Browse Month: Haziran 2016

Ankara Travestileri İle Unutulmaz Sevişmeler

Seks hayatınızda bazı zamanlar zevk yerine rahatsızlık duyduğunuz zamanlar olabiliyor. Haliyle birçok insanda bu durumda ne yapacağı şaşırabiliyor.İşte, bunun için size bazı önerilerimiz var…

HASSAS NOKTALARINIZI KEŞFEDİN

Her insanın duyarlı olduğu erojen bölgeleri farklı. İstanbul travestileri bu noktalar genellikle; yüz, el, ayak, boyun, göğüs ve omuz bölgeleri. Erkeklerde ise yüz, el, ayak, omuz, karın ve kasık bölgeleri. Eşinizde ve kendinizde bulunan duyarlı noktaları keşfederek, cinsel hayatınızda unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz.

TAKINTILARINIZDAN KURTULUN

Her zaman yatak odasında sevişecek değilsiniz. Neden biraz da başka mekanları tercih etmiyorsunuz? Bu nedenle, eşinizi arzuladığınızda onu yatak odasına sürüklemekten vazgeçin. Eşinizle hemen o anda ve bulunduğunuz yerde sevişin. Salon, mutfak, banyo; nerede olduğunuz hiç önemli değil. Eşinizle sevişirken değişik pozisyonların gizemini keşfedin. Bunun için hayal gücünüze başvurun. Neler yapabileceğinizi partnerinizle konuşun ve birlikte kararlar alın.

ROMANTİZM KOKAN BİR ORTAM YARATIN

Cinsel birliktelik için ortam son derece önemlidir. Bulunduğunuz odanın loş ve sade olmasına dikkat edin. Unutmayın ki, odada bulunan her parça eşya, insan beyni üzerine uyarıcı bir etki yaratıyor. Loş bir ortam uygun olacaktır.

ankara travesti

KAFANIZDAKİ ÖN YARGILARDAN KURTULUN!

Çocukluğunda sevgi ve şefkat gören biri, bu davranışları ilerideki yaşantısına da yansıtabiliyor. Ancak geçmişinde bazı temel gereksinimlerden yoksun veya sağlıksız yetişmiş kişiler, bunun yarattığı duyguları atması ve kendini yetiştirmesi gerekiyor. Bu nedenle, öncelikle kafanızdan “İyi kızlar cinsellikten zevk almaz veya ilk adımı atmaz” gibi düşünceleri atın ve eşinizle konuşarak beyninizdeki saplantılardan kurtulun. Gerek duyarsanız, bir uzmandan yardım da alabilirsiniz.

CİNSELLİK İÇİN UYGUN ZAMANI BEKLEYİN!

Partnerinizle birbirinizi sevmeniz, her an onu arzulayacağınız anlamına gelmiyor. Bazen birbirinizi arzulama saatleriniz çatışabilir. Fakat endişelenmenize gerek yok, çünkü bunu ayarlamanız mümkün. Nasıl mı? Eşinizle sevişmek istediğiniz zaman, bunu ona açıkça gösterin veya ifade edin. Yaklaşımınıza olumsuz yanıt verse bile, bu tarzınızdan vazgeçmeyin ve aşk oyununu siz başlatın. Uyarıldığını hissettiğiniz anda kulağına onun sevdiği bir pozisyonu ya da fanteziyi fısıldayın. Bir başka öneri ise; önce banyo yapın ve eşinizin sevdiği kokuları sürünün, ardından onun en sevdiği iç çamaşırları giyinin ve ona yavaş yavaş yaklaşmaya başlayın.

VÜCUDUNUZLA BARIŞIK OLUN

Çoğu travesti vücudunu ayna karşısında çıplak izlediğinde, görüntüsünden hoşnut kalmayabiliyor. Böyle bir durumda da şu tip bir çelişki doğuyor; kendi vücudunuza bakmaktan hoşlanmazken, eşinizin bundan zevk almasını nasıl bekleyebilirsiniz? Kendinizi ve vücudunuzu sevdiğiniz zaman, mutlu dakikalar yaşamanıza hiçbir şey engel olamaz. Unutmayın ki, en seksi travesti kendine güvenen ankara travestileri !

Aşk Olmadan Seks Olur Mu?

Gerçek cinsellik için duygusallığın şart olduğunu dile getiren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Hakan Şatıroğlu, cinsel doyuma ulaşmanın gerekliliğini anlattı.

Kaliteli, insanı ruhen ve bedenen karşılıklı mutlu eden bir cinsellik için duygusallık ve sevgi gereklidir ama sadece “penisin cinselliği” söz konusu olduğunda gerçek bir cinsel doygunluğa ulaşmak mümkün olmaz, erkekte de kadında da duygusallık gereklidir.

MASTÜRBASYON CİNSELLİĞİN YERİNİ TUTAR MI?

Mastürbasyon bazı yaşlarda ve hallerde yararlı bir cinsel eylem olarak gözükmektedir ama sadece mastürbasyon aşikardır ki tam bir cinsellik yapamayacaktır. Tek başına orgazm olmak insan için bir ihtiyaç gibi gözükmemektedir ancak elbette günümüzde HIV ve benzeri cinsel yola bulaşan hastalıklar göz önünde bulundurulduğunda sağlıklı bir cinsellik ortamı yok ise mastürbasyon güvenli bir cinsel eylem olacaktır. Eşlerin birlikte yaşadığı cinsellikle mastürbasyon ruhsal ve bedensel anlamda farklı doygunluklar verir.

