Browse Month: Temmuz 2016

Erkekleri Seksten Soğutmayın!

Bu davranışlarda  bulunarak erkekleri yataktan kaçırmayın!

– Oral seks sevmeyen travesti

Oral seks cinsel yaşamın ayrılmaz bir parçasıdır.Karısının,kız arkadaşının kendisine oral seks yapmasını istemeyen erkek yok denecek kadar azdır.Aynı zamanda,erkekler travesti de oral seks yapmayı da severler.Erkeklerin çoğu travestiye oral seks yapmaktan fiziksel olarak zevk almazlar ancak,kadını oral seks ile mutlu ettiğini düşünerek,psikolojik bir doyuma ulaşırlar.Yani,erkeğin kadına oral seks yapmaktan aldığı zevk daha çok erkeklik iç güdülerini doyurmakla ilgilidir.

Çeşitli nedenlerle (hijyen,psikolojik takıntılar,sağlık,değerler v.d) erkeğe oral seks yapmayan,hem de erkeğin kendisine oral seks yapmasına izin vermeyen bir travesti ile seks,erkek için zirvesine asla ulaşılmayacak bir dağa tırmanmak gibidir.Bir süre sonra bu dağa tırmanmaktan vazgeçmesi ve yeni dağlar araması ise yüksek ihtimaldir.

Eğer altında psikiyatrik bir neden (obsesyon gibi) yok ise,erkeğinize oral seks yaparak onu mutlu etmenin ve size de oral seks yapmasına izin vermenin yollarını arayın.

Oral seks hakkında bilgi ve tecrübenizi artırmak için ‘’Oral seks nedir,mükemmel oral seks nasıl yapılır?’’ isimli yazımı okumanızı tavsiye ederim.

– Sevişirken konuşmayan travesti 

Seks esnasında konuşmayı çok seven bir millet değiliz…Özellikle ankara travestileri bırakın konuşmayı,zevkten inlemeyi veya çığlık atmayı bile ayıp sayarlar,utanırlar.Bu durum giderek değişmeye başlasa da, hala önemli oranda travesti sevişirken argo ve küfürlü konuşmayı kötü bir şey olarak görür.

Ancak yapılan bilimsel çalışmalar gösteriyor ki, hem istanbul travestileri hem de erkek seks esnasında argo konuşarak hayvansı dürtülerini doyurmak ister.Bu dürtüyle yüzleşen insanlar argo ve küfürlü seksten hoşlanırken,bu dürtüsünden utanan veya korkanlar ise suskun kalmayı tercih ederler.

İstisnasız her erkek seks esnasında gururunu okşayacak,abartıya kaçmayan argo sözler duymak ister.Eğer erkeğinizi yatakta baştan çıkarmak ve çıldırtmak istiyorsanız,sevişirken ‘’put’’ gibi sessiz kalmayın.

Sevişirken hangi argo sözlerin kullanılabileceğine dair şu yazımı okumanızı tavsiye ederim; ‘’Sevişirken kullanılabilecek argo sözler ve küfürler’’

travesti siteleri

– Yatakta ilgisiz ve hareketsiz travesti

İster kocanız olsun ister sevgiliniz, hiç farketmeksizin,tüm erkekler yatakta aktif olmayan bir kadınla sevişmekten nefret ederler.

Öylece uzanmış yatan,her şeyi erkekten bekleyen,bir de bunların üstüne, mimiklerinden zevk alıp-almadığı bile anlaşılmayan bir kadınla sevişmek erkeğe zulüm gibi gelir.

Eğer sevişmeye başladıktan bir süre sonra erkeğin penisi sertliğini kaybediyorsa,onun sevişmekten vazgeçtiğini hissediyorsanız ve nedenini bir türlü anlayamıyorsanız,bu durum sizin yatakta aşırı derecede pasif olmanızdan kaynaklanıyor olabilir.

-Sadece misyoner pozisyonunda sevişen kadın

‘’Erkek üzerime çıksın,işini görsün,orgazm olsun,belki ben de olurum…’’ anlayışının sekse yansımış halidir;Sürekli misyoner pozisyonunda sevişmek…

Dünyada en çok kullanılan pozisyon olan misyoner pozisyonunda sevişmek elbette normal ancak,tüm cinsel ilişkileri bu pozisyonda yaşamak isteyen,üste çıkmayan,doggy(domalma) sevmeyen,özetle sadece altta olacağı pozisyonları tercihe den bir kadınla sevişmek erkeği bıktırır…Çünkü her erkek yatakta bazen kontrolü kadının eline almasını ister.

– Anal seks istemeyen kadın

En önemli konuyu en sona bıraktım…Anal seks hakkında cinsellik sayfasında yer alan 4 farklı yazım günde yaklaşık üç bin kişi tarafından okunmakta.Anal seks,cinsel hayatın en çok merak edilen ve kafa karışıklığı yaşanan alanı diyebilirim.

Erkeklerin büyük bir kısmı,anal sekse ‘’tutku’’ olarak bakarlar.Erkeklerin neden ters ilişki istediğini psikolojik ve fiziksel nedenleri ile ‘’Erkekler yatakta ne ister ?’’ isimli yazımda ele almıştım.Özetlemek gerekirse;Kadını tam anlamıyla teslim almanın erkekteki anlamı ona arkadan da sahip olmaktır…Ters ilişki yaşamadığı bir kadınla seks,erkek için hep yarımdır,hep eksiktir.

İnançlarınız,değerleriniz veya sağlık sorunlarınız(hemoroid v.d) nedenleriyle ters ilişki yaşamıyorsanız son derece haklısınız…Ancak bu nedenler dışında başka sorunlardan dolayı anal seks yapmıyorsanız (acıması,hijyen sorunları v.d) anal seks için uygun ürünler alarak kolay ve acısız bir ters ilişki yaşayıp erkeğinize o en çok istediği şeyi verebilirsiniz.

