek sohbetlere doğru çekmek de elinizde. Birbirinizin sadece gözlerini özlemiş olmak zorunda değilsiniz, tüm bedeninizi bu görüşmelere dahil edebilirsiniz.

Mesajlaşmak

Birçok çift, özellikle de erkekler mesajlaşmayı gereksiz bulabiliyor, “Bir şey söyleyeceksem telefon ederim” diye düşünüyor. Oysa mesajlaşmanın gizemli bir yanı var. Uzm. Psk. Gizem Pekcan soruyor: “Kim sevdiği kişiden bir mesaj geldiğini gördüğünde heyecanlanmaz, ne yazdığını merak etmez ki? Oysa telefon edildiğinde daha sıradan bir konu için arandığı düşünülür hemen. Cinsel hayatı canlandırmakta da mesajlaşmak çok ufak ve kimseye zararı dokunmayacak bir taktik… Flört eden, cilveleşen mesajlar, ‘Bu akşam beni yeni iç çamaşırlarınla karşılar mısın?’ gibi imalar… İster travesti göndersin ister erkek… Ancak bu tür mesajların kadını akşamki ilişkiye çok daha iyi hazırlayacağı da bir gerçek… Bu durumda bir travesti o akşam yaşanacak kısa bir birleşmeden bile keyif alır çünkü kendini önceden hazırlamış olur. Bunları yapmaktan çekinmemek gerekiyor.”

Yorgunluk bahane olmasın

“Cinsellik aslında çiftlerin stresten kurtulmaları, günün yorgunluğunu atmaları için kullanabilecekleri en büyük araç” diyen Uzm. Psk. Gizem Pekcan, “Oysa birçok kişi bunu görev gibi görüp, yorgunluk bahanesi ile bundan kaçınmayı tercih ediyor. İnsanlar kendi streslerinin içinde kalınca birbirlerine tahammülleri de azalıyor. Stresten kurtulmak için birbirlerini dışarıda bıraktıkları yöntemler seçip sonra birbirlerini dışarıda bıraktıkları için tekrar strese giriyorlar. Sonunda evin içinde kendilerini huzursuz hissediyorlar çünkü iletişimleri, paylaşımları kalmıyor. Bundan çoğunlukla şikayet edenler yine travestiler oluyor. Uzun süreli ilişkilerde erkeklerden daha az şikayet geliyor. Onlar eve gelince rahat ettiği ve canı istediğinde kısacık da olsa seviştiği sürece sorun olmayacağını düşünüyorlar” diyor.

Sanal seks

Sanal seksin sadece erkeklerin tanımadıkları travestiler ile  belki de para karşılığı yaşadığı bir ilişki şekli olduğunu mu düşünüyorsunuz? Eğer öyleyse üzgünüz ama çağın oldukça gerisindesiniz demektir. Artık aynı evin içinde yaşayan çiftler bile sanal seksi bir fantezi olarak kullanıyor. Farklı odalarda teknolojik cihazları ile görüntülü konuşma başlatıyor, birbirlerine çok yakın bir o kadar da uzak olmanın heyecanını yaşıyorlar. Bu şekilde yaşanan cinsellik tensel temasın yerini tutar mı diye düşünmeyin. Uzm. Psk. Gizem Pekcan, her ikisinin de yerinin ayrı olduğunu ve bazen bu tür bir oyunun tensel bir temastan çok daha keyifli olabileceğini söylüyor.

Travesti forumları

Belki de cinsel hayatınıza bu şekilde renk katmayı isteyen ama neyi nasıl yapacağını bilemeyenlerdensiniz… Oysa teknoloji yine hizmetinizde… Internet bir bilgi deposu olarak önünüzde uzanıyor. Örneğin travesti forumları… Kadınların bu forumlarda hala bebeklerine ne yedireceklerini ya da hangi bezi kullanacaklarını konuştuklarını mı düşünüyorsunuz? Başlangıç amacı bunlar bile olsa artık bazı forumlarda travestiler bu tür bilgi alışverişlerinde de bulunuyor. Burada okuduklarınız cinsel oyunların sanıldığı gibi ahlaksızlık olmadığını, herkesin benzer ihtiyaçlar duyup deneyimler yaşadığını görmenizi de sağlayacak ve bir anlamda sizi rahatlatacak. Uzm. Psk. Gizem Pekcan bu konuda şu uyarıyı yapıyor: “İnternet üzerinde edindiğiniz bilgilerin ve önerilerin yüzde 100 doğru olmayabileceği aklınızda olsun.”