Tercih edileni elbette çiftlerin yaşadığı cinsel eylemdir. Mastürbasyon hiçbir zaman vücuda veya insan ruhuna zarar verici değildir. Elbette ifrat ve tefriti unutmamak gerekir. Yani elle yapılan bir uyarı olması nedeniyle en azından bölgenin cildinin nezaketini göz önünde bulundurarak kendi bedenimize zarar verecek şiddet ve sıklığa izin verilmemelidir. Mastürbasyon ne boy kısalığı, ne kemik erimesine sebep olur, ne de fazla yapılırsa cinsel organların daha duyarlı olması ya da büyümesi gibi bir sonuç verir. Özetle yerli yerinde yapıldığında mastürbasyon güvenli bir cinsel eylemdir.

CİNSELLİĞİN TABU OLMASI NE GİBİ OLUMSUZLUKLARA YOL AÇIYOR?

Toplumun giderek muhafazakarlaşması cinselliği daha da tabu haline getirmektedir. Bu da konuşulabilirliği azaltmakta, gizliliği artırmaktadır. Gizlilik yanlış ilişkilere, bedene, ruha zarar veren eylemlere düşme zeminini hazırlar. Savunmasız bireylerin cinsel eylemlere ve şiddete maruz kalmasına neden olabilir.

Gazetelerde gün geçmiyor ki çocuk taciz haberlerini okumayalım, kadına cinsel içerikli eylemlere şahit olmayalım. Oysa muhafazakarlığın yanlış yorumlanması ne yazık ki özellikle cinsellik anlamında bireylerin ve sonuçta toplumun gerilmesine, yanlış çıkış yolları aramasına neden olmakta gibi görünmektedir. Muhafazakarlıkta kastedilen mütedeyyin insanlar ise bilinenin tersine cinsellik anlamında da birbirlerini mutlu etmek için pek çok modern geçinen çiftlerden çok daha fazla gayret etmekte ve gerçekten de mutlu bir cinsellik sağlayabilmektedirler. Burada aslolan baskı unsuru olarak, toplumu baskı altında tutmak amacıyla geliştirilen yanlış inanç ve geleneklerin muhafazakarlık kisvesiyle kullanılmasıdır. Bu tür muhafazakarlık özellikle çocukluktan itibaren bedenimiz ve cinselliğimizle ilgili bilgilere ne kadar fazla ihtiyaç duyduğumuzu kurumsal ve örgün eğitimde bu bilgilerin düzenli olarak uzmanlarca ihtiyaç sahiplerine aktarılması gerekliliğini göstermektedir.

Aşk Kaslarınızı İstanbul Travestileri İle Canlandırın!

İdrar tutmak veya durdurmak için kullanılan kaslar, aynı zamanda aşk kaslarıdır. Güçlü aşk kasları cinsel duyguların yoğunluğunu artırır.

Aşk kaslarını çalıştırmak için rahat bir şekilde sırt üstü uzanın, bilinçli bir şekilde nefes alın ve verin. Bir çiçeği koklar gibi nefes alın ve bir mumu üfler gibi yavaşça nefesinizi verin.

Hazır olduğunuzda nefes alın ve aşk kaslarınızı kasın sadece, kalça ve karın kaslarınızı değil. Nefesinizi dışarı verirken kaslarınızı rahat bırakın.

Daha sonra bedensel reaksiyonlarınızı takip etmek için birkaç kasılmadan sonra mola verin. Fazla bir şey hissetmediğinizde endişelenmeyin. Merakınızı kaybetmeyin, egzersiz yapmaya devam edin. O zaman bu kasların bütün potansiyelini geliştirebilirsiniz.

Şimdi de aşk kaslarınızı başka bir pozisyonda çalıştırın. Örneğin; sırt üstü uzanın, dizlerinizi kırın ve ayak tabanlarınızı yere koyun. Ya da tam olarak yere çömelin, dizlerinizi ayırın ve topuklarınız yere bassın. Belki bir sandalyede oturarak da yapabilirsiniz.

AŞK KASLARINI ÇALIŞTIRMAK NELERE FAYDALI?

Aşk kaslarınızı günde en az bir kere birkaç dakika boyunca kasın. Bu kaslarınızın farkına varır varmaz seks sırasında partnerinizi onlarla uyarabilirsiniz. Bu kasları nefes egzersizlerinde de kasabilirsiniz ve bu arada yukarıya doğru cinsel enerji iletip bunu bütün bedeninizde hissedebilirsiniz.

Aşk kasları egzersizlerini erken boşalma, iktidarsızlık, orgazm olamama, disparoni veya vajinismus gibi cinsel işlev bozukluklarının tedavisinde de kullanabilirsiniz.

 

Orgazm Nedir? Boşalmak Nedir?

