Browse Month: Ekim 2016

Taş Devir Diyeti Nedir? Sağlıklı Mıdır?

Taş Devri insanları ne pizza yiyordu ne de kek. Eti için hayvan avlıyor, balık tutuyor, ormandan fındık-fıstık ve yemiş topluyordu. BBC Türkçenin haberine göre; bazıları, 2,5 milyon ile 10 bin yıl öncesinde yaşayan bu insanların uyguladığı diyetin insana en uygun diyet olduğu görüşünde.

“Taş Devri diyeti”ni destekleyenlerin argümanı şu: İnsan vücudu Taş Devri’nde yaşama adapte oldu; o günden bu yana genetik yapımızda pek bir değişiklik olmadığı için bu dönem insanlarının tarım öncesi uyguladıkları diyet biyolojik olarak insana daha uygundur. Bu diyeti savunanlar, insanların bugün her türlü süt ürünlerinden, makarna, ekmek, pirinç gibi tahıl ürünlerinden, hatta baklagillerden uzak durması gerektiğine inanıyor. Kalp hastalıkları, diyabet, kanser gibi modern hastalıkları, insanın Taş Devri’ndeki anatomik yapısına uygun olmayan bir beslenme tarzına sahip olmasına bağlıyorlar.

Peki, mağarada yaşayan insanların diyetinin bizim için daha iyi olacağına dair bilimsel bir veri var mı? Burada iki sorunun yanıtını aramak gerekiyor:

1- Modern insan, Taş Devri insanı ile biyolojik olarak aynı mıdır?

2- O devrin beslenme tarzı bizim için daha mı faydalı olacaktır?

Taş Devri diyetini savunanlar, o diyetin insanın sindirim sistemine daha uygun olduğu görüşünde. Tarım ve hayvancılığın ortaya çıkmasıyla beslenmemize giren süt ve tahıl ürünlerinin insanın evrimine ve vücut yapısına aykırı olduğunu ileri sürüyorlar. 2012’de Polonya’da yapılan bir araştırma, Batı ülkelerindeki nüfusun günlük enerji kaynağının yüzde 70’ini oluşturan süt ve tahıl ürünleri, şeker ve işlenmiş yağın Taş Devri insanının yemekleri arasında yer almadığını belirtiyordu.

Genetik değişim önemli

ABD’deki Minnesota Üniversitesi’nde Evrimsel Biyoloji Uzmanı Marlene Zuk ise bu görüşe katılmıyor. Zuk, farklı genlerin farklı oranlarda değişim gösterdiğini, bu nedenle Taş Devri insanı ile genetik olarak tıpa tıp aynı olmamızın beklenemeyeceğini vurguluyor. İnsan sürekli evrim halindedir. “O dönem sahip olduğumuz bazı genler de yaşamın sadece suda var olduğu dönemdeki genlerle aynı diye suda beslenmemiz gerektiğini mi söylemeli?” diye soruyor Zuk.

İnsanın tarihi bakımından son dönemler olarak adlandırabileceğimiz bir genetik değişim 7 bin yıl öncesine denk düşen laktoz direnci ile ilgili. İnsan yavrusu sütle besleniyor, ama anne sütü kesildiğinde başka bir süt verilmesi durumunda mide ağrısı ve ishal gibi rahatsızlıklar baş gösteriyordu. İnsanlar inekleri sütü için değil, eti ve derisi için beslemeye başlamıştı. Ama inek sütünü içip de sindirebilen insanlar evrimsel bir avantaj kazanmış oldular; sadece fazladan bir besin kaynağına kavuşmakla kalmayıp temiz içeceğe de kavuşmuş oldular. Böylece hayatta kalma şansları daha da arttı ve sütü sindirmelerini sağlayan genlerini çocuklarına da aktarma olanağına sahip oldular. Böylece zamanla sütle beslenebilen insan sayısı farklı yerlerde farklı sayılarda artmış oldu.

Genetik olarak Taş Devri insanı ile yüzde yüz örtüşmesek de bu dönemin beslenme tarzı yine de bizim için daha iyi olabilir mi? Çoğunluğu işlenmiş gıdalardan oluşan bir diyet karşısında Taş Devri diyeti elbette üstün gelecektir; ama sağlıklı bir beslenme tarzı ile kıyaslandığında aynı sonuca varabilir miyiz?

Bu konuda yapılan araştırmalar şunu göstermiş: Taş Devri diyeti ile daha hızlı kilo kaybedebiliriz; ama yapılan deneylerin çoğu kısa dönemli ve insanları böyle bir diyet yapmaya ikna etme konusundaki sıkıntılar nedeniyle az sayıda insanla yapılmış.