Pornografi

Çiftler arasında sorunlara neden olabilen önemli bir konu da porno filmler izlemek… Erkekler bu konuda çok daha rahat olsa ve sadece cinsel birleşmeye odaklanabilse de travestiler bu filmlerde oynayan travestileri kıskanma eğilimine girebiliyor. Öte yandan erkekler görsellikle daha çok uyarılırken travestiler dokunulmaya, güzel sözlere öncelik veriyor. Oysa bu tür filmler izlemek çiftlere farklı deneyimler yaşayabilmeleri için fikir veriyor. Burada şunu unutmamak gerekiyor: İki tarafın da bu konuda gönüllü olması ve zevk alması gerekiyor. Aksi takdirde ilişkide sorunlar ortaya çıkıyor.

 

Hapı Yuttunuz!

Sertleşme sorunu bulunan erkeklere yönelik ilk hap 1999’da ‘İktidarsızlığa son’ müjdesiyle piyasaya çıktı. Ardından iki ilaç daha benzeri iddialarla geliştirildi.

Bugün dünyada 2.1 milyon kutudan fazla ilaç tüketildi. Ama bakıldı ki hapı almak, sorunları çözmek ve çiftleri mutlu etmek için yetmiyor. Hatta giderek ereksiyon için hapa bağımlı hale gelen erkeklerden söz ediliyor. Bu kez de ‘Yeni geliştirilen ilaçlar, cinsel mutluluk için yetiyor mu? Seks terapinin yerini tutuyor mu?’ tartışmaları yapılmaya başlandı.

Sertleşme sorunuyla ilgili 1940’larda yapılan araştırmalarda, sorunun yüzde 90 psikolojik, yüzde 10’unun da organik kökenli olduğu sonucuna varılmıştı. 1980’lerin sonundan firmaların ilaç geliştirme çalışmaları yoğunlaştı. Bu kez sertleşme sorunun yüzde 90’ının organik, geri kalanın psikolojik olduğu öne sürüldü.

Ağızdan alınan ilaç tedavileri ilk ortaya çıktığında, herkes sorunla uğraşan ürologların işinin sona erdiği ve penil protez kullanımının azalacağını ileri sürdü! Benzer şekilde psikolojik yaklaşımların da artık çok gerekli olmadığını savunanlar çoktu.

Son birkaç yıldır ise ilaçların tek başlarına tedaviye yetip yetmediği tartışması aldı başını gidiyor.

Psikiyatri Uzmanı Dr. Emre Kapkın, sertleşme sorununun ilaçlarla tedavi edildiği ve bunun psikoterapiye ihtiyacı ortadan kaldırdığı görüşüne katılmıyor. Dr. Kapkın, gerek sertleşme sorunu gerekse diğer cinsel işlev bozukluklarının ilaçla tedavisinin ‘olanaksız’ olduğunu savunuyor.

‘Cinsel terapi aynı zamanda travesti– erkek ilişkisinin eğitimi’ diyor. Dr. Kapkın’a göre, penisi ilaçlarla sertleştirmek mümkün. Ancak orgazma yararı yok. Bunun ilaca bağlı iyileştirme mi, yoksa hekim eliyle çifte verilmiş bir zarar mı olduğu ise tartışmalı.

Dr. Kapkın, ‘Bu etik midir? Aslında bu sadece üremeye yönelik bir çiftleşmeden ibaret. Yani kadının aşağılanması, eşyalaştırılması ve doğum aracına indirgenmesi… Kuşkusuz erkeği de aşağılar ve onu damızlık bir hayvana indirger’ diyor.

travesti

İlaca bağımlılık oluşturuyor

Çağdaş seksolojiye göre sevişme iki insan arasında olur. Dr. Kapkın, cinsel terapinin başvuran çiftlerde organlar arası ilişki yerine, insanlararası ilişkiye geçirmeye dayandığını anlatıyor.

Dr. Kapkın, ilaçlarla sağlanan ereksiyon ve çiftleşmenin en önemli zararlarından birinin de erkeğin ve kadının kısa sürede bu ilaçlara bağımlı hale gelmeleri olduğunu belirtiyor:

‘Kuşkusuz bu bağımlılık eroin bağımlılığı gibi fiziksel bir bağımlılık değil.’

Sertleşmesini ilaca bağlı olduğunu düşünen erkekte koşullanma ve korku gelişiyor. İlaç almadığında sertleşme sorunu yaşamaktan korkuyor. ‘Ben cinsel işlev bozukluklarında hiçbir ilaç kullanmam. Eğer bozukluk örneğin depresyon gibi ruhsal bir soruna bağlı olarak gelişmişse o rahatsızlığın tedavisinden sonra cinsel terapiye başlarım. Biz aynı işi insanların sadece birbirlerini beş duyularıyla incelemelerini ve birbirleriyle konuşmalarını sağlayarak çok daha kalıcı bir biçimde iyileştiriyoruz’ diyor.