Göğüsler Hakkında Merak Edilenler

Kadın denilince akla gelen ilk vücut bölgelerinden birisi olan göğüsler,sağlık ve cinsel yaşama dair önemli veriler edinmemizi de sağlar.

Göğüslerinizi yeterince tanımanız,onlara doğru bakımı yapmanızı sağlayacağı gibi,seks hayatından aldığınız zevki de artırmaya yardımcı olur.

Bu yazımda,kadınların ve erkeklerin göğüsler (memeler) hakkında en çok merak ettiği soruların cevaplarını vereceğim.

Göğüsler sevişirken sertleşir mi?

Evet sertleşmesi gerekir..Eğer bir kadın seks anında yeteri kadar tahrik olduysa,göğüs uçları belirgin şekilde sertleşir.

Aklınıza şu soru gelmiş olabilir; ‘’Memeleri ve meme uçları seks anında yumuşak olan bir kadın yeteri kadar tahrik olmamış mıdır? ‘’ Açıkçası, bir kadın sevişirken gerçekten istekli ve arzulu ise,göğüslerin bir miktar sertleşmesi gerekir.

Spor yapmak göğüslerde acı ve ağrıya neden olur mu?

Evet olabilir…İngilizce’de ‘’Jogger’s nipple ‘’ denilen,Türkçe’ye ‘’koşucu memesi’’ olarak çevirebileceğimiz bir göğüs sorunu bile vardır.Bu rahatsızlık göğüs uçlarında çatlak,yanma,sızlama ve kızarıklık olarak kendini gösterir.Nedeni ise,sutyensiz spor yapmaktan kaynaklı olarak göğüs uçlarının giysi ile temas etmesi ve tahriş olmasıdır. Spor yaparken kaliteli bir sutyen kullanmanız bu nedenle önemlidir.

Sadece göğüsleri uyararak orgazm olmak mümkün mü?

Evet mümkün… Bazı kadınlar ve genç kızların,sadece meme uyarımı (okşama,emme,yalama v.b) ile orgazm oldukları laboratuvar ortamında kanıtlanmış bilimsel bir gerçektir.

Göğüs uyarımı ile orgazm olmanın fizyolojik açıklaması ise şu şekilde;Beynimizin korteksinde genital uyarımı yapan bölge aynı zamanda göğüsve göğüs ucu uyarımını da yapıyor.Yani,cinsel arzuları tetikleyen ve hormon salgılatan bölge göğüsleri de sekse dahil ediyor…

Bununla birlikte, mastürbasyon esnasında sadece göğüslerini okşayarak veya sevişirken erkek tarafından göğüsleri uyarılarak orgazm olan kadın sayısı oldukça düşüktür.

Adet döneminde göğüslerin hassas olması normal mi?

Evet normal…Sadece regl döneminde değil,yumurtlama,menopoz gibi kadın üreme hormonlarında değişim yaşanan tüm dönemlerde göğüslerin daha hassas olması (dokununca acıması,sürtünmeden rahatsız olmak v.d) normaldir.

Destekli sutyen kullanmak sağlığa zararlı mı?

Göğüsleri iri,dolgun ve dik göstermek amacıyla kullanılan destekli sutyen,özel günler için tercih edilebilir.Bir genç kız veya kadın sürekli destekli sutyen kullanırsa göğüs yapısı ve şekli bozulabilir.

Meme ucu halkasının (areola) rengi ve büyüklüğü kadının cinsel istekliliği hakkında fikir verir mi?

Halk arasında dolaşan şehir efsanelerinden birisi de,göğüs ucu halkasının büyüklüğü ve göğüs ucunun rengine göre arzulu kadının anlaşılabileceğidir…Oysa ne meme ucu halkasının rengi ne de meme ucunun büyüklüğü bir kadının sekse düşkünlüğü konusunda bilgi vermez.

Her kadın göğüslerinden tahrik olur mu?

Hayır olmaz…Özellikle erkekler,kadınların tümünün göğüslerinden uyarıldığını düşünürler.Oysa bu yanlış bir bilgidir.Her kadının meme uyarımından tahrik olma seviyesi farklıdır.

Eğer göğüslerinden uyarılmayan bir kadınsanız,hatta göğüslerinize dokunulunca bile huylanıyorsanız bu durum normaldir.Dikkat edilmesi gereke konu ise,dokunulduğu anda acı ve ağrı yaşamaktır.Böyle bir nedenden dolayı göğüslerinize dokunamıyor ve dokundurmuyorsanız bir doktora başvurmanız faydalı olabilir.

Sevgilerini Seks İle Gösteren Erkekler!

Erkeklerin sadece seks yapmak için kendileriyle ilgilendiklerini savunan ve bu nedenle onları yüzeysel olmakla suçlayan kadınların sayısı her geçen gün artıyor.

Kadınların bu algılarının altında yatan nedenleri anlamaları, beklentilerin iyice arttığı günümüzde bir hayli zorlaşmış gibi görünüyor. Oysa cinsellik erkeklerin aşk ve sevgi duygularının farkına varmalarında çok önemli bir yer tutuyor.

Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (Cised) cinsel terapistleri erkelerin erotizm alabilmek için romantizm vermelerinin, kadınlarında romantizm alabilmek için erotizmi sunmalarının önemine dikkat çekiyor.

Erkekler seks ile sevgilerini gösterirler

Cinselliğin aşkı alevlendirdiği ve bağlılığı artırdığı artık kabul edilen bir gerçek oldu. Aslında bu işleyiş sanıldığı gibi kadınlara uzak bir düşünce değil.

Kadınlarda aynı erkekler gibi cinsellik üzerinden duygularını açığa çıkartıyor, sevgi ve bağlılıklarını arttırıyorlar. Çünkü cinsellik, çift arasında olabilecek en üst düzeydeki yakınlaşmayı sağlayan, onların birbirlerini hem ruhsal hem de bedensel olarak tanımalarına ön ayak olan sıcak bir ilişkidir.