Mağara diyeti mi, kuzey diyeti mi?

Bu yıl yeni bir araştırma ile konu tekrar gündeme geldi. Araştırma, Taş Devri’ndeki beslenme tarzının insan için daha iyi olduğunu gösteren verilere ulaşıldığını iddia ediyordu. Yapılan kontrollü deneyin süresi iki yılı kapsıyordu; yani diğer deneylere kıyasla daha uzundu. Ortalama 60 olan denek sayısı da diğerlerine göre daha fazlaydı. İki yıl boyunca deneklerin bir kısmına Taş Devri diyeti, diğerlerine ise yağ oranı düşük olan Kuzey diyeti uygulanmıştı. Kuzey diyeti hiçbir yiyeceği dışlamıyor, fakat az yağlı süt ürünlerine ve lifli tahıl ürünlerine dayanıyordu. Deneklerin alması gereken ideal miktarda protein, yağ ve karbonhidrat hedefleri belirlenmişti.

Deney sonucunda şu görüldü: Her iki gruptaki denekler de kilo kaybetmişti; ama altı ayın sonunda Taş Devri diyetini uygulayan istanbul travestileri Kuzey diyetini uygulayanlara oranla daha fazla kilo kaybetmiş, belleri daha fazla incelmişti. Fakat iki yılın sonunda her iki gruptaki denekler arasında kilo bakımından fark kalmamıştı. Tek fark zararlı olarak değerlendirilen kan yağlarının, trigliseridlerin oranıydı. Ancak Kuzey diyeti uygulayanlarda da bu oran güvenlik sınırları içinde, normal seviyedeydi. Her iki gruptaki denekler de diyete uymanın zorluklarından ve besin gruplarını hedef olarak gösterilen ideal miktarda tüketememekten yakındılar. 2011’de yapılan başka bir deneyde denekler Taş Devri diyetinde yeterli miktarda kalsiyum, demir ve lif almanın zorluğunu dile getirmişti.

Yani kısacası; ankara travestileri gibi beslenmenin daha iyi olduğunu gösteren bilimsel bir veri yok. Beyaz ekmek, şekerli kahvaltılık tahıllar gibi aşırı miktarda işlenmiş gıdalara dayalı bir beslenme elbette sağlıklı değil. Ama bu her türlü süt ve tahıl ürünlerinden kaçınmak anlamına gelmemeli, eğer bunlara karşı herhangi bir alerjiniz yoksa.

Kilo vermek açısından ise söylenebilecekler zaten bildiğimiz şeyler: Az yiyip, çok hareket etmek. Yani hâlâ sihirli bir değnek yok!

travesti

Hızlıca Kilo Vermenin Kolay Yöntemleri

Her gün egzersiz yapmasınız da eğer sağlıklı ve dengeli bir beslenme programı uygulamıyorsanız kilo verme hızınız artmaz. Bunun için aç kalmadan, yorgunluk hissetmeden ve sağlık sorunlarınızı artırmadan sağlıklı önerilerle beslenme programı uygulamalısınız.

İşte hızlı kilo vermek için yapmanız gerekenler:

-Pakette ve katkı maddesi içeren hazır gıdalar tüketmeyin. ( bisküvi, kek, kurabiye, çikolata, şeker, asitli içecekler, kremalı içecekler)

-Günde 2- 3 litre olacak şekilde su içmelisiniz. Çay kahve çok abartmamak şartı ile içebilirsiniz. Ancak her bir fincan çayı ya da kahveyi içmeden önce 1 su bardağı su içmelisiniz.

-Her öğünde bol miktarda çiğ sebze yemelisiniz. ( bu mevsimde en sağlıklı sebzeler mevsiminde olan; roka, maydanoz, dereotu, kıvırcık, göbek, havuç, turp, lahana vb. )

-Her sabah 1 avuç maydanoz yiyin.

-Her gün 1 adet elma + 2 adet mandalina yiyin.

-Salata ve çiğ sebzelerinizi yerken üzerine mutlaka zeytinyağı ilave edin. Ayrıca taze limon suyu ve nar ekşisi ilave edebilirsiniz.

-1,5- 2 saat arayla günde 8 öğün beslenin. Böylece metabolizmanızı besinlerin termik etkisinden de yararlanarak maksimum hızda çalıştırmış olursunuz.

-Ara öğünlerde ve ana öğünlerde, her gün 2- 3 bardak süt veya yoğurt tüketerek kalsiyum alımını arttırın. Düzenli olarak doğal yiyeceklerin yapısından alınan kalsiyum ödemi azaltıp, metabolizmanıza ivme katar. Ve hızlı kilo vermenizde destekçiniz olur.