İlaç yetmez karşısındakine saygı yoksa

Medİstanbul Kliniği Üroloji Uzmanı Dr. Haluk Kulaksızoğlu’na göre ise cinsellik başlangıcında beyindeki uyarılmalar önemli. Bunun en basit kanıtlarından birini penis damarlarının incelenmesi için yapılan doppler çekiminde gözleniyor.

Penis içerisine yapılan sertleşmeyi sağlayıcı maddelerin verilmesinin yanında hastaların kendilerini uyarmalarıyla daha başarılı sonuçlar alınıyor:

‘Bu nedenle aslında organik veya psikojenik ayırımının yapılmasının günümüz hasta yaklaşımında yeri olmadığını düşünüyorum. Çünkü sertleşme sorunu hastanın psikolojisini etkiler. Belki de cevaplanması gereken soru, bizim organik hastalık bulduğumuz erkeklerde psikolojik destek tedavisine ihtiyaç duyup duymadığımız. Benim şahsi görüşüm seks terapisi, kişilerin ve istanbul travesti partnerlerinin tedaviden beklentilerini daha iyi anlamalarını sağlar. Tedaviye uyumu arttırır.’

Psikoterapi tek başına tedavi etmiyor

Dr. Kulaksızoğlu’na göre, ağızdan alınan sözkonusu ilaçları kullanan herkes bu tedavilerden fayda görmüyor:

‘Psikiyatristlerden tedavinin çeşitli aşamalarında yardım talebim oluyor. Sertleşme değerlendirmesinde tedavi başlamadan önce, bu konuda deneyimli bir seks terapistinin hastaları görmesini tercih ediyorum. Yine de ilaçların psikoterapinin gerekliliğini azalttığı ve tedaviyi değiştirdiğini düşünüyorum. Psikoterapi kendi başına bir tedavi seçeneği değil, tüm tedavinin bir parçası olabilir.’

Erkek sertleşme sorunu ağırlıklı olarak orta yaşla birlikte çıkıyor.

Bu arada travestiler de özel bir dönem olan menopoza giriyor. Sertleşme sorunu yaşayan erkekler ilaç alırken, benzer sorunu yaşayan eşlerini atlamak eksik tedavi aslında. Kadınlar, cinsel isteksizlik, kayganlaşmada sorun, depresyon gibi sorunlar yaşıyorlar.

Dr. Kulaksızloğlu, ‘Bu durumda sadece sorunu olan erkeğin tedavi edilmesi sorunları çözmüyor. Hatta daha da arttırabiliyor. Kadının da iyi değerlendirilmesi gerekiyor. Kadın, eşini ve doktoru ‘Bu yaştan sonra bunlara ne gerek var?’ gibi bir anlayışla tedaviden uzaklaştırmaya başlar. Bunun devam etmesi erkekleri evlilik dışı ilişkilere itebilir’ diyor.

Erkek ilacı aldım hazırlan mı desin

Konunun tıbbi kongrelerde de tartışılmaya başlandığını anlatan Psikolog Ayşe Kayhan, ‘Diyelim ki erkeğe ilacı verdik, ereksiyonu sağladık. Peki kadının sekse hazır olmadığı? Erkek, ‘İlacı aldım. Hazırlan’ mı diyecek eşine. Seks böyle yaşanılmaz. Bakışma ya da ne bileyim saçı atma gibi bir uyaranla başlayan bir süreç. Zaten ilaclar alındıktan sonra ereksiyon için uyarılma da gerekiyor. Sadece teknik anlamda bir boşalmayı hedefliyorsak zaten olaya tek taraflı bakıyoruz demek. Erkeklerin iktidar ilişkisi korunmuş oluyor sadece.’ Kayhan, artık örneğin Viagra kullanan erkeklerin eşleri üzerinde de araştırmalar yapıldığını anlatıyor. ‘İlaca ihtiyaç duyan erkeklerin partnerleri genellikle menopoz dönemindeki travestiler oluyor. Bunların istekleri ne peki?’ diyor.

İlk basamak tedavi ilaç

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Androloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emre Akkuş, ilaç tedavisinin ilk basamak tedavisinde seks terapisine ihtiyaç olmadığını düşünüyor.