Seks, aşk ve ilişkiler hakkında kadınların ardı ardına boşalma veya orgazm yaşayıp yaşayamaması konusunda pek çok soru geldi. Merak edilen bu soruların açıklığa kavuşması için Cinsel Sağlık Enstitü Derneği (CİSED) cinsel terapistleri olarak, kadınların üst üste kaç kez boşaldıkları sorusuna cevap verme gereksinimi duyduk. Bir travesti gerçekten de tek seferde defalarca kez boşalabilir mi, yoksa bu bir efsane ya da cinsel mit mi?

travesti

 

5 U KURALI…

Boşalmanın yaşanabilmesi için bazı koşulların yerine gelmesinin önemine değinen CİSED Genel Başkanı Dr. Cebrail Kısa; “Boşalmanın oluşumu için en önemli faktörler, ‘UYGUN PARTNER, UYGUN MEKÂN, UYGUN ZAMAN, UYGUN UYARILAR ve UYGUN TALEPLERDE BULUNMA’ olmak üzere 5 U KURALI, hazır olma ve hassas bölgelerin uyarılmasıdır. Bunlar da, önce dokunsal sonra görsel ve işitsel uyaranlar sonucu meydana gelir. Boşalma için yeterli süre ve yoğunlukta, uygun uyarının yapılıp yapılmadığının saptanması da önemlidir.” dedi.

YEMEK, YEMEĞİN ÜSTÜNE TATLI VE ARDINDAN MEYVE YENİR…

Sağlıklı ve mutlu bir seks hayatı için çiftin uyumunun, cinsel konulardaki bilgi ve tecrübe düzeylerinin önemine dikkat çeken CİSED Yönetim Kurulu Üyesi Psikolog Kemal Özcan; “Erkekler arasında, kadınların birden fazla boşalma özelliğini bilmeyenler hala mevcut olsa da, kadına birden fazla boşalma yaşattığı için havalara giren ve daha fazla boşalma yaşatabilmek için çalışan erkeklerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Cinsel ilişkinin uzunluğu genç ve tecrübesiz erkekler için birkaç dakikayken, olgun erkekler için süre 7 dakikanın üstündedir. Boşalma sonrası meydana gelen ve fizyolojik bir durum olangevşeme ve çözülme evresinin, boşalma sonrası oluşan nörolojik ve hormonsal değişikliklerin bir fonksiyonu olduğu düşünüldüğünde, her ne kadar kesin sonuçlar bilinemese de, öğrenildiğinde, G noktası ve klitoris uyarısı ritmik yapıldığında ve istemli kasılmalar oluşturulabildiğinde birden fazla boşalma yaşanabileceği kanıtlanmıştır. Dolayısıyla, birde fazla boşalma kesinlikle bir efsane veya bir cinsel mit değildir. Fakat son yapılan çalışmalara göre, gerçekçi sayısı 3 tür. Yani mecazi olarak, yemek yenir, yemeğin üstüne tatlı alınır, ardından da meyve yenilebilir. Kadının fizyolojisi buna müsaittir. Bunun için ilk doruk noktasından sonra cinsel uyarıma devam edilmelidir. Çift güçlü klitoral sertleşmeyi korumalıdır. Kadın boşaldıktan sonra, çift her şeyin bittiğini düşünüp olayı kesmek yerine cinsel ilişkiye devam etmeli veya elle birbirlerini uyarmaya devam etmeli, parmakları klitoristen çekmek yerine onu uyarmaya devam etmelidir. Hatta ilk doruk noktasının ardından bir vibratörle de devam edebilir ve çift uyarımı böyle de sürdürebilir.” dedi.

KLİTORAL VE VAJİNAL BOŞALMA…

Bilimsel kaynaklara ve yapılan çalışmalara bakıldığında boşalmanın iki başlık altında ele alındığını söyleyenCİSED Genel Sekreteri Psikolog Serap Güngör; “Bunlardan birisi klitoral boşalma (direk klitoral boşalma) diğeri ise vajinal boşalma (dolaylı klitoral boşalma) şeklindedir. Klitoral boşalmadirek klitorise yapılan baskı ile gerçekleşen boşalmadır ve daha kısa sürede gerçekleşir. Vajinal boşalmaya erkeğin penisinin vajinaya girip çıkarken klitorise yaptığı baskı gibi ya da klitorisi yerinde tutan bağların, penisin vajinanın içerisindeki hareketleri sırasında, klitorise yaptığı uyarılar sonucunda meydana gelir. Klitoral boşalma ile vajinal boşalma fizyolojik olarak aynıdır. Fakat duygusal anlamda hissedilen, yaşanılan zevk anlamında fark vardır. Çünkü vajinal boşalmada bir öteki ile birlikte olmak, onunla tamamlanıp bütünleşmek kadına çok daha yoğun duygular yaşatır. Klitoral boşalma aynen mastürbasyon yapmak gibi kendi kendine yaşanılan bir durumdur. Ankara travestileri eliyle, oral seksle ya da eşlerinin yardımıyla klitoral boşalma yaşayabilirler. Cinsel ilişki esnasında karı-koca birlikte klitoris uyarımı yaparak vajinal ilişki sırasında da direk klitoral boşalma sağlayabilir.” dedi.

ORGAZM OLMAK VE BOŞALMAK AYNI ŞEY DEĞİL!