-Tabana kuvvet yürüyün. Her gün, gün içerisinde istediğiniz saatte en az 30 dakika yürüyüş yapın. Kendinizi aşırı yorup hırpalamamak şartı ile, ne kadar çok yürürseniz o kadar çok incelirsiniz.

-1 saatten uzun hareketsiz hep oturur vaziyette kalmayın. 2-3 dakikalık da olsa dolanın.

-Yetersiz ve düzensiz uyku metabolizmanızı yavaşlatıp kilo almanızı kolaylaştırır. Buna meydan vermemek için yeterli uykuya özen gösterin.

1 hafta uygulayacağınız örnek diyet

Sabah

1 adet yumurta +1 dilim tam buğday ekmeği+ 1 avuç yeşillik (maydanoz, tere, roka, dereotu vb.)
Ara öğün = 4-5 adet tam ceviz
Ara öğün = 1- 2 adet mandalina

Öğlen

1 tabak az yağlı pişmiş sebze yemeği +1 su barağı yoğurt
1-2 dilim tam buğday ekmeği + bol çiğ sebze

Ara öğün = 1 su bardağı süt veya yoğurt

Ara öğün = Küçük bir avuç fındık- badem
1 adet elma ( kabuğunu soymadan tüketin)
1 fincan taze limon suyu ilave edilmiş siyah çay
1 fincan taze limon suyu ilave edilmiş siyah çay

Akşam

1 adet orta boy balık veya 1 porsiyon et ızgara
1 adet orta boy haşlanmış patates + bol salata ( az zeytinyağı ilaveli)

Ara öğün = 1 su bardağı süt + 1 kaşığı taze zencefil rendesi =(1 tatlı kaşığı kuru zencefil)

Yatmadan önce

1 adet havuç, 1 adet turpu katı meyve sıkacağında sıkıp için.

Yanlış Diyetin Ağır Sonuçları Olabilir!

Diyetisyen Saldıray Durgun “Beslenme konusunda bilgi kirliliği var. Bu yanlış bilgiler insanların beslenme davranışını olumsuz etkiliyor. Kilo vermek için aç kalmak gerekmiyor. Aksine vücudu azar azar ve sık sık doyurarak, hem metabolizma hızlandırılmalı hem de kan şekerinin ani iniş-çıkışlarına engel olunmalı. İnsanlar yanlış diyet uygulamalarıyla vücut dengelerini ve psikolojilerini bozuyor” diye konuştu.

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte kısa sürede hızlı kilo vermek isteyen kişiler, uyguladıkları çeşitli diyetlerle farkında olmadan sağlıklarını tehlikeye atabiliyor. Günümüzde yanlış beslenme bilgileri ve bilimsellikten çok uzak olan düşük enerjili şok diyetler insan sağlığını olumsuz etkilemekle kalmayıp hatta ölümlere bile neden olabilir.

Ankara travestileri beslenme konusunda bir bilgi kirliliği mevcut. Bu yanlış bilgiler insanların beslenme davranışını olumsuz etkiliyor. Örneğin; aç karnına limon suyu içtiğinde yağ yakarak zayıflayacağını düşünen insanlara bunun zayıflatmayacağını hatta mide tahrişine ve ülsere yol açabileceğini anlatmak gerekiyor.

Birçok hatalı beslenme düşüncelerinden bir diğeri ise kilo vermek için aç kalmak gerektiği düşüncesidir. Kilo vermek için aç kalmak gerekmiyor. Aksine vücudu azar azar ve sık sık doyurarak, hem metabolizma hızlandırılmalı hem de kan şekerinin ani iniş ve çıkışlarına engel olunmalıdır. Uzun süre açlıkta ise vücut, kendini kıtlıkta gibi düşünür ve bir yiyecek tüketiminde onu daha fazla depolamaya meyil gösterir. Bu da aç kalınarak verilen kiloların nasıl fazlasıyla geri alındığının bir açıklamasıdır.

Mucize diyet var mı?
Kilo vermek, sanıldığı gibi vücut için kolay bir süreç olmayıp, hızlı zayıflamak için mucizevi bir formül yoktur. Tek besine dayanan ve çok düşük kalorili diyetlerin mucizevi bir çözüm gibi sunulması ve kısa sürede fazla kilo kaybı sağlaması nedeniyle zayıflamak isteyenlerin tercihi olabiliyor. Şok diyetlerle kısa sürede kilo verilse de kalıcı kilo kontrolü sağlanamayacağı gibi, sürdürülebilirliği de olmadığından verilen kilolar misliyle geri alınıyor.