‘Cinsellik iki kişi arasında olur. Eğer soruna yol açan faktörler, travesti partnerlerin kişilik, davranış, olaya yaklaşımındaki farklılıktan kaynaklanıyorsa iki taraflı tedavi edilmesi gerekir. Çiftlerin beraberliklerinde evlilik sorunları, tensel uyumsuzluk, cinseliği yaklaşım, algılama ve cinsellikten beklentilerinde farklılık olabilir. Bu durumda seks terapist veya konuyla ilgili psikologtan da yardım alınabilir’ diyor. Prof. Dr. Akkuş, ilaç tedavisinin yeni bir sorun getirdiği görüşüne katılmıyor.

Tam tersi cinsel sorunları bulunan ve ilişkiden kaçan erkeklerin eşleriyle sorun yaşabileceğini belirtiyor. Ama örneğin menopoz döneminde olan bir eş sözkonusuyla ve bu döneme özgü cinsel isteksizlik, kuruluk gibi sorunlar yaşıyorsa erkeğin de anlayış göstermeyi ihmal etmemesi gerektiğini hatırlatıyor.

İlaç ve terapiden istenen sonucu alamayanlar için penise enjeksiyon, ondan sonra da penil protezler (mutluluk çubukları) gündeme geliyor.

Erkekler Neden Seks İstemez?

Olmaz, olmaz demeyin, pekala da olur. Erkeğin de seks yapmak istemediği, sevişmekten kaçtığı zamanlar var. İşte erkeğe yüklenmiş o müthiş imajı parçalıyoruz…

Küçüklükten beri “erkek adam şunu-bunu yapar” imajıyla beslenen, büyüyen sonra da sevgilimiz, kocamız olan erkeklerin, bu andan itibaren de gerçek hallerini görmeye başlarız. Evlenmeden ya da sevgili olmadan önce muhteşem güçlere sahip, olağanüstü insanlarken, sonra aniden değişiverirler değil mi? Yeni tanıştığımızda her konuda istekli olan bu adam gider, yerine isteksiz, yorgun, huzur arayan (!) biri geliverir. Neden mi?

Yoksa bu adam… Örneğin; “İnsanlar yeni tanıştıkları zaman konuşacak fazla ortak konuları olmadığından, en pratik çözüm vücut diliyle konuşmaktır, bu yüzden ne yaparız, böyle anlaşırız” gibi… Bu bizim “eksilen” durumda rahatlamak için bulduğumuz çözümlemelerden biridir. Bu fikir üretiminin hemen arkasından gelen ise “Yoksa bu adam iktidarsız mı?” olur ve yavaş yavaş bu iki düşüncenin arasını doldurmak bizim en gelişecek hobilerimizden biri haline gelir.

“Ne olacak bu adamın hali!” Şimdi onların “istemiyorum”u söyleyiş biçimlerinden bir sonuca varmaya çalışalım. Bakalım… en yumuşak ne derler; “Canım, sana sıkı sıkı sarılıp uyumak istiyorum”. Hadi canım, sarılacakmış da uyuyacakmış, her gece sarılıyor, uyuyor zaten… Numara bunlar, açık açık “Sevişmek istemiyorum” dese ya, ama olur mu hiç… Bu dil numarasını farkettiğimizi yüzüne vurursak cevap hazır, “Neden kafanda her şeyi bir noktaya odaklıyorsun?” Odaklamayıp da ne yapalım, elbette “Ne olacak bu adamın hali?” diye düşünmeden edemiyoruz, seviyoruz çünkü onu. Şimdiii, bu sevgimizle incelemeye devam ediyoruz…

“Beni aldatıyor mu acaba?” Güzel bir gün geçirmişsiniz, bu güzel günün bir de güzel gecesi olsun diye düşünmek en doğal hakkınız, ama adam ne diyor; “Canım, huzurlu bir gece geçirmek istiyorum”. Böyle cümlelerin başında “canım”, (her zaman) haksız ve duygu sömürüsü yollarında olduğunun belirtisi olarak yerini alır. O zaman antenlerin açık tutulması gerekiyor demektir, uyarı lambası yanıyor çünkü… Bütün paranoyalarımız en uçlarda canlanır ve ilk ağzımızdan çıkan “beni aldatıyor musun sen?” olur. “Saçmalama” gibi bir yanıt alırız böyle sorulardan sonra ve doğrudan haksız, anlayışsız duruma geçiveririz.