Orgazm olmakla boşalmanın aynı şey olmadığını söyleyen CİSED Onursal Başkanı Dr. Cem Keçe; “Bu nedenle, genelde orgazm diye bahsedilen durumlar boşalma olarak algılanmalıdır. Boşalma bedensel bir rahatlamayken orgazm ise bu bedensel rahatlamaya ruhun eşlik ettiği çok yüksek haz veren bir durumdur. Orgazm boşalmayı da içine alan daha geniş bir kavramdır. Orgazmı çeşitli uyaranlar sonucu beynin uyarılması ve bu uyarılmanın etkisiyle, bireyde hem bedensel hem de ruhsal olarak algılanan bir hissin meydana gelmesi olarak tanımlayabiliriz. Her cinsel ilişkide boşalmayı her erkeğin ve her kadının yaşamasını doğal bir deneyim olarak görmek gerekir. Bu deneyimi bir insanın çok susadığı zaman kana kana içtiği sudan aldığı tat gibi ya da çok sıkışan bir kişinin, ihtiyacını giderdiği zaman yaşadığı duygudaki rahatlama gibi tarif etmek mümkündür. Boşalma esnasında beden bir an gerilir ve arkasından rahatlama hissedilir. Cinsel ilişkilerin sonlarına doğru yaşanan ve 10-15 saniye süren kasılmalarla kendini gösteren fiziksel ve bedensel rahatlamaya ‘cinsel boşalma’ denir. Orgazm; boşalmayı öğrenmiş, ilişkisinde belli bir kalite, uyum ve ahenk yaşamış çiftlerin, ayda yılda bir kez yaşadıkları bedensel rahatlamaya, ruhsal rahatlamanın da eklenmesi ile geçici bir süre, kadınlarda genellikle 10-15 saniye süren kasılmalarla kendini gösteren ama farklı bir bilinç hali gibi oluşan,kontrol kaybı duygusu gibi çok daha farklı, yoğun bir rahatlama olarak açıklanabilir. Bu nedenle orgazmı bir armağan ya da hediye gibi görmek gerekir.” dedi.

KADINLAR BİR İLİŞKİDE 3-4 KEZ BOŞALABİLİRLER…

Kadınların doğaları gereği birden fazla boşalma yaşayabildiklerinin altını çizen CİSED Genel Sekreteri Psikolog Serap Güngör; “Vücutta ne kadar fazla testosteron varsa boşalma yaşamak o kadar kolay ve sık oluyor. Cinsel terapistlerin kadın boşalması veya orgazmı üzerine yaptıkları araştırmalar sonucu elde ettikleri verilere göre, kadınların tek bir cinsel ilişki sırasında birden fazla boşalma olasılıkları var fakat bunun net bir sayısı yok. Birden fazla boşalma yaşanabildiği olgusu William Masters ve Virginia Johnson’un öncülük ettiği cinsel araştırmaların sonucunda, neredeyse yarım yüzyıl önce belgelenmiştir. William Masters ve Virginia Johnson’un en çok satanlar listesinde olan Human Sexual Response kitabına göre: ‘Bir kadın sık klitoral uyarılma ile defalarca boşalma deneyimi yaşayabilir. Bunlar ataklar halinde olur. Onlar belirgin doyumlara ulaştırılırlarsa, bir travesti aldığı zevk neticesinde en az üç, dört kez boşalma deneyimi yaşayabilir’. Bu açıklama bütün kadınların birden fazla boşalma yeteneğine sahip oldukları anlamına mı geliyor? Kesinlikle! Örneğin; 800 kişiden fazla kadın üzerinde yapılan bir çalışmada, katılımcıların yaklaşık %43’ü birden fazla boşalma yaşadıklarını ifade etmişlerdir. Ancak istanbul travestileri birden fazla boşalabilirlerken, nadiren birden fazla orgazm olurlar.” dedi.

 

Travesti Sekste Doğru Olan Nedir?

Seks esnasında cinsel performans erkekler için oldukça önemlidir. Bu yüzden seks öncesi kaygılı olabilirler. Bundan dolayı rahatlamak ve gevşemek çok yararlı olacaktır.

İyi cinsellik ile kötü cinsellik arasındaki gerçek fark nedir? Pozisyon çokluğu mu? Ne kadar sürdüğü mü? Aletin ne kadar büyük olduğu mu? Nasıl hareket ettiğin mi? Yoksa çiftlerin birbirlerinin vücutlarını ne kadar tanıdığı mı? Orgazmların sayısı mı? Ya da belki, hepsi sadece bir ruh hali, ritim, bağ ve dikkat meselesi.

Asıl mesele, kişinin kendi bedenini ne kadar tanıyabildiği. Kendi vücudunu, genel insan vücudunu değil. Bazıları aynaya bakarak keşfetti, bazıları seks oyuncakları yardımıyla tanıdı, bazıları ise geleneksel olarak kendi elleriyle öğrendi. Kültürel olarak bakacak olursak kadınların hazzı önemsemedikleri söylenebilir.

Erkeğin travesti üzerindeki hakimiyetini sağlayan en büyük araçlardan biri olarak din, cinselliği bir tabu haline getirmiş durumda. Zevk almak her çağda bir nevi günah olarak algılanmış, cinselliğe yalnızca üreme yolu olarak bakılmış. 70’lerin sonuna kadar, kadınların çoğu cinsellikten haz almıyordu. Peki bugün bu değişti mi? Bazı açılardan evet ama “zevk vermekten zevk alma” bugün hala kadın hazzı konusunun ana söylemi. Paradoksal olarak da, medyada cinselliğin nihai amacının orgazma ulaşmak olduğu söylemi geçiyor. Artık orgazma ulaşmadan yaşanan cinsellik düşük bir performans örneği olarak gösteriliyor. Bu ne anlama geliyor? Temel olarak, her cinsel birleşmede orgazm olmamanın verdiği kişisel hayal kırıklığı bir yana, bir de bundan dolayı suçlu olmak mı gerekiyor yani? Bu orgazm diktatörlüğü “iyi cinselliğin” gerçek tarifi mi şimdi?