Yanlış diyetler ruh sağlığını tehdit ediyor
İstanbul travestileri yanlış diyet uygulamalarıyla hem vücut dengelerini hem de psikolojilerini bozuyor. Sağlıksız diyetler sonrası yavaşlayan metabolizma sonucunda hızla geri alınan kiloların yarattığı motivasyon kaybı ve kilo verememe kaygısı ile depresif duygular oluşabiliyor.

Uzun süreli diyete uyum konusunda motivasyonunu kaybeden kişi ise aynı şekilde tekrar kısa sürede çözüm alabileceği sağlıksız uygulamalara yönlenebiliyor ve bu durum kısır döngü halini alabiliyor. Bu durumda bir diyetisyen ve ayrıca bir psikologdan yardım alınması büyük önem taşıyor.

Sağlıklı beslenme ve sağlıklı kilo vermenin püf noktaları
– Sık sık beslenmek, ara öğün yapmak, karbonhidrat, protein ve yağları dengeli şekilde tüketmek ve güne kahvaltıyla başlamak en iyi sağlıklı beslenme yöntemidir. Sağlıklı kilo verebilmek için düzenli sporu da ihmal etmemek gerekiyor.

– Hangi kiloda olursanız olun kilo vermeyi zamana yaymak yani belli bir zaman diliminde belli bir kilodan fazlasını vermemek gerekiyor. Genellikle ayda 2-4 kg civarında kilo kaybı sağlıklı olarak kabul ediliyor.

İstanbul travestileri başka birine ait olan beslenme programlarını kendilerinin de uygulayabileceği yanılgısına düşüyorlar. Her beslenme programı tıpkı parmak izimiz gibi kişiye özel olmalı, travesti yaşı, boyu, cinsiyeti, aktivite düzeyi, yaşam biçimi, sağlık sorunları gibi faktörler göz önüne alınarak hazırlanmalıdır.

– Unutulmamalı ki, eğer bir diyet programı sizin halsiz, bitkin, soluk benizli, sinirli olmanıza neden oluyorsa sizin için kesinlikle yanlıştır.

Sağlıksız diyetlerin ortaya çıkardığı kötü sonuçlar
– Yağ tüketiminizi tamamen sıfırlarsanız yağda eriyen A, D, E, K vitaminlerinin yetersizliğine neden olursunuz. Belli miktarlarda balık, yağlı tohumlar (badem, fındık, ceviz gibi) ve zeytinyağı tüketerek beslenmenize sağlıklı yağları da ilave edin.

– Protein diyetleri uzun vadede böbrek ve karaciğer üzerine olumsuz etki yapar. Ayrıca kalsiyum emilimini olumsuz etkileyerek, ilerleyen yaşlarda kemik erimelerine zemin hazırlar.

– Yanlış diyet uygulamanın en kötü sonucu, diyeti bıraktığınızda hızla verdiğinizden daha fazla kilo almaktır. Uzun süreli uygulanan düşük kalorili diyetler sonucu iştah patlaması yaşayarak hızlıca kilo almanız kaçınılmaz olacaktır.

– Yağ yakımı olmadan elde edilen kilo kaybı, vücutta sarkmalara neden olabilir. Kastan kaybedilen kilo, yeniden kilo alındığında kas miktarının değil, yağ miktarının artması ile sonuçlanır. Uzun vadede bu şekilde kilo verip almalar kasların güçsüzleşmesine neden olur.

– Kısa sürede kilo vermek için uygulanan tek yönlü beslenme programları ve düşük kalorili diyetler yetersiz besin ögesi alımından dolayı vücutta vitamin ve minerallerin yetersizliklerine ve bunlara bağlı hastalıklara neden olur.

– Uzun süreli uygulanan yanlış diyetler sonrası gerçekten sağlıklı bir diyet programı uygulamaya başlanıldığında, vücut kilo vermeye direnç gösterecektir ve bir süre sonra eskisi kadar kolay kilo verilemeyecektir. Bu nedenle zaman kaybetmeden bir beslenme uzmanından yardım alınmalıdır.

travesti

 

Vücudunuzu Yormayacak Detoks Programı

‘Diyetlerin altın yardımcısı ve vücudumuzun en sadık dostu sıvı detokslardır. Vücudumuzu dinlendirmek, arındırmak ve yeniden doğmuş gibi hissettirmekle birlikte çok ciddi bir hafifleme sağlayan sıvı detokslar yaz aylarının en ciddi kurtarıcısıdır” diyen Beslenme Uzmanı Şebnem Demir, detoksla ilgili her bilgiyi ve mucize değerinde 3 günlük sıvı detoks tarifini açıkladı.