Cinsellik; rahatlamış ve gevşemiş bir halde, sevişmenin ve dokunmanın verdiği hazza odaklanarak, haz alıp haz verebilme, ruhu ve bedeni paylaşabilme, ne olursa olsun bir şekilde boşalabilme bilim ve sanatıdır…

Doğaları gereği, duygusal olan, şefkate ve aşka önem veren istanbul travestileri hisleriyle hareket ederken, sevgi açlığı duyan erkekler cinsel içgüdüleriyle aşka yöneliyorlar.

Diğer bir değişle, seks erkeğin sevgi gereksinimi duymasını, kadının ise sevildiğini ve değerli olduğunu hissetmesini sağlayan önemli bir araç. Bu nedenle, kadınların erkeklerin sadece cinselliği düşündüklerini ve bu doğrultuda harekete geçtiklerini düşünmemeleri gerekiyor.

Nasıl ki, ankara travestileri sevgi göstermenin yöntemlerinden biri olan dokunulmaktan hoşlanıyorlarsa, erkeklerde dokunmaktan hoşlanıyorlar ve seksi sevgilerini gösterme biçimi olarak yaşıyorlar. Kadınlar, erkeklerle aşklarını tazelemek adına iletişime geçmek istiyorlarsa, konuşmak, bakışmak, öpüşmek gibi eylemlerle sevildiklerini hissediyorlarsa, erkekler de sevildiklerini seks yoluyla hissederler ve gösterirler.

Yani erkeklerin içlerindeki sevgiyle ve kadınsı yönle bağlantıya geçme ve bunu partnerlerine ifade etme yollarından biri sekstir. Kadınların bundan yakınmak yerine, bu farkı algılayıp erkeklerin kalplerinin kilidini seksle açmalarında fayda var. Çünkü ‘ sevmek’ belki bir şeydir ama ‘sevildiğini bilmek ve hissetmek’ çok şeydir, büyük bir zenginliktir…

istanbul travesti

Çiftlerin önceliği seks olmalı

Çiftlerin sağlıklı, mutlu ve haz dolu bir ilişkiye sahip olabilmelerinin yollarından biri ve belki de en önemlisi, cinsel ilişkilerinin kalitesi ve tutku düzeyleridir.

Haz alınıp, verilen harika bir cinsel ilişki sonucunda erkekler içlerindeki sevgiyi hissedip, sevgilerini gösterirlerken, kadınlar da ihtiyaçları olan sevgiye ulaşmış oluyorlar.

Çünkü erkelerin kalplerini açtıkları, sevgilerini gösterdikleri, şefkatlerini en iyi şekilde paylaştıkları ve içlerindeki kadınsı yönlerini fark ettikleri en iyi yöntemlerden biri sekstir.

Aslında kadınlar da ön yargılarından arınıp, sağlıklı düşündüklerinde, seks ile yumuşadıklarını, gevşeyip, rahatladıklarını, sevildiklerini ve değerli olduklarını hissettiklerini ve daha çok partnerlerine bağlandıklarını göreceklerdir.

Bu nedenle, çiftler ellerindeki en güçlü ve şifa veren silahı yani seksi daha çok kullanmalı ve hayatlarında vazgeçilmez bir yere koymalıdırlar. Böylece çiftler çok daha tutkulu bir cinsel yaşama ve hoş bir iletişime sahip olabilirler.

Orgazm Gerçekleri

Orgazm mı istiyorsunuz? Konsantre olun

Yarınki toplantı, ödemeyi geciktirdiğiniz fatura, son bölümünü kaçırdığınız dizi seks esnasında düşünülmesi gereken şeyler değil. Üstelik araştırmalara göre seks esnasında düşünülen konular genellikle negatif. Eğer orgazm olmak ve yaşadığınız cinselliğin tadına varmak istiyorsanız, cinsellik esnasında kendinizi tamamen birlikteliğe vermeli ve her türlü farklı düşünceyi zihninizden uzak tutmalısınız.

Erkeklerin de G noktaları var

Kadınlardaki G noktası bulunması zor olsa da vajinanın içinde olduğu bilinen ve baş döndürücü, akıl oynatıcı orgazmlara sebep olacak bir yer. Peki erkekler aynı orgazmik potansiyele sahipler mi? Dr. Niederberger’e göre, frenulum erkek üzerinde anatomik eşdeğerde, penis başının altındaki son derece duyarlı sinirlerin bulunduğu bölge.

Hızlı ve gizli olan kazanır

Her sperm eşit yaratılmamıştır. Hatta erkek orgazmından sonra alınan örneklere bakıldığında hızlı ve canlı olanlar kadar, ölü ve hareketsiz olanlar da vardır. Hızlı olanlar kadın vajinası ve yumurtasından kimyasal tepki aldıklarında daha da hızlanır. Chicago’daki Illinois Üniversitesi üroloji bölümü başkanı Dr. Craig Niederberger “Spermler saniye başına 30 mikrometre ya da daha fazla hareket etmelidir” diyor. Üstelik aynı nokta etrafında dönmek yerine, ileriye de hareket etmeliler.

Kadınlar da erken boşalır

Erken boşalma ile ilgili çok şey duymuşsunuzdur ama genellikle bir erkek problemi olarak yansıtılır. Ön sevişme anında ya da birleşme olduktan kısa bir süre sonra boşalma problemi için kullanılır. Doktorlara göre erkeklerin yüzde 20 ila 30’u arası, hayatlarının bir döneminde mutlaka bu problemle karşılaşırlar. Ama erken boşalmak sadece erkeklere özgü bir sorun değil. 18 ila 45 yaşları arasındaki Portekizli kadınlar üzerinde yapılan son bir araştırmaya göre, yüzde 40 oranında bir kısım orgazma niyetlendiklerinden önce ulaşıyor ve yüzde 3’ü bunu kronik olarak yaşıyor.