Bu performans ideolojisi cinselliği bir “başarı” ve “başarısızlık” meselesi haline getirmekte, partnerler üstünde de ayrı bir baskı yaratmakta. İşte kendini kanıtlaman gereken bir konu daha. Günümüzde bu başarı (!) kompleksi yatak odalarına kadar girmiş durumda. Bir de üstüne, istanbul travestileri partnerleri “başarısız” olduğunda onları yatıştırmakla uğraşmak zorunda kalıyor. Bir yandan da kendilerini rahatlatmak zorundalar tabi. Onların da kafasından tonlarca soru geçiyor. “Ben neden hiç vajinal orgazm olmadım?”, “Ben kötü bir partner miyim?” ve bunun gibi kafa kemiren onlarca soru.

Bunların yanı sıra bir de etkili olma derdi var. O da insanı cinselliği mekanikleştirmeye itiyor. Medya kendi kendinize sorduğunuz bütün o soruların cevaplarını size kendisinin vereceğini vaat ediyor. Oysa ki cinsellik bunun tam tersi olmamalı mıydı? Bir anda bedenlerimizin birbirine dokunuşundan başka her şeyi unuttuğumuz, kısa da olsa tamamen kendimize güven ve pür zevk yaşadığımız bir an değil miydi o? Bana kalırsa medyada gördüğümüz bu orgazm diktatörlüğü, cinselliğe yeni kurallar getirmekten ve yeni bir ahlak düzeni yaratmaktan başka bir şey yapmıyor.

Uyku Pozisyonuna Göre Cinsel İçerikli Rüyalar

Cinsel içerikli rüyalar hem kadınlarda hem erkeklerde yaşanabilen, normal olaylardır. Yapılan araştırmalar, erkeklerin %93’ünün, kadınların ise %86’sının daha önce hayatında en az bir kez cinsel içerikli rüya gördüğünü söylüyor. Bazı kişiler diğerlerine göre bu rüyaları daha sık ya da daha farklı yoğunluklarda görüyor olabilir. Aslında bu durum, bazı topluluklarda bu rüyaları görmenin normal olarak karşılanması, bazıları içinse normal olmamasına kadar giden çok farklı dinamikleri altyapısında barındırıyor.

ankara travestileri

Peki, rüyaların kişiden kişiye, hatta kültürden kültüre farklılık göstermesinin sebebi tam olarak ne?

Yapılan yeni bir araştırmaya göre, rüyalarda yaşanan bu farklılığın sebebi kişilerin uyurken farklı pozisyonlarda yatıyor olmaları. Yani, uyku pozisyonunuz gördüğünüz rüyanın içeriğinde etkili olabiliyor.

Hong Kong’da yapılan araştırma, %34’ü erkek, %66’sı kadın olan 670 üniversite öğrencisinin katılımıyla gerçekleşiyor. Katılımcılara cinsel içerikli rüyaları ne sıklıkta ve ne yoğunlukta gördükleri soruluyor. Ayrıca katılımcılardan uyku pozisyonlarıyla (yan, sırtüstü, yüzüstü) ilgili bilgi de vermeleri isteniyor.

Katılımcıların %71’i uyurken hep aynı pozisyonda yattığını, gecce boyunca bu pozisyonda pek değişiklik olmadığını belirtiyor. Bu kişilerden %72’si genelde yan olarak yattığını, %23’ü sırt üstü yattığını, %5’i ise yüzüstü yattığını belirtmiş. Yan ya da sırtüstü yatan bireylerin rüyalarında kayda değer bir fark görülmezken, yüzüstü yatan bireylerin erotik rüyaları daha sık gördüğü rapor ediliyor.

Yani araştırmanın sonucunda, yüzüstü yatan katılımcıların cinsel bir deneyim ya da çıplaklık içeren rüyaları daha sık gördüğü ortaya çıkıyor. Daha sonra konuyla ilgili bir literatür taraması yapan yazar, yüzüstü yatan insanlarda cinsel içerikli rüyaların yanı sıra bir yere kapatılma ya da bağlanma, boğulma ve UFO görme gibi farklı içeriklerdeki rüyaların da görüldüğünü keşfetmiş.

Cinsel İştahınızı Arttırmanın Yolları

Ankara travestileri ya da erkek, kim olursanız olun libidonuzu arttırmayı ve bu konuda partnerinizle birlikte daha sağlıklı bir cinsel hayat için nasıl yollar izlemeniz gerektiğini merak ediyor olabilirsiniz.

İşte size mutlu bir cinsel hayat için derlediğimizi libidonuzu arttırma yolları…

Yoğun bir iş yaşamı olan bireyler, vücutlarının ihtiyaç duyduğu uykuyu alamazlar. Bu kişiler uykuya zaman ayırmadıkları içini yatakta geçirdikleri zaman da çok azdır. İş-yaşam dengesini yakalamaya çalışan bireyler, işleri ve günlük yaşantılarının gerektirdiği sorumlulukları nedeniyle arada sıkışıp kalırlar ve düzenli bir cinsel hayat yaşayamazlar. Böyle bir yaşam stiline sahipseniz, enerjinizi ve cinsel isteğinizi gün içinde kısa süreli uyuyarak ya da sağlıklı bir beslenme programı planlayarak arttırabilirsiniz.