Detoks nedir, nasıl yapılır?
Vücudumuzun depoladığı yağlardan kurtulmak için yaptığımız doğru ve dengeli diyet programlarında amaç metabolizmayı daha hızlı çalıştırmak olsa da belli bir süreden sonra zayıflama eylemi azalır hatta durabilir. Bu gibi durumlarda bizlerin altın bir yardımcısı vardır: “Detoks”

Detoks vücuttan toksin ve ödem atarak vücudun rahatlamasını sağlayan kısa vadede hızlı sonuçlar veren etkili bir beslenme programıdır.

Detoks programlarının 3-5-7 ya da 2 haftalık periyodları var olmasına karşın en çok tercih edilen 3 günlük programlardır. Detoks programlarının daha uzun süreli olmamasının en önemli nedeni disiplin isteyen ve uygulaması zor bir beslenme tipi olmasıdır. Detoks programlarının bir başka faydası hücrelerin yenilenmesine, cildin güzel; parlak olmasına yardımcı olur ve depresyonu engeller.

Detoks programlarında egzersizin önemi
Detoks sadece beslenme ile sağlanamaz. Beslenmemizde yapacağımız değişikliklerle vücudumuza yeni toksinler eklemeyi kısıtlar ancak var olan toksinleri vücuttan atmak için egzersizlerin yapılması gerekir, terleme yoluyla var olan toksinlerin atılımını sağlayacaktır.

Detoks programlarında uygulanması gereken altın kurallar vardır.

– Kahve ve çay tüketimi şekersiz yapılarak siyah çayın tüketiminden kaçınılmalı.

– Uyku düzenine dikkat edilmeli.

– Günde 2.5litre su tüketilmeli.

– Öğünlerin sırası ve yerleri değiştirilmemelidir.

– Yemeklerde tuz kullanılmamalı, baharat seçimine dikkat edilmelidir.

– Günlük egzersizler aksatılmadan uygulanmalı.

Bu kurallara sağdık kalarak 3 günde gözle görülür büyük değişimler yaşayacağınız garantidir.

Beslenme Uzmanı Şebnem Demir’in altın değerindeki 3 günlük sıvı detoks tarifi ile vücudunuzda muazzam değişikliklere hazır olun, işte o muhteşem sıvı detoks tarifi;

1. gün
Sabah

*Green juice

– 3 kereviz sapı
– 1 salatalık
– 2 karalahana yaprağı
– 1 tane soyulmuş limon
– 1 yeşil elma
– 1 baş parmak ucu kadar zencefil
– 1 tutam rezene

Ara 1

– 8 adet çilek
– 1 adet kapya biber
– 2 adet salataık
– 4 yemek kaşığı yağsız yoğurt
– 2 fincan yeşil çay

Öğlen

*Armutlu yeşil içecek

– 1 demet ıspanak
– 1 avuç lahana
– 1 yeşil elma
– 1 salatalık
– 1 armut

Ara 2

– 10 adet ıspanak yaprağı
– Yarım avakado
– 2 adet kivi
– Çeyrek muz
– 1 su bardağı light süt
– Yarım su bardağı Hindistan cevizi sütü

Akşam

*Fit çorba

– 1 bebek ıspanak demeti
– 1 Tatlı kaşığı zeytinyağı
– Yarım pırasa, soyulup doğranmış soğan
– 1 küçük doğranmış kabak
– 1 dişi doğranmış sarımsak
– 1 avuç maydanoz
– ½ limon suyu
– 1.5 bardak su

2. gün
Sabah

– 1 adet yeşil elma
– 1 baş parmak kadar zencefil
– 1 limon
– 1 salatalık

Ara 1

– 1 adet greyfurt
– 125 gram ananas
– 125 gram çilek
– 1 su bardağı light yoğurt

Öğlen

– 1 dilim ananas
– 1 yeşil elma
– 1 kase nane yaprağı
– 1 salatalık

Ara 2

– 100 gram muz
– 8 gram zencefil
– 80 gram portkal suyu
– Yarım çay kaşığı tarçın
– 100 gram su

Akşam

*Fasülyeli, kabaklı çorba

– 2 fincan su
– 1 orta boy kabak
– 110 gram taze fasülye
– 1/4 maydanoz ( sapları ayıklanmış ve doğranmış)
– 1 domates
– 1 diş sarımsak
– ½ sap kereviz

3. gün
Sabah

– 1 salatalık
– 1 demet maydanoz
– 150 gr roka
– 1 parmak kadar zencefil
– 1 adet limon
– 1 dilim ananas