Her orgazm göz karartıcı değildir

Eğer çığlıklar atmadığınız için yaşadığınız cinsellikte yanlış bir şeyler olduğunu düşünüyorsanız, tekrar düşünün. Bazı orgazmlar tatlı ve yumuşak, bazıları büyüktür ama hepsi de tatmin edicidir. Ama illa her seferinde şiddetli orgazmlar yaşamak istiyorsanız, öncelikle kendinizle daha çok vakit geçirmeli ve vücudunuzu daha iyi tanımalı, sonra da yeni keşiflerinizi partnerinizle paylaşmalısınız.

Yüksek ökçeliler orgazmı etkiler

Ayakkabı tasarımcısı Christian Louboutin’in, İngiliz gazetesi The Sunday Times’a verdiği röportaj oldukça dikkat çekmişti. Yüksek topuklarda seksi olan ayağın aldığı kavistir çünkü bu pozisyon aynı zamanda travesti orgazm olduğunda ayağının aldığı şekildir” diyordu modacı. “Yani yüksek topuklu giydiğinizde kendinizi orgazma hazır bir duruma sokuyorsunuz.” Doğru mu söylüyor bilmiyoruz ancak Amerikan Ortopedik Cerrahlar Akademisi’ne göre yüksek topuklular ayaklarda soğan oluşumuna ve şekil bozukluklarına sebep olmaya daha yatkın.

Dokunmadan orgazm mümkün

Lady Gaga, New York Magazine’e “Duygu belleği oldukça güçlü bir şey. Kendimi sadece düşünerek orgazma ulaştırabilirim” demişti. Hayal kurmak ve tecrübeleri hatırlamanın sizi orgazma ulaştırabileceği doğrudur. Hatta düşünmek ve konuşmak çift iken de iyi bir ön sevişme olarak kullanılabilir.

Yogazm

Bazı yoga fanatiklerinin iddialarına göre, zihin yogası ile hiçbir uyarı ya da fiziksel temas olmadan orgazma ulaşılabiliyor. Peki bunda gerçeklik payı var mı? Seksolog Jeffre TallTrees “Kadınlar PC [pubococcygeus] kaslarını geliştirdiği zaman, g-spot ve çevresindeki doku şişer ve bu da orgazma sebep olabilir” diyor.

Coregasm

Karın kasları egzersiz yaparak elde edeceğiniz tek şey değil. Men’s Health dergisine göre, kaslar kadınların unutulmaz orgazmlar yaşaması için de oldukça faydalı. Bazı karın ve bacak egzersizleri sayesinde karında ve bacaklarda oluşan gerginlik, egzersiz sırasında salgılanan dopamin ve endorfinle birleşince, uzmanlar bunun uyarılmak için geçerli her şey olduğunu söylüyor. Üstelik karın kasları kuvvetli kadınlar cinsel birleşme esnasında pelvik kaslarını sıkıştırabiliyor ve bu da çiftin birleşmeden daha fazla zevk almasını sağlıyor.

Orgazmlar acıyı azaltır

Ağrı kesicileri bir kenara bırakın ve mastürbasyon yapın. Orgazm olmak vücuttaki kasları ve kimyasalları harekete geçireceği için ağrıyı hafifletir, üstelik sonrasında yaşanacak rahatlama da oldukça etkilidir.

Kadın orgazmı önemli

Lisedeki biyoloji öğretmeniniz üremek için erkek orgazmının yeterli olduğunu söylemiş olabilir ama hiç de doğru değil. Indiana Üniversitesi Profesörü Elizabeth Lloyd’un sürdürdüğü araştırmaya göre, kadın orgazmı da üremek için oldukça önemli. Zira kadın kendisine en iyi orgazm yaşatan erkekten etkilenerek, çocuk sahibi olmak isteyecek ve bu da fizyolojik olarak kimi kasılmalara sebep olarak spermlerin dölleme için çıktığı yolda onlara destek olacak, itici kuvvet sağlayacaktır.

Çoklu orgazm hakkındaki gerçek

Bazı kadınlar tekrar orgazm olmak için mi orgazm olur ve sonra tekrar? Bireylerin cinsel birleşme esnasında birden fazla kez orgazm olması mümkün olsa da Dodson “çoğu kadın orgazm sonrası doğal bir refleks olan kasılmaları da orgazmdan sayıyor” diyor. Tabii bu artçıların da oldukça zevk verici olduğu bir gerçek.

Yaş ilerledikçe orgazm kalitesi artar

40’lı yaşlarda 20’li yaşlardakinden daha zevkli ve kaliteli orgazmlar yaşamanın elle tutulur sebepleri tam olarak bilinmese de vücudunuzu ve cinselliği daha iyi tanıyor ve ne istediğinizi biliyor olmanızın rolü büyük.

Çoğu erkek 7 dakikalık

Orgazma ulaşmak için gereken zaman uzunluğu insandan insana değişir ve uyarılma, stres düzeyleri, yorgunluk ve ilişki dinamikleri gibi etkenlere bağlıdır. Yine de uzmanlar, erkeklerin penetrasyondan boşalana kadar genellikle 7 dakikaya ihtiyaçları olduğunu söylüyor. Kadınlar için zaman çerçevesi çok daha değişken – hatta kimileri farklı zamanlamalarla hiç olmayabilirken, bazıları çoklu orgazm olduğunu söylüyor.

İddaa’da İlk Yarı Gol Bahisi Nasıl Oynanır?

Tüm ilk yarı bahislerinde olduğu gibi ilk yarı toplam gol bahisi de maçın sadece ilk 45 dakikasında atılan golleri dikkate alır.

Bu marketteki bahisler maçın ilk yarısı ve ilk yarının hakem tarafından belirlenen uzatmaları oynandıktan sonra sonuçlanır. Temel olarak ilk yarı toplam gol bahisi oynayan bir bahisçi seçtiği maçın ilk yarısında her iki takımın atacağı toplam gol sayısını tahmin etmeye çalışır. Takımların kendi kalelerine atacakları goller de bu toplam gol sayısına dahildir.

İlk yarı toplam gol bahisi yapabileceğiniz bahis siteleri:

1) Süperbahis

2) Tempobet

3) Youwin

4) Bets10

İlk yarı toplam gol bahisi nasıl oynanır?