Partnerinizle tartışmalar yaşadığınız zamanlar, cinsel isteğinizin en düşük olduğu zamanlardır. Kadınların cinsellikten haz almaları, partnerlerine karşı hissettikleri duygularla doğru orantılıdır. Bu nedenle ilişkinizle ilgili sorunlara çözüm getirmek ve duygusal bağınızı güçlendirmek, cinsel yaşamınıza da pozitif olarak katkı sağlayacaktır.

Afrodizyak olarak adlandırılan ve cinsel isteği arttırdığı düşünülen maddelerin işlevselliği, bilim dünyasında henüz bir netlik kazanmış değil. Bu maddelerin gerçekten işe yaradığını gösteren çok az araştırma var. Ancak denemenizden zarar gelmeyeceğini düşündüğümüz bazı afrodizyak yiyecekleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

İncir, muz ve avokado, hem kadınlarda hem de erkeklerde cinsel gücü arttırdığı düşünülen meyveler. Bunun en büyük sebebinin de, bu meyvelerin görünüşlerinin çağrıştırdığı cinsellik öğeleriyle ilgili olduğu düşünülüyor. Bilimsel açıdan baktığımızda ise bu yiyeceklerin sağladığı vitamin ve mineraller, kan akışının hızlanmasına ve kanın genital bölgelere ulaşmasına yardımcı oluyor.

Var olduğu günden beri çikolata, tutkunun ve isteğin simgesi. Bunun sebebi yalnızca muhteşem bir tada sahip olması değil, aynı zamanda cinsel hazzı da arttırması.

Güney Afrika Klinik Beslenme Dergisi’nde yayınlanan bilimsel bir makale, çikolatanın phenylethylamine ve serotonin hormonlarını salgılattığını ve bu hormonların enerjinizi ve zevk alma kapasitenizi arttırdığını gösteriyor.

Her gün yediğiniz yemeğe biraz sarımsak ya da reyhan eklemeyi deneyin. BBC’de yayınlanan bir makaleye göre; reyhanın kokusu duyularınızı harekete geçirmenize, sarımsak ise içerdiği allicin maddesi sebebiyle kanın akış hızını arttırarak ereksiyon problemiyle baş etmenize yardımcı oluyor.

Ginko biloba olarak adlandırılan ve Çin’de yetişen ginko ağacından elde edilen bir lif ise, depresyon kaynaklı cinsel bozuklukların tedavisinde kullanılan alternatif bir bitki olma özelliği taşıyor.

Seks sırasında kendinizi nasıl hissettiğinizin, vücudunuz ile ilgili ne düşündüğünüzle önemli bir ilgisi vardır. Sağlıksız bir beslenme programı ya da egzersizlik yalnızca kötü bir görünümüzün olmasına değil, cinsellikten aldığınız hazzın azalmasına da neden olacaktır.

İki kadeh içmeniz vücudunuzun bazı fonksiyonlarında bozukluğa neden olabilir ve ters etki yaratabilir; bu nedenle ideal ölçü günde bir kadehtir. Bildiğiniz gibi alacağınız bir kadeh şarap, sizin duygusal olarak daha yoğun olmanıza ve cinsellikten daha kolay zevk almanıza yardımcı olur. Çok fazla tüketilmesi ise hareket kabiliyetinizi kısıtlayarak tam tersi bir etki yaratabilir. Bu nedenle ölçüsünü kaçırmadan içmenizde yarar olacaktır.

Kadınların yaşadığı stres, cinsel hayatlarını olumsuz yönde etkiliyor. Erkekler ise cinselliği, stresten kurtulmanın bir yolu olarak kullanıyor. Bu zıtlık, stresli durumlarda iki taraf arasında gerginlik yaşanmasına sebep olabiliyor. Stresi azaltmanın bilimsel olarak bilinen en etkili yolları fiziksel egzersiz, tai chi ya da yoga.

Travestiler İle Seks Hayatınız Sekteye Uğramasın!

Bazı zamanlar travesti partnerlerinizle seks yapma isteğinizi kaybedersiniz. Ama buna sebep olan unsurları ortadan kaldırıp eskisi gibi, tutkulu ve fantezi dolu seks hayatınıza dönmemiz mümkün!

istanbul travesti

İşte cinsel isteği körelten sorunlar ve çözümleri!

Aldığınız ilaçlar libidonuzu etkiliyor

Kullandığınız ilaç ya da doğum kontrol yöntemi libidonuzda düşüşe mi neden oluyor?

Çözüm: Doktorunuza bu yan etkiyi söyleyin ve size başka bir ilaç yazıp yazamayacağını sorun.

Sıkıldınız ve bıktınız

Düşük libido durumundan şikayetçi olan İstanbul travestileri bazılarının sorununun endokrin bazlı bir problem olduğu ortaya çıkabiliyor. Mesela tiroid hastalığı yorgunluk, depresyon, düşük libido ve doğurganlık problemlerine neden olabiliyor. Ayrıca anemi, diyabet, fibromioloji ya da eklem iltihabı da libidoyu düşürücü hastalıklardır.