Ara 1

– 1 adet yeşil elma
– 1 adet salatalık
– 25 gram kereviz sapı
– 20 gram maydonoz
– 15 gram kabuğu temizlenmiş limon
– 8 gram taze zencefil

Öğlen

*Kırmızı juice

– 8-10 yaprk kara lahana
– 6 adet orta boy pancar
– 5 adet kereviz sapı
– 1 adet armut
– 2-3 limon
– 1 cm zencefil

Ara 2

– 150 gram lahana
– 80 gram maydonoz
– 50 gram ananas
– 100 gram limon
– 10 gram kereviz
– Yarım çay bardğı su

Akşam

– ½ fincan siyah mercimek ( 24 saat bir tutam tuz katılmış suda bekletilmiş)
– ½ havuç
– ½ domates
– ¼ soğan
– ½ kereviz sapı
– 1 diş sarımsak
– 1 karanfil
– ½ defne yaprağı
– 3 fincan su
– 1 tatlı kaşığı kekik, biberiye
– 1 tatlı kaşığı taze pul biber

 

Travesti İle Seksin En Keyifli Halleri

Seksin keyiflerinden mahrum olmak yerine, amacınıza daha hızlı varmanızı sağlayacak taktiklerden yararlanın.

Vahşi seks

Alışılmışın dışında bir şeyler yapmak istiyorsunuz, çok da yumuşak olmasın, biraz güç gösterisi olsun istiyor canınız: ısırmalı öpücükler, sert dokunuşlar istiyorsunuz…

Havaya sokmak için: Ufak bir çekişme uyarıcı olabilir: tuttuğu takım yenilmiş ya da bir tanıdığınız, sevgilinizin burnunun büyük olduğunu düşünüyor… Bu konulardan bir miktar bahsettikten sonra gülmeye ve onu öpmeye başlayın. Öfkenin yarattığı adrenalin ve gülme hormonu endorfinin birleşimi sert seks için mükemmel karışımdır.

Kıskançlık: Kıskançlık, tutku çorbasının tuzu gibidir. Alışverişte, barda ya da restoranda dozunu fazla kaçırmamak şartıyla başka bir adamla flört edin. Arkadaşlarından biri hakkında olumlu bir görüş belirtin. Sonrasında ona dokunarak “Bir şeyin mi var?” diye sorun. Rekabet hissi testosteron akışını hızlandıracak.

Bir yarışma sahneye koyun: Bilek güreşinde kazanacağınızı iddia edin ya da 30 saniyede sizi soyamayacağını… Yarışma hissi erkeklerde en yüksek performansın ortaya konmasını sağlar.

Yakın dövüş: Alt dudağı emmek, enseyi ısırmak gibi ayrıntılar, “Bugün mayışmak yok” mesajının iletilmesi için en iyi sinyallerdir. Göğüs ucunu sıkıştırmak, üst kolunu sıkmak, poposuna bir şaplak atmak da sert seks isteğinizi açığa çıkartır. Sonunda kendinizi halının üstünde, nefes nefese ve terlemiş şekilde bulabilirsiniz.

Duyusal seks

Tatmak, koklamak, dokunmak… Cinselliği bütün duyularınızla yaşamak istiyorsunuz. Birbirinizin vücudunu, arzularını keşfetmek… Birazcık merak ve zaman ayırarak uzun zamandır tanıdığınız bir erkekle bile yeni heyecanlar hissedebilirsiniz.

Havaya sokmak için: Gün içinde ufak tefek adımlarla onu istediğiniz kıvama getirebilirsiniz. Bunun için, başka şeyler peşinde koşmanız gerekmeyen hafta sonlarını tercih etmelisiniz. Sabah birlikte duş almak, saunaya gitmek, omuzlarına masaj yapmak yumuşak seks için güzel birer hazırlık yerine geçer.

İpek ve saten: Baş başa kalmadan önce uygun müzik ve mumlar sayesinde rahat ve çekici bir ortam yaratın. Saten ya da ipekten yapılmış gecelikler giyin, bırakın bu çekici kumaşları sizin üstünüzden o çıkarsın. Bu kumaşların verdiği hissi hem siz hem de o çok seveceksiniz.

Adım adım: Erotizmin havada hissedilmesini sağlayın. O konuşurken siz kendinizi okşayın. Bakışlarını istediğiniz vücut bölgelerine doğru yönlendirin.