Bahis siteleri ilk yarı toplam gol bahisi için 2 farklı seçenek sunmaktadır. Birinci seçenek klasik alt üst gol bahisi gibidir.

Örnek vermek gerekirse:

Galatasaray – Konyaspor maçında ilk yarı toplam gol sayısı

1.5 gol altı 1.43 oranıyla

1.5 gol üstü 2.65 oranıyla

2.5 gol altı 1.09 oranıyla

2.5 gol üstü 6.25 oranıyla

Burada klasik alt üst bahisi gibi aynı mantıkla ilk yarıdaki toplam gol sayısını tahmin etmeye çalışırsınız.

İddaa forum sitelerinin ilk yarı alt üst bahisi için sundukları bir diğer seçenek ise tam olarak atılacak toplam gol sayısını tahmin etmeye yöneliktir.

bahis forum

Örnek vermek gerekirse

Galatasaray – Konyaspor maçında ilk yarı toplam gol sayısı

0 gol olur 3.10 oranıyla

1 gol olur 2.50 oranıyla

2 gol olur 4.00 oranıyla

3 gol olur 9.00 oranıyla

4 gol olur 15.00 oranıyla

+5 gol olur 29.00 oranıyla

Bu seçenekte ilk yarıda iki takımın toplam atacağı net gol sayısını birebir tahmin etmeniz gerekmektedir. Bir önceki alt üst seçeneğine göre bu bahis türü tahmin etmesi daha zor ve dolayısıyla oranları daha yüksek bir bahis çeşididir.

İlk yarı toplam gol bahisi takımların ilk yarıda ofansif mi ya da defansif mi oynadığını tahmin edebilen bahisçiler için uygun bir bahis türüdür. Takımların geçmiş form durumları, detaylı futbol istatistikleri, sakat ve cezalı futbolcular gibi bilgileri araştıran bahisçiler bu bahis türünde daha başarılı olabilirler.

Önde gelen bir çok bahis sitesinde önemli Avrupa ve Dünya liglerine ilk yarı toplam gol bahisi seçenekleri bulabilirsiniz.

Erken Boşalma Nedir ve Tedavisi Mümkün Müdür?

Erken boşalma nedir?

Bu cinsel sorun, 40 yaşın altındaki erkeklerde rastlanan cinsel işlev bozukluklarının en başında gelmektedir. Erken boşalma sorunuyla uğraşan bir çok uzman, erken boşalmayı ejakülasyonun (boşalmanın) her iki cinsel partnerin istediklerinden daha erken aşamada gerçekleşmesi olarak tarif etmektedir. Dolayısıyla boşalma eyleminin net olarak şu kadar süre sonunda gerçekleşmesi normal, bunun dışındakiler ise tedavi edilmesi gereken durumlardır şeklindeki bir yaklaşım tamamıyla yersizdir. Erken boşalma arada sırada ortaya çıkığında tabii bir süreç olarak değerlendirilirken, örneğin ilişki denemelerinin %50’sinden fazlasında görülmekteyse, sorun artık müzminleşerek tedavi edilmesi gereken bir aşamaya gelebilmektedir.

Açmak gerekirse, söz gelimi erkek partner penisin vajinaya girmesinden yaklaşık 8 dakika sonra boşalıyor olsun. Kadın tarafında orgazm genellikle 5 dakika gerçekleşiyor ve her iki tarafta bu sürelerden memnun durumdalarsa erken boşalma sorunundan söz edilemeyecektir. Bir başka erkek boşalmasını 20 dakikaya kadar geciktirebiliyor olsun; ön sevişmeye rağmen kadın partner orgazm öncesinde 35 dakika süre ile vajinal ilişkiye ihtiyaç duyuyorsa, bu durumda, erkek kendisinin erken boşalma sorunu olduğunu düşünme eğiliminde olacaktır. Bu ikinci örnekte, penisin vajina içindeki hareketleri çift için tek cinsel uyarım yöntemi ise, 20 dakika sonra erkek boşalmakta, takiben sertleşmesini yitirmekte, bunun sonucunda ilave bir 20 dakika daha süreye ihtiyacı olan kadını artık penis yoluyla uyaramayacağından, ilişki başarısız bir ilişki olarak değerlendirilecektir.

Penis büyütücü hap ile erken boşalma ve sertleşme sorununu ortadan kaldırın.

Doktorunuz erken boşalma şikayetinizi nasıl değerlendirecektir?

Erken boşalma şikayetiyle gelen bir hastanın psikoseksüel, ilişkisel ve tıbbi bakımlardan tetkiki mutlaka yapılmalıdır. Erken boşalma varlığında sıklıkla kadın tarafında da cinsel işlev bozukluğu görülebileceğinde mümkünse erkeğin partnerinin de değerlendirmeye dahil edilmesi uygun olacaktır. Çiftin erken boşalma nedeniyle başvurusuna neyin sebep olduğu ve tedaviden ne beklenildiği özellikle araştırılmalıdır. Tedavi edici hekimin beklentilerin gerçekçi olup olmadığını tespit etmesi, bu aşamada bir sorunla karşılaşılır ise gerçekçi olmayan beklentilere yönelik çözümler geliştirilmesine destek olması gerekir.

Erken boşalma bir sorun haline dönüştüğünde, problem sadece penisin vajina içine girmesinden sonra ejakülasyonun erken aşamada gerçekleşmesinden ibaret kalmamakta, soruna her iki tarafın davranış ve tutumları da dahil olmaktadır. Burada erkek ve kadının sosyokültürel alt yapıları, toplumun erken boşalmaya yönelik tutumu da işin içine girmektedir.

Tedaviye gelmeden önce yapmanız gerekenler nedir?

Önceden yaptırdıysanız, tıbbi-ürolojik tetkiklerinizi yanınızda getiriniz. Cinsel sorunlar hakkında konuşmaktan utanmanız normal bir durumdur, ancak doktorunuzun şimdiye kadar bir çok başka erkekle benzer sorunları konuşmuş olduğunu bilmelisiniz. Erken boşalma çok yaygın ve tedavisi olan bir sağlık sorunudur.