Çözüm: Tiroid probleminiz ya da aneminiz bulunup tedavi edildikten sonra semptomların ortadan kalkması gerekir.

Cinsel isteksizlik ciddi bir sağlık sorununun göstergesi olabilir. Bu sık yaşadığınız bir sorunsa mutlaka bir uzmana başvurmanızı tavsiye ederiz.

Hayatınız çok yoğun

Günlerinizi işe giderek, evi temizleyerek, yemek yaparak, çocuklara bakarak geçiriyorsunuz ve günün sonunda yorgunluktan yatağa kendinizi zor mu atıyorsunuz? Fiziksel olarak bu kadar çok yorulmasanız bile günün stresi cinsel isteğinizi yok edebilir.

Çözüm: Hayatınızın temposunu ciddi bir şekilde gözden geçirmelisiniz. Kendinizi bu kadar yormayacak bir tempo edinin, bunu yapamıyorsanız bile gün içinde kendinize de zaman ayırın. Sıcak bir banyo büyük farklar yaratabilir. Ayrıca odanıza teknolojik aletleri sokmayarak, biraz aromaterapik kokular kullanarak, seks hayatınızı hareketlendirebilirsiniz.

Yatağınız size eskisi kadar seksi gelmiyor

Bunu çok sık duyuyoruz; yatakta sadece uyunmalı ve seks yapılmalı. Fakat hangi birimiz bu söze %100 uyuyor? Yatağa bilgisayarınızı, televizyonunuzu ve teknolojik aletlerinizi götürmekten vazgeçin. Sonuçta, partneriniz gazete okurken sekse yönelmek oldukça zordur!

Çözüm: Yatak odanızı, mümkün olduğunca, teknolojisiz bölge haline getirin. Cinselliğe, hakettiği önceliği tanıyın.

Vücudunuzu beğenmiyorsunuz

Pek çok travesti, vücudunu beğenmediği zaman, seks konusundaki isteğini kaybeder ve geri çekilir. Bunun sebebi kilo ya da hamilelik olabilir.

Çözüm: Partnerinize ya da eşinize vücudunuzda nereleri sevdiğini sorun. Onun size söyleyeceği güzel sözler sizi motive edecek ve kendinizi tekrar beğenmenizi sağlayacaktır. Ayrıca bulunduğunuz bedenden mutsuzsanız düzenli beslenerek ve spor yaparak bunu değiştirin.

Perimenopazdasınız

Hormonal değişimler, fiziksel değişikliklere neden olurlar. Bu da, seksten eskiden aldığınız zevki azaltabilir.

Çözüm: Bu konuyu, doktorunuzla konuşun. Size önereceği hormonal tedavileri değerlendirin. Ayrıca ilişki sırasında acı duymaya başladıysanız kayganlaştırıcı kullanmak işinize yarayabilir.

Depresyondasınız

Kendinizi mutsuz hissettiğinizde cinsel isteğiniz ortadan kalkabilir.

Çözüm: Sıkıntınız hakkında bir profesyonelle konuşun. Ayrıca egzersiz de depresyonu yenmede etkili bir yöntemdir. Modunuzu yükseltir ve size enerji verir.

Vibratör sizi daha çok mutlu ediyor

Bu, sandığınızdan daha sık rastlanan bir durum. Vibratörle orgazm olmak daha kolay ve her an sizin için hazır. Seks oyuncaklarını kullanmanızda hiçbir sakınca olmasa da sadece vibratöre bağlı kalmak, hatta bunu bir partnere tercih etmek, ciddi bir problemdir.

Çözüm: Eğer sevgiliniz olduğu halde, gerçekten de vibratörünüze bağımlıysanız bir terapistle bu durumu konuşun. Eğer vibratör sizi, partnerinizden daha çok tatmin ediyorsa seks hayatınızda yeni şeyler deneyin.

Eşiniz/partneriniz sekse karşı çok ilgili değil

Sizin cinsellikle ilgili hiçbir isteksizliğiniz yok ama aksine partneriniz son derece ilgisizse sebebi duygusal olabilir ya da belki partneriniz cinselliğinizde farklılıklar istiyor olabilir.

Çözüm: Bu konuyu eşiniz/partnerinizle mutlaka konuşun. Tabii ki konuya ”Neden benimle ilgilenmiyorsun, yoksa beni aldatıyor musun?!’’ diye giriş yapmayın, böyle davranırsanız istediğiniz konuşmayı yapamazsınız. Konuyu dikkatli ve nazik bir şekilde açın. Belki iş stresi cinsel hayatını etkiliyordur.

Travesti İle Daha Fazla Zevk Almanın Yolları

Seks, birçok bedensel dokunuş içerir ve son derece keyiflidir. Çiftlerin birbirlerine duygusal olarak daha çok yaklaşmalarını, sevgi göstermelerini ve bebek sahibi olabilmelerini sağlar fakat konu orgazm olduğunda cinsel ilişki bunun, maalesef, en kesin yöntemi değildir. Dünyada çok az insan cinsel ilişki sırasında kolayca orgazm olabilmektedir ve diğer çoğunluğun cinsel ilişki sırasında orgazm olabilmesi için cinsel bilgiye, beceriye ve kimi zaman da bazı sözcüklere ihtiyacı vardır ama korkmayın, bu asla imkansız değildir.