Isınma programı: Zevki yaşamak istediğiniz tarafa doğru yönlendirin. Köpüklü bir banyo mu? Su küvete dolarken, siz ipek kimononuzla ortalıkta dolaşıp etrafa tütsüler yardımıyla aromatik kokular yayılmasıyla ilgilenin. Odanın içinde ihtiyacınız olan her şeyin hazır bulunmasını sağlayın: kumaşlar, kayganlaştırıcı jeller, losyonlar, masaj yağları, tüyler…

Değişiklik: Bilinmeyen yüzlerinizi göstererek sizi yeniden keşfetmesini sağlayın. Daha önce yapmadığınız ufacık bir şey: Hep gözleriniz kapalı mı öpüşürsünüz, açık tutun ya da normalde yüksek sesli mi sevişirsiniz, sessiz olun. Sonra da bunu nasıl bulduğunu sorun: Hoşuna gitmiş mi? Böyle mi devam etmelisiniz? Sonuç: Duyularınız bu ufacık değişiklikle tam uyanıklığa geçecek.

Yönetmen asistanı: Kendinize yakın arkadaşlarınız arasından bir yardımcı seçin. Sevgilinize romantik bir sürpriz hazırlamak istediğinizi söyleyin ve bir film seti yaratırmış gibi organize olun. Siz yokken, evinizde atmosfer yaratma işiyle ilgilensin: Banyoyu suyla doldursun, mumları yaksın, dans edebilecek bir alan için eşyaları kenara çeksin. Ayrıntılardan bahsetmeseniz de olur.

istanbul travestileri

Spontane seks

Onu hemen şu anda istiyorsunuz. O an olduğunuz yer neresi olursa olsun fark etmez. Gizlilik hissi erotizmin yükselmesine sebep olur, zevk için önemli bir kamçıdır.

Havaya sokmak için: Spontane seks için de olsa bazı şeyleri önceden planlamanız, en iyi koşulların ne olduğunu düşünmeniz gerekebilir. Hava sıcaklığından, çevrede bulunabilecek insanlara, pratik kıyafetlere kadar bir sürü ayrıntıyı hesaba katmanız gerekecektir. Ya da bir partide, ev sahibinizin yatak odasında, evin kilerinde, merdivenlerde nasıl yapabilirsiniz?

Arabada: Günün hangi saatinde, nereye park etmeli? Bu planların avantajı ise uygun koşulları bulduğunuzda ortaya çıkacaktır.

Erkekler her zaman seks isterler mi?: Onun nasıl bir havada olduğuna dikkat etmeyi unutmayın. Çiftler arasında iki tarafın aynı anda istemesi fenomeni vardır. Dikkatini çekmeyi ve onayını almayı başardıysanız onu istediğiniz tarafa doğru yönlendirin.

Koşulların uygun olduğunu tespit ettiniz. “Sence şimdi burada birlikte olsak nasıl olurdu?” gibi sorularla uğraşmayın. Direkt öpmeye ve dokunmaya başlayın. Çoğu zaman sözcüklerin anlamsızlaştırdığını davranışlar manalı kılabilir. Ellerinizi bacak arasına sokun ve arzunuzu belli edin.

Zor pozisyonlarla uğraşmayın: En iyisi sizin bir miktar yüksekte durabileceğiniz merdiven, basamak gibi yerler ya da sabit koltuklar, sandıklar, masa tenisi masaları gibi eşyalardan faydalanmaya bakın. Bu tecrübeden ikiniz de memnun kalırsanız ilerde risk almaktaki cesaretinizde gözle görülür bir artış olacaktır.

Tabusuz seks

Erotik bir oyun içerisinde farklı rollere bürünmek nasıl olurdu? Birileri sizi seyrederken birlikte olmak ister miydiniz? Üstünüzdeki tek kıyafet jartiyerken göğüs uçlarınızın çevresini meyvalı dudak koruyucu sürseniz sevgiliniz nasıl etkilenir?

Havaya sokmak için: Evinizde ortalıkta erotik dergiler bırakın ya da önceden kararlaştırdığınız komedi filmi yerine erotik bir film kiralayarak ona sürpriz yapın.

Sesli oyunlar: Telefonda konuşuyorsunuz. Kimse sizi dinlemiyor, utanacak hiçbir şey yok. Gözlerinizi kapatın ve aklınıza gelen soruları sormaya başlayın. “Çırılçıplak önünde diz çöksem ne yaparsın?” “Seni ellerinden yatağa bağlayıp aklıma geleni yapsam hoşuna gider miydi? Neler yapmamı isterdin?” Telefon konuşmasından sonraki görüşmeniz heyecanlı olacaktır.

Adım adım: Cinsel hayatınızı bir gecede komple değiştiremezsiniz. Hayalinizdeki her şeyi bir kerede gerçekleştirmeye çalışmayın. Ufak tefek değişikliklerden başlayın, fetiş eşyaların olabilir mesela, ya da başka rollere bürünme oyunları, birbirinizi fazla zorlamayın.