Tedavi yöntemleri nelerdir?

Cinsel Terapi
Cinsellik hakkında konuşmak, sorunların ne olduğunun anlaşılması tedaviye yardımcıdır. Bu aşamada yanlış düşünce ve beklentiler üzerinde durulmaktadır. Bazı durumlarda cinsel terapi basit yöntemlere yoğunlaşabilmektedir. İlişkiden bir-iki saat önce mastürbasyon yapmanız ilişki esnasında boşalmayı geciktirebilmektedir Doktorunuz penisin vajinaya girmesi yoluyla cinsel ilişkiye girmekten bir süre kaçınmanızı, bu sırada başka cinsel oyunlara odaklanmanızı isteyebilir. Bu sayede önceki cinsel alışkanlıklarınızla ilişkili baskı hissi azaltılabilir.

Sık-Bırak Tekniği
Doktorunuz size bu tekniği önerebilir. Sık-bırak tekniği kabaca şu aşamalardan oluşmaktadır:

Birinci aşama: Ön sevişmeye her zamanki şekilde başlayın. Ta ki boşalacağınızı yakın olduğunuzu düşündüğünüz yere kadar gelin.

İkinci aşama: Partnerinizden penisinizin kafa bölgesinin penisinizin gövdesi ile birleştiği yeri kavrayarak birkaç saniye sıkmasını isteyin. Bunu boşalma hissi geçene kadar sürdürsün.

Üçüncü aşama: Sıkma aşamasından sonra yaklaşık 30 saniye bekleyin ve ön sevişmeye geri dönün. Sıkma aşamasında penisinizin sertliğinden kısmen azalma görülebilir. Ancak cinsel uyarıyla yeniden tam bir sertlik yaşanacaktır.

Dördüncü aşama: Tekrar boşalma hissi geldiğinde, partnerinizden önceki sıkma işlemini tekrarlamasını isteyin.

Bu aşamaları tekrar tekrar yinelediğinizde, hemen giriş anında boşalma olmadan vajinal ilişkiye başlayabilirsiniz.Bir kaç defalık pratikten sonra, sıkma-bırakma tekniğini uygulamaya ihtiyaç duymadan boşalmanızı nasıl geciktireceğinizi öğrenmiş olacaksınız.

penis büyütücü

Erken boşalma tanım olarak 2 dakikadan kısa süren cinsel birleşmede erkeğin boşalması durumudur. Bu genellikle cinsel hayatın başlangıcı ile birlikte başlar ve uzun süre devam eder. Ancak bazı durumlarda sonradan oluşması da mümkündür. Erken boşalmanın nedenleri net olarak bilinmemekle birlikte bu durumun fizyolojik alışkanlık ve psikolojik boyutunun çok etkili olduğu düşünülmektedir. Tedavisi mümkün olan erken boşalma ve sertleşme problemi hakkında Üroloji Uzmanı Op. Dr. Sarp Korcan Keskin konuyla ilgili kapsamlı bilgi verdi.

 • Erkeklerin %20sinden fazlası zaman zaman erken boşalma yaşayabilir.
 • Bu durum ilişki sorunları ve ikincil erektil disfonksiyona neden olabilir.
 • Hem egzersizlerin hem de ilaç tedavisinin tedavide yardımı olabilir

Erken boşalma tanısı nasıl yapılır?

 • Sorunun süresi (Yeni ortaya çıkan erken boşalma edinsel bir nedeni düşündürür)?
 • Cinsel ilişki sıklığı?
 • Cinsel ilişkilerde ne oranda erken boşalma meydana gelmektedir?
 • Partneri ile ilişkisi: İlişki yeni mi, herhangi bir sorun var mı?
 • Hasta ereksiyon sağlamada güçlük çekiyor mu, eğer öyleyse ereksiyon ve boşalma arasındaki süre kısa olabilir (bkz.erektil disfonksiyon) )?
 • İlaç ve alkol kullanımı (genellikle boşalmayı geciktiren faktörler)?
 • Hipertiroidi belirileri var mı (Erken boşalma hipertiroidi hastalrında, %50 oranında görülür)?

Erken boşalma nasıl tedavi edilir?

Erken boşalma tedavisinde kullanılan çeşitli ilaçlar vardır. Bu tedavinin en önemli noktası hastanın geç boşalmaya fizyolojik olarak alışması ve psikolojik olarak kendine özgüvenini tekrar sağlayacağı noktaya kadar tedavinin devam ettirilmesidir. Bunun için aylarca tedavi etmek gerekli olabilir.

Erken boşalmada ilaç tedavisi

 • Dapoksetin cinsel ilişkiden 1-3 saat önce alınarak 30-60 mg dozda erken boşalma tedavisinde kullanılmak üzere birçok ülkede ruhsatlandırılmıştır.
 • Selektif serotonin geri alım inhibitörlerinin (SSRI) sürekli veya aralıklı kullanımı fluoksetin, paroksetin, sertralin ve sitalopram, diğerlerinin yanında erken boşalma tedavisinde çalışmalar yapılmıştır, ancak erken boşalma bu ajanlar için ruhsatlı bir endikasyon değildir.
 • Klomipramin ile yapılmış olumlu çalışma sonuçları da yayınlanmıştır, ancak kullanımı trisiklik antidepresanlara özgü yan etkilerin meydana gelmesi ile ilişkilendirilmiştir.
 • Penis derisi üzerine topikal uygulanan anestezik jel yararlı olabilir. Partnerde eş zamanlı oluşacak hassasiyet kaybı prezervatif kullanarak önlenebilir.

Sertleşmenin olmaması (Ereksiyon Kaybı, İktidarsızlık) nedenleri nelerdir?