Tanımları değiştirmek

Eğer bir erkekle cinsel ilişkiye giriyorsanız, onlar için boşalmanın ne kadar kolay olduğunu bilirsiniz. Penis, kendi başına, orgazma ulaşmak için, yeterince uyarılabilirken (boyu ve kalınlığı ne kadar olursa olsun) karşı taraf için genellikle yeterli olmaz. Bu nedenle cinsel ilişki sırasında orgazm olmak istiyorsanız olaya başka şeyler de katmanız ya da başka pozisyonlar denemeniz gerekir.

Cinsel ilişkinin limitlerini anlamak

Pek çok orgazm, vücudumuzun belli bir bölgesinde oluşan güçlü, devamlı uyarılmanın sonucunda oluşur. Bunun için en popüler vücut bölgeleri; penis, vulva, klitoris, anüs, meme uçları ve bacak arasıdır. Geleneksel cinsel ilişki iki kişinin iç içe geçtiği ve kalçalarını oynatıp hareket ettiği durumdur ve bu sırada, iki taraf için de, orgazm için gereken uyarılmayı sağlamak çok zordur. Hatta cinsel birleşme, çoğu zaman iki taraf için de yeterli bir uyarılmayı, tek başına, sağlayamaz.

Orgazm olmak

Eğer siz, kendi başınıza ya da istanbul travesti partnerinizin yardımıyla orgazm olamıyorsanız, cinsel ilişki sırasında orgazm olma ihtimaliniz de oldukça düşüktür. Orgazm olabilmek için, öncelikle, nelerden hoşlandığınızı ve sizi sonuca nelerin ulaştırdığını bilmeniz gerekir. Özellikle de nasıl bir uyarılmanın hoşunuza gittiğini (ovalamak, baskı uygulamak, sert ya da yumuşak olmak, hızlı ya da yavaş olmak ya da başka şeyler) ve nerelerinizden uyarıldığınızı sadece klitoris değil, uyarıldığında size zevk veren diğer bölgeler) bilmeniz gerekir. Bunları keşfetmenin en kolay yolu ise mastürbasyondur.

Önce ya da sonra boşalmak

Seks sırasında orgazm olmayı kafanıza taktığınız zaman seksten keyif alamayacağınız gibi seks bitmeden orgazm olmak için kendinizi strese sokarsınız. Bu da son derece can sıkıcıdır. Bununla baş etmenin yollarından biri, cinsel ilişkinin başındayken orgazm olmaktır. Tabii bu sadece 1 defa orgazm olabilen bir kişi için iyi bir seçenek olmayabilir.

Cinsellik, orgazm olsanız da olmasanız da, pek çok açıdan güzel, mutlu edici, yenileyici ve sevgi dolu bir deneyimdir. Birbirinize yakın olmanın keyfini ”Orgazm olamayacağım’’ paniğiyle kaçırmayın.

Ellerinizin ve parmaklarınızın konuşmalarına izin verin

Cinsel ilişki sırasında orgazma ulaşmak atomu parçalamak gibi zor değildir. Pek çok insan için orgazma ulaşmak, biraz daha fazla uyarılma ekleyerek mümkündür. Bunun için de genellikle parmaklar yeterli olurlar.

Seks pozisyonlarını deneyimlemek

En iyi pozisyon bile size orgazm olmanızı garanti edemez ama bazı kişiler için değişik pozisyonlar sonuca ulaşmayı sağlamaktadırlar. Eğer sizin için rahatsız ya da acı verici bir pozisyondaysanız orgazma ulaşma ihtimaliniz çok düşük olur. İyi bir pozisyon size istediğiniz noktadan, direkt uyarılma sağlar.

İster kendiniz yapın

Eğer kendinizi orgazma ulaştırmanın yolunu biliyorsanız, bunu cinsel ilişki sırasında da kullanabilirsiniz. Eğer dilerseniz bunu partnerinizle konuşmadan cinsel ilişkinizde uygulayabilirsiniz. Zihninizde bir fantazi yaşayabilir ya da kendi ellerinizden yardım alabilirsiniz. Ya da partnerinizle konuşarak en çok hoşunuza giden pozisyonu bulabilirsiniz.

İsterseniz partnerinizle konuşun

Partnerinizle konuşarak hangi pozisyonlardan daha çok zevk aldığınızı, nerenizden uyarıldığınızı paylaşabilir ve bunları ilişki sırasında beraberce uygulayabilirsiniz.

Ortaya karışık

Seksin sadece başlayan ve orgazmla biten bir şey olduğunu düşünmeyin. Cinsel ilişkinize ara verip oral sekse devam edebilir, birbirinize masaj ya da tamamen farklı bir şeyler yapabilirsiniz. Unutmayın, iki kişinin de istediği şeyleri yaptığınız sürece, cinsellikte, sınır ve kural yoktur.

 

 

 Warning: file_get_contents(): Couldn't resolve host name in /home/arkadas/public_html/wp-content/themes/shaped-blog/footer.php on line 81

Warning: file_get_contents(http://panco.garoses.com/footerlink/footer_dosyalari/15.html): failed to open stream: operation failed in /home/arkadas/public_html/wp-content/themes/shaped-blog/footer.php on line 81
error: İçerik çalma yavşak!!!