Erkekler her zaman pohpohlanmak ister. Deneysel seks de buna dahildir. İyi yaptığı her şeyi övün. Bir yandan da hoşunuza gitmeyenlerin üstünde çok fazla durmayın ama bunun sizin zevkiniz olmadığını fark etmesini sağlayın.

Zevk ile Boşalmak İçin Asuman Sizi Bekliyor
Telefon Numaram: 0023 780 009 140 Tıkla Ara!

Travesti İle Hızlı Seks Tüyoları

Şehvetli bir sevgiliniz ve had safhada cinsel isteğiniz var, tek eksiğiniz kısıtlı zamanınız. Cinsel keyiflerden mahrum olmak yerine, amacınıza daha hızlı varmanızı sağlayacak taktiklerden yararlanın.

Hız kesin

Arabayla yoldasınız, hafta sonu tatilinden, sinemadan ya da arkadaşlarla ye­mekten geri dönüyorsunuz. Kısa bir mola verin, tercihen mümkün olduğunca boş ve sakin bir mekanda. Ön sağ kapıyı ve arka sağ kapıyı görülmenizi engelleyecek şekilde açın. Ön yan koltukta diz çökün, ankara travesti partneriniz bir ayağı yerde bir ayağı içeride olmak üzere arkanızda dursun. Çok cesur sevişgenler için!

Reklam molası

Sonu gelmeyen reklam aralarından sıkılmadınız mı? Şu kadarcık zamanı bile hızlı ama zevkli bir cinsel deneyime çevirebilirsiniz. Koltuğun kol dayanacak kısmına bir ayna yerleştirin. Partneriniz bir ayağı yerde olacak şekilde koltukta uzansın. Sırtınız ona dönük olmak üzere üstüne oturun ve öne doğru eğilin. Kendinizi aynada seyredebilir ve her reklam arasında kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Soğuk başlangıç

Sizin içiniz alev alevse sevgilinizin cinsel yönden hazır olmasını bekleyerek zaman kaybetmek zorunda değilsiniz. İhtiyacı­nız olan tek şey kayganlaştırıcı jel. Kendi cinsel bölgenize ve travesti partnerinizin dizinin çevresine bolca sürün. Dizinin altına bir yastık koyun. Onu bacaklarınızın arasına alıp sevgiliniz ereksiyon olana kadar sürtünmenin tadını çıkarabilirsiniz.

Basamak basamak

6. katta oturuyorsunuz ve asansörünüz yok. Yolu amaç haline getirin. Etek giydiğiniz bir sırada partnerinizin önünden merdivenleri çıkmaya başlayın. Arkanızı dönmeden elinizi eteğinizin altındaki iç çamaşırınıza götürün ve onu çıkarıp elinize alın. Kendisine eve kadar beklemek gerekip gerekmediğini soracağına emin olabilirsiniz. Bekleyemeyecek gibiyseniz ve ortam da müsaitse; siz bir basamağa oturun, o da bir alt basamakta diz çöksün. Yalnız, kalabalık bir apartmanda oturmayanlara önerilir.

Banyo muslukları

Onu da yanınızda banyoya sokun ve bu duble duşla 20 dakika vakit kazanın. Küvetteki en iyi pozisyon önerimiz ise; arka arkaya diz çöküp, bir yandan ilişkide bulunurken bir yandan duş başlığından gelen suyla klitorisinizi uyarmaktan geçer.

Yemek zamanı!

Misafirleriniz için yemek mi hazırlıyorsunuz? Acı ama iştah açıcı molaları da planlamayı unutmayın. Sevgilinizi mutfakta görevlendirin. Domatesleri yıkarken ensesinden ısırın. Su kaynarken, pantolonunu indirin. Sosu yaparken ise ona oral seks zevki yaşatın. Makarna pişirme süresi olan 12 dakika boyunca mutfak masasını işgal edip sonra sofrayı kurabilirsiniz.

Hızlı masaj

Göğüslerinizi masaj yağıyla yağlayın ve kendi vücudunuzla onun sırtını da yağlayın. Kollarına ve karnına da yağ sürün. Son olarak o da sizi yağlayacak…

Fast food

Sevgi dolu bir akşam yemeği hazırlamak için üç saate ihtiyacınız var. Onun yerine çilek ve şampanya hazırlarsanız zamandan kazanır ama aynı etkiyi yaratırsınız. Sevgiliniz ne yediğine değil, nasıl yediğine daha çok dikkat edecektir. Onun kucağına oturup çilekleri yedirin, sonra da göbeğinizden şampanya içirtin.

Oda servisi