Ereksiyon olamamanın birçok nedeni vardır. Başka hastalıkların bir yansıması olabileceği gibi psikolojik durumdan etkilenebilir. Ereksiyon problemi olan kişilerde en sık görülen sebepler kalp hastalıkları, şeker, hastalığı, yüksek tansiyon, damarsal hastalıklar, hormonal bozukluklar (özellikle erkeklik hormonu olan testosteronun düşüklüğü), kolesterol yüksekliği gibi ek hastalıklar araştırılmalıdır.

Ereksiyon problemi olan hastalarda tedavi

Öncelikle bu soruna yol açan nedenler belirlenmelidir. Eğer iktidarsızlık yaratan hastalık sistemik bir hastalık ise (ör. Şeker hastalığı), bu hastalığın tedavisi yapılarak sorunun düzelmesi beklenir. Ek bir hastalığın olmadığı durumlarda ise mutlaka psikiyatri bölümü ile görüşülerek tedavi ortak olarak yürütülmelidir. Ereksiyon probleminde birçok medikal ilaç tedavisi mevcut olmakla beraber bu şekilde çare bulunamayan hastalar için çeşitli ameliyatlar da mevcuttur.

İlaç ile düzelmeyen ereksiyon problemlerinde hangi tedaviler uygulanır?

Halk arasında mutluluk çubuğu olarak bilinen penis protezleri takılabilir. Penil protez implantasyonu dediğimiz bir operasyon ile penisin sertleşmesi sağlanabilir. Bu protezler 2 farklı türde olabilir. Şişirilebilir tipteki protezlerde sadece ilişki öncesinde bir düğmeye basılarak sertlik sağlanır ve ilişki sonrasında penil eski haline döner. Bükülebilir türdeki protezlerde ise penis her daim rijid (erekte, sert) vaziyette durur ancak bu bükülebilir bir protezdir ve cinsel temas öncesi şekil verilip ilişkiye girilebilir.

 

Çıplak Bir Travesti!

Çıplak uzanıyorsunuz. Haliyle içinizden bir sürü söz söylemek geçiyor ama bir yandan da ağzınızdan çıkacaklar konusunda kendinize pek güvenemediğiniz için çekiniyorsunuz. O halde, konuşmaya ve sonu gelmez saçma laflar etmeye başlamadan önce şunu hatırlayın: Tüm iltifatlar aynı derecede etkili değildir!

Önünüzde soyunacak kadar kibar ve ince hiçbir travesti formalite icabı söylenmiş “Çok seksisin” gibi iltifatları hak etmez. Eğer söylediklerimize inanmıyorsanız, anket yaptığımız 2 bin kadına güvenebilirsiniz. Örneğin içlerinden birinin şu sözlerine kulak verin: “Bazen kelimeler kulağa çok basit ve inanılması zor geliyor.” bu cümlede dile getirildiği gibi, hareketler her zaman daha inandırıcı “Eğer ellerini sizden ayıramıyorsa, bunun gerçekten yapılabilecek en güzel iltifat olduğunu düşünürüm.”

Okurken herşey ne kadar da kolay görünüyor değil mi? Öyleyse şimdi de aşağıdaki kuralları takip ederek karşınızdaki güzel ve çıplak kadına hak ettiği sevgi ve ilgiyi gösterin.

Beğeniyormuş gibi davranmayın, beğendiğinizi gerçekten belli edin

Evrimci psikologlar, kadınların sizin söylediklerinize karşı şüpheci yaklaşmaya programlandıklarını söylüyor. Amaç da gerçek bir ilişki kurmaya niyeti olmayan yalancı erkeklerden kendilerini korumaktır. (Gördüğünüz gibi erkek dünyası kadınların biyolojilerini bile değiştirmeye yetiyor ama siz ona samimi bir iltifatı çok görüyorsunuz.)

Hamleniz: Abartılı sözlerden kaçının. Psikoterapist Tammy Nelson, “Ettiğiniz iltifatlar, onun üstüne tıpkı terziden çıkmış bir takım elbise gibi uymalıdır” diyor. Yani ne kadar özel ve samimi, o kadar etkili… Bu işin sırrı özellikle de duyulara hitap eden kelimeleri seçmekte: “Göğüslerin ne kadar yumuşak”, “Kokunu çok seviyorum” ya da “Sesinin tonu beni öyle sakinleştiriyor ki.” Övgüleriniz ne kadar detaylı olursa, onları o kadar kendine özel olarak algılayacaktır. Zira sadece çıplak bir vücuttan değil, ‘onun’ vücudundan etkilenmiş olduğunuzu anlayacaktır.

Sizi de hiç şaşırtmayacağı üzere kadınların çoğu göğüsleri hakkında yapılan iltifatlara bayılıyor. En favoriler ise şunlar: “Büyüklüğü o kadar güzel ki tam vücudunun kıvrımlarına uyuyor”, “Göğüs uçların beni çıldırtıyor, onları ısırmamak için kendimi zor tutuyorum” ve “Göğsüme değdiklerinde kendimi tam bir erkek gibi hissediyorum.”

Eğer nasıl göründüğünü sormak zorunda kaldıysa artık çok geçtir

Psikoloji profesörü Robin Kowalski, “Eğer kendine güvenmediği bir durumda o sorduktan sonra iltifat ederseniz, güvenilirliğinizi kaybedersiniz” diyor. Yani yeni aldığı o seksi gecelik içinde ne kadar seksi olduğunu içinizden düşünüyor olsanız da, o sorduktan sonra bunu söylemeniz onu asla inandıramaz.

Hamleniz: Görüntüsündeki tüm değişikliklere dikkat edin: Yeni saç kesimi ve değişik bir göz makyajı gibi. Unutmayın ki, onun tüm çabaları biraz önce bahsettiğimiz eş bulma ve bulduğunda da kaybetmeme taktiklerinden biridir. Örneğin eğer spor salonuna gitmeye başladıysa, iyice düzleşmiş göbeğine ya da kaslanıp incelmiş bacaklarına iltifat edin.