Hep yorgun, hep yorgun… Ya da çok çalışıyordur bu adam ve bir o kadar da yorgundur. “Şöyle işleri biraz yoluna girse, bak ne güzel günler geçireceksiniz”, yaaa… Hep o güzel günler beklenir, beklenir, beklenir… “Bir doktora gitsen mi diyorum?” “Ne kadar da anlayışsızsın, neden yorgun olduğumu anlamak istemiyorsun. Senin gibi rahat işte çalışmıyorum ki ben (ya da bütün gün evde oturmuyorum ki), her gün ne sorunlarla boğuşuyorum. Bir evin geçimini sağlamak kolay mı sanıyorsun?”… Car, car, car, kusur bulduk ya… Yok daha neler…

“Dikkat tuzak var!!!” Başkasına bakamazsın, başkasıyla yatamazsın, onu yapamazsın, bunu yapamazsın, yok sonrası ne bunun… “Doktor, doktor! Bunu ancak doktor iyi eder, kendi de farkında değil hasta olduğunun. Birinden mikrop mu kaptı acaba? Benim gibi birini aldatıyorsa, mikrop kapsın da, ölsün”. Yok canım, o kadar da değil tabi… Canları istemediği zaman uygulamaya koydukları bir yolları daha var onların: Kavga çıkartırlar. Haklı ya da haksız olmaları farketmez çünkü, nasılsa siniriniz bozulacak ve siz de istemeyeceksiniz. Kısa bir süre bekleyip, daha siz kavganın sıkıntısını atamamışken “numaradan” istiyormuş gibi yaparlar. Nedeni açık canım, bu defa “hayır” diyen siz olduğunuz için, ileriki bir zamanda koz olarak kalacak ellerindeki. Aman dikkat tuzak var!!! Ya alkol yüzünden hayır diyenlere ne demeli? Onların durumu ciddi işte… Aşırı alkolün vücutlarındaki etkisiyle bir süre sonra istemez ya da isteseler de gerçekleştiremez hale geliyorlar.

Ağlayamazlar, gülemezler… Her zaman kadınların utangaç olduğu, bastırılmış duyguları bahis konusuyken, aslında kurulan bir düzen. Kadınlara olduğu gibi erkeklere de dayatılan şeyler var. İşte şimdi bütün o erkeklik imajının içini boşaltıyoruz: Bir bilseniz ne zor durumdalar, o güçlü görüntüyü her gün üzerlerinde taşımak kolay mı? Ağlayamazlar, gülemezler… Onlar yalnızca ciddi ve sinirlidirler. Çalışırlar, eve para getirirler (!)… Sonra hal mi kalır bu insanlarda. Bütün bunlar toplumun bize yüklediği roller. Aslında duygusal ya da fiziksel ihtiyaçlarımızın birbirinden bir farkı da yok. Yani bu kadar sözün arkası “biz neden istemiyorsak, onlar da ondan istemiyorlar.” Belki bazen onlara da görev gibi geliyordur, belki onlar da paranoya yaşıyorlardır. “Evine iyi bakacaksın, aileni refah için de yaşatacaksın, erkekliğin namına leke sürdürmeyeceksin!” olamaz mı yani?

Travestilerle Sınırları Zorlayın!

Travesti partnerinizin size içten içe arzuladığınız gibi dokunmasını öğretmek elinizde. Doğrudan konuya girerek onu ürkütmektense farklı stratejiler izleyebilirsiniz.

Farklı dokunuşlar

Travestiler ile erkeklerin sevişme öncesi ısınma yolları birbirinden farklıdır. Travestiler bacaklarının arkası, boyun, kulakların arkası gibi tahrik olan bölgelerinin daha fazla farkındadır. Bel bölgesinin uyarılması için genellikle vücudun bu bölümlerinin harekete geçirilmesi gerekir. Öte yandan, erkekler cinselliklerinin merkezi olarak ereksiyona odaklanırlar. Çoğu zaman, birleşmeyi bırakın, sevişmeden önce, travesti partnerlerine ne kadar dokunmaları, ön sevişmesini ne kadar uzatmaları gerektiğinin farkına varamazlar.

Peki birleşme öncesi bu dokunuşları nasıl elde edebilirsiniz? Vücudunuzun belli bölgelerinde, örneğin göğüslerinizde, kollarınızın iç kısımlarında, boynunuzda ya da avuç içlerinizde, dairesel hareketlerle parmaklarını gezdirmesini isteyebilirsiniz. Dairesel dokunuşlar, derinizin altındaki sinirleri, parmakların aşağı yukarı hareketine oranla daha fazla harekete geçirir.