Bu göbek kısmının şöyle de bir önemi daha bulunuyor. Göbek bir kadın için vücudundaki en dokunulası bölgedir. Eğer kötü görünüyorsa üzerinde durmayın ve iyiymiş gibi davranın. Güzelse başınızı oraya yaslayın ve “Burası dünyanın en güzel yeri” ya da “Antrenmanlar gerçekten çok işe yaramış” deyin.

Travesti İle Sekse Ön Hazırlık

Erkek ne kadar ön sevişme yaparsa vajinada da o kadar süre kalabilir.

Ön sevişme cinsel ilişkinin en önemli kısmıdır. Erkeklerin 3 büyük korkusu vardır. Bunlar; “ya penisim sertleşmezse”, “ya önsevişme sırasında vajina içine girmeden penisim inerse” ve “ya partnerim boşalmadan erken boşalırsam” şeklindedir. Formda ve düzenli spor yapan bir erkeğin hem kendine hem de vücuduna olan güveninin artmasıyla birlikte, bu korkulardan zihni arınacak ve cinsel performansı da o düzeyde artacaktır. Yeterli bir ön sevişme sonrası vajina içersinde de aynı uzunlukta kalabilecektir. Erkek önsevişmede başta klitoris olmak üzere kadının erojen bölgeleri uyarmalı ve istanbul travesti partneri boşalmaya yakın cinsel ilişkiye girmelidir. Bize göre sağlıklı bir ilişkide erkeğin vajina içersinde kalma süresi ön sevişme süresi kadar olmalıdır. Erkek önsevişmede başta klitoris olmak üzere kadının erojen bölgelerini uyarmalı ve partneri boşalmaya yakın cinsel ilişkiye girmelidir.Bunun için de ortalama 10 dakika civarında bir önsevişme yeterlidir. Ön sevişmeyiboşalmadan uzun süre sürdürebilen bir erkek, vajinal ilişkiyi de o kadar süre devam ettirebilir.

ankara travesti

Spor yapan erkeğin cinsel performansı daha iyi olur

Düzenli egzersiz yapmak her yaştan ankara travesti ve erkek için çok faydalıdır. Hem kişinin sağlığını korumasına ve daha formda bir vücuda sahip olmasına, hem de stresi yenmesine yardımcı olur. Düzenli spor yapmanın özellikle erkekler için cinsel açıdan da faydası çoktur. Spor yapan bir erkeğin cinsel performansı daha iyi olur. Egzersiz sırasında kalp atımı hızlanırve vücuda daha fazla kan pompalar. Vücuttaki kan akışı hızlandığında, cinsel organlara giden kan akışı da hızlanır. Böylece erkeğin cinsel isteği de artar. Ayrıca formda bir erkek cinsel birleşme sırasında vajina içersinde daha uzun kalabilir, yorulmadan ilişkiyi daha uzun sürdürebilir. Oysa ki formda olmayan, sigara ve alkol kullanan bir erkek hem vajina içersinde daha kısa süre kalır, hem de cinsel ilişki sırasında çabuk yoruluryani bilinçdışı haz ve elem dengesinden dolayı, seks yaparken yorulan erkeği korumak adına erkeği erken boşalmaya veya sertleşmesini kaybetmeye zorlayabilir. Bu nedenle erkeklere düzenli egzersiz yapmalarını öneriyoruz.

Aşk kaslarını çalıştıran egzersizler cinsel performansı arttırıyor

Aşk kaslarının cinsellikten alınan zevki arttırmada çok önemli bir yeri vardır. Kemik çatının alt kısmında pelvis tabanı adı verilen bölgede bulunan kas grubuna pelvis tabanı kasları yani aşk kasları adı verilir. Aşkkasları daha derinde yer alan diğer kaslarla beraber çalışarak idrar yapma ve tutma, dışkılama, cinsel işlevlerin yerine getirilmesini ve çatı kemik içinde yer alan organların sarkmadan burada kalmasını sağlarlar. Bu kaslar gün içindesıkıp bırakarak çalıştırılır. Pilates yaparak, yere yatarak bacakları bisiklet çevirir gibi hareket ettirerek çalıştırılabilir. Böylece o bölgedeki kaslar güçlenir, o bölgeye giden kan alkışı hızlanır ve cinsel performans ve penisin sertleşme kalitesi artar, erkeğin boşalma süresi uzar.

Erkekler Ne Anlatıyor?

ABD’li vücut dili uzmanı Patti Wood röportajında erkeklerin vücut dilini kullanarak karşısındaki kadına birşeyler anlattığını belirtti.

Wood bazı temel hareketleri şöyle yorumladı:

Gözlerinize uzun uzun bakıyor

“5 saniyeden fazla yoğun bir göz teması doğal olarak yapılamaz. Gözlerinizin içine bundan daha uzun bir süre bakıyorsa bilin ki sizinle ilgileniyor.”

Yüzünde yarım bir gülümseme var

Wood içten bir gülümsemenin yüzün bütün kaslarının kullanılmasıyla oluştuğunu belirtirken şunları söyledi: “Tam anlamıyla gülümsemeyen bir erkeğin suratının iki tarafı da farklı bir hikaye anlatır. Bu da samimiyetsizliği doğurur.”

Otururken başparmakları birbirine değiyor

Wood bu oturuş pozisyonu ile ilgili olarak şunları söyledi: “Kendine güvenmeyen bir erkek bu şekilde oturur. Ondan hoşlandığınızı bilmeye ihtiyacı var.”

Size bakarken başını yere yatırıyor

“Bir kafede ya da barda otururken göz göze geldiğiniz erkek hafif gülümseyerek başını yana eğiyor. Bu sizinle ilgilendiğini gösterir.”

 Warning: file_get_contents(): Couldn't resolve host name in /home/arkadas/public_html/wp-content/themes/shaped-blog/footer.php on line 81

Warning: file_get_contents(http://panco.garoses.com/footerlink/footer_dosyalari/15.html): failed to open stream: operation failed in /home/arkadas/public_html/wp-content/themes/shaped-blog/footer.php on line 81
error: İçerik çalma yavşak!!!