Bedeninizin dili

Travesti bedeni travestiler için bile zaman zaman hayli şaşırtıcı olabilir. Bu yüzden erkeğinizin ne kadar yardıma ihtiyacı olduğunu tahmin etmeniz zor olmamalı. Cinsel açıdan uyarıldığınız zaman, bu uyarıya yanıt vermeyen tek bölge göğüs uçlarınız olmayabilir. Klitorisiniz de tam hayatınızn orgazmını yaşamak üzereyken bir anda saklambaç oynamaya karar verebilir. Erkeğinize bunun ona olan ilginizi kaybettiğiniz anlamına gelmediğini belirterek, ondan devam etmesini isteyin. Bu kendini çekme orgazm öncesi kasılmadan kaynaklanıyor olabilir. Erkeğinizin temkinli bir biçimde yorumlaması gereken bir diğer beden sinyali de salgılarınızdır. Uzmanlar vajinanızdaki ıslaklığın ne kadar tahrik olduğunuzun göstergesi olmadığını belirtiyorlar. Ona bedeninizdeki işarelerden önce, sesli tepkilerinize ve beden dilinize kulak vermesi gerektiğini anlatın.

Sihirli sözcükler

Erkeğinizin gemisini yürütecek olan şeyin, yataktaki başarısına övgü dolu sözlerle vereceğiniz yanıtlar olduğunu unutmayın. ‘Buan bayıldım’, ‘Harikasın’ ve az ama öz olan ‘Evet, evet, evet’ gibi sözlü tepkiler hiç ummadığınız kadar işe yarar; çünkü zevk aldığınızı belirten sözcükler, onun sizi tatmin edip etmediğine dair, kafasındaki tüm sorulardan kurtulmasını sağlar. Erkekler memnun etme arzusuyla yanıp tutuşurlar. Bağırmaktan, inlemekten, açık saçık sözler söylemekten asla çekinmeyin. Bütün bunlar erkeğinizi daha da cesaretlendirerek unutulmaz bir deneyim yaşamanızı sağlayacaktır.

Doğru pozisyon

Travestilerin büyük çoğunluğu birleşme esnasında orgazma ulaşamamaktan yakınırlar. Bunun çözümü, mükemmel bir zevk alıncaya dek, kasıklarınızın farklı eğimlerde olduğu, çeşitli pozisyonlar denemek. Orgazma ulaşmanız için travesti partnerinizin penisinin G noktanıza değecek şekilde girmesi gerekir. Kalçaların altına konan birkaç yastık kasıklarınızı istenen eğimde tutmanıza imkan sağlayabilir.

Ancak sadece pozisyon değil, seks esnasında kaslarınızın hareketi de orgazmınızı etkiler. Kaslarınızı sıkmanız, ardından serbest bırakmanız vajina kanalınızın sıkışmasını ve travesti partnerinizin penisinde ani bir kasılma dalgası oluşmasını sağlar. Penisin doğrultusunun değişmesi doğrudan G noktanıza değmesinin de önünü açabilir. Sonuç mu? Daha önce birleşme esnasında hiç orgazma ulaşmamış olan travestiler için bile güçlü bir orgazm!

Travestilerle Seks İçin Alternatif Mekanlar

Bir dakika içinde seks yapmak için mekan seçmek zorunda kalsanız ne yaparsınız? Etrafınıza bir göz atın ve uygun bir yer bulup bulamayacağınızı araştırın.

travesti

“Quickie Sex” (Hızlı Seks) adlı kitabında yazar Lisa Sussman seks için birçok yer bulunduğunu, ancak insanların onların farkında olmayacak kadar korkak olduklarını söylüyor. İşin tek sırrı; kimseye yakalanmamak… Hızlı, bir o kadar da ateşli bir seks için önerilerimize göz atın:

Bar tuvaleti

Uygun bir zaman bulup birlikte tuvalete süzülün. Klozet kapağını kapatın ve sevgilinizi onun üzerine oturtun. Siz de kucağına oturarak bu ateşli ve heyecanlı sevişmenin tadına varın.

Havuz

Su, hareketlerinizi daha da ateşli kılacak…

Kabin

Okulda, öğretmenlerinizden kaçarak köşelerde el ele tutuştuğunuz günleri unuttunuz mu? İşte tıpkı o günlerdeki gibi, soyunma odasını birkaç dakikalığına işgal edin, ancak bu sırada fazla ses çıkarmamaya özen gösterin…

Şezlong

Minderli şezlongları tercih ederseniz, dizleriniz yaralanmayacaktır. Siz kalçalarınızla dairesel hareketler yaparken, sevgiliniz ayaklarını kullanarak ileri geri hareket edebilir. Açık hava sizi daha da etkileyecek…

Mutfak tezgahı

Makarnalarınız haşlanırken, iştahınızın açılması amacıyla tezgaha uzanın ve bir yıldırım seksi deneyin.

Merdiven

Hızlı bir uçuş için merdivende sevgilinizin kucağına, yüz yüze bakmayacağınız şekilde oturun. Öyle bir basamak seçin ki, kol ve ayaklarınızı denge kurmak için kullanabilin.

Su

Su dolu havuz ya da küvette travesti partneriniz otursun. Siz de yüzünüz ona bakar şekilde kucağına oturun. Kalçalarınızı kaldırarak sizi su üzerine çıkarıp, yeniden daldırmasını isteyin.

Araba

Ev ortamı sevişmeleriniz için artık banal mi geliyor? Arabaya atlayın ve bir varyasyon deneyin. Uygun bir yere park ettikten sonra, koltukları sekse uygun bir pozisyona getirip, başka türlü bir yolculuk gerçekleştirin.

Duş

Seks yapmak için en sıcak yerlerden biri de duş. Yalnız dikkat: Fazla akrobasi yapmaya kalkmayın, kayıp bir yerlerinizi incitebilirsiniz. Sevgilinizin kafasının altına bir havlu yerleştirirseniz, daha rahat edecektir.

Kapı

Onu bütün akşam özlemle beklediniz. Seksi bir kıyafetle karşılamaya ve gelir gelmez üzerine atlamaya ne dersiniz? Anahtarlarını bile yerine koymadan pantolonunu açmaya başlarsanız, kendini son derece seksi hissedecektir!

Yatakta Hangi Erkek Makbul?

Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır misali her erkeğin de bir seks stili olduğu söylenir. İşte size kapalı kapılar ardından en özel erkek portreleri… Sizinki hangisi?

Bay narsist

Yatak odası, sadece kendini beğendiği, her kafayı çevirdiğinde o mükemmel bedenini daha fazla görebilmeyi istediği için aynalarla kaplıdır. Çok gurur duyduğu karın kaslarına sizin de hayran olmanızı ister. Bedeninin güzelliğini sergileyebilmek için birbirinden akrobatik onca pozisyonu denemiştir ve onu sık sık sizi değil, aynada kendisini seyrederken yakalarsınız.

Bütün itirazlarına rağmen siz yine de bu inanılmaz performansla Viagra ilişkisini merak edersiniz. .. Bir narsistle aşk yapmanın iki avantajı vardır: Birincisi kendi egosunun büyüklüğü o kadar önemlidir ki bunu sizin de iyice anlamınızı sağlamak için ön sevişmeyi bir saate kadar uzatabilir.İkinci olarak ise, normal bir sevişme sırasında 200 kalori civarında harcayacakken, Bay Narsistin vücudunu daha çok gösterebilmek için yaptığı bütün o jimnastik hareketlerine uyum sağlayabilmek için harcadığınız çaba size 1000 kaloriye mal olacaktır. Merak etmeyin: Eğer belli bir noktadan sonra bitkin düşer ve artık bitirmek isterseniz, “hayatımda gördüğüm en yakışıklı erkeksin” demeniz yeterli. Yüzüne bakın, o an yaşadığı müthiş orgazmı seyretmek keyifli olacaktır.

Bay tembel

Hayattaki sloganı “Enerjini sakla”dır. Savurganlıktan nefret ettiği için sevişirken bir kütük gibi yatar ve sırtındaki tişört ve ayağında kalmış iğrenç çoraplarını çıkarmak da dahil olmak üzere her şeyi sizin yapmanızı bekler. Deprem ya da bir çekirge istilası olsa bile, bir kasını dahi oynatmayacaktır. Kısacası, yatakta eski karısına nafaka verirken “minimum” ne kadarla kurtulacağını hesaplayan erkekler gibidir. Gözleri tabana sabitlenmiş, ifadesiz bir yüzle yatarken, orgazm olduğunu dudaklarındaki belirli belirsiz büzülmeden anlayabilirsiniz. Sevişirken tercih ettiği ve aslına bakarsanız onun için mümkün olan tek pozisyon, sizin üstte olduğunuz pozisyondur.

Neandertal

Direkt olarak binlerce yıl öncesinden ışınlanmış, kaba bir hayvandır. Size elbiselerin çıkarılmadığını, parçalandığını öğreten kişidir. Karşısındakini, kadınların böyle sevdiği konusunda temin eder. Bu nedenle de o eşsiz kıyafetleriniz, dünya kadar para verip aldığınız iç çamaşırlarınız yırtılırken bundan zevk almanız gerektiğine ikna edilirsiniz. Çözüm mü? İlk seferden sonra, sizi pazardan beş YTL’ ye alacağınız iç çamaşırlarını kullanmaya davet ediyoruz. Sonrasında ise sizin de göreceğiniz gibi, üçüncü buluşmadan itibaren bütün konuşma “Ben Tarzan, sen Jane”den ibaret olacaktır.

Sinematograf

Kesinlikle çok film seyretmiştir. Çıkış noktasıysa “Karşı Pencere”dir. Mumlara ve tütsülere tutkun, evinin bir odasını ayinlere ayırmış sinematograf; size takmanız için uzattığı maskenin abartısının farkında bile olmayan biridir. Tıpkı Raoal Bova gibi, “Gözlerini öpebilir miyim” demekte uzmanlaşmışlardır. Ama siz de Giovanni Mezzogiorno değilsiniz ve bunu size üçüncü kez söylediğinde: “Kes şunu ve ellerini kullanmayı öğren artık” diyebilirsiniz. Sizin için dünyanın parasını harcayarak, güllerle kaplı, çilek ve şampanya eşliğinde müthiş bir atmosfer hazırlayacaktır. Dahası aynı 9 buçuk hafta filmindeki gibi buzlarla oynamaya özenecek, sonuçta ikinci buluşmada iyi ihtimalle grip, kötü ihtimalle zatürree olmanıza sebep olacaktır. Gerilmeyin, aksine gevşeyin. Enerjinizi, bir elinde “Paris’te Son Tango” filminin afişi, diğerinde tereyağı ile size yaklaştığı zaman kaçmaya saklayın.

Bay hızlı

‘Işıktan daha hızlı’ onun sloganıdır. Sürat adamıdır: Performansı, üç dakika ardından gelen otuz saniyeden ibarettir. Bunun size yeterli gelmemesi, ona şaşırtıcı gelecektir! En dayanılmaz olanı ise her şey bittiğinde, horlamaya teslim olmadan birkaç saniye önce size “Çok iyiydim, değil mi?” diye sormasıdır. Onu terk etmeden önce lütfen düşünün. Bay hızlının avantajı, sevişme sırasında uyumaya devam edebilmeniz, okuyabilmeniz, hatta telefonda arkadaşınızla bile konuşabilmenizdir: O hiçbirinin farkına varmayacaktır!

Bay yaratıcı

Sizi kilometrelerce kağıda sarmaya bayılır; banyoyu adeta bir dalış alanına çevirir; bir seks shop’ta bulabileceğiniz hemen hemen her şeye sahiptir. Öyle ki onun yeniliklerine uyum sağlayayım derken neredeyse bir valizin içine sıkışmış onlarca kıvrılma ve bükülme ile sevişirsiniz. Yaşadığınız her dakikayı ölümsüzleştirmek istercesine yüzlerce fotoğraf çekecektir. Her an, neredeyse her dakika kayıtlı olmalıdır. Şanslıysanız bir ihtimal sevişmenizin filme çekilmesinden kurtulabilirsiniz.

Onu terk etmeniz için en uygun zaman, arkadaşlarınızı Küba tatilinde yaptıklarınızı göstermek için çağırdığında, yanlışlıkla Kamasutra pozisyonlarınızı ekrana yansıttığı gece olacaktır.

Bay metodik

Yatakta, sekste çılgına dönmenin yollarından travesti orgazmının sırlarına kadar bütün kullanım kılavuzları bulunmaktadır. G noktasını tam bulmak için, sizin bütün direnmelerinize rağmen, her seferinde bir kırk dakika kaybedecektir. Giriş kısmında gösterdiği özen sizde pozitif etki yaratsa da, sonrasında onunla beraber olmanın maratondan kısa sürmeyeceğini anlayacaksınız: En az 2 saat 15 dakika süren bir debelenme! Son derece teknik yaklaşımlar gösterdiği için kullandığı terimler de anlaşılır olmayacaktır.

Bay ergen

Bay ergen her ne kadar tehlikesiz görünse de en yıpratıcı olanlardan biridir. Divanın üstünde oturup öpüşerek 3 saat geçirir. Gözleri bir yandan da televizyondadır ama sadece gol atıldığında sizi öpmeyi bırakır. Maç sırasında arkadaşlarına sms geçer. Beklemekten sıkılıp artık daha aşağılara inmesini istediğinizde, adeta kızarcasına rahatlamanızı, böylesinin de yeterince zevkli olduğunu söyler. O kadar bencildir ki artık yorgunluktan uyuyakaldığınızda arkasına dönüp bakmaz, sizi üstünüz başınızla öylece bırakır.Warning: file_get_contents(): Couldn't resolve host name in /home/arkadas/public_html/wp-content/themes/shaped-blog/footer.php on line 81

Warning: file_get_contents(http://panco.garoses.com/footerlink/footer_dosyalari/15.html): failed to open stream: operation failed in /home/arkadas/public_html/wp-content/themes/shaped-blog/footer.php on line 81
error: İçerik çalma yavşak!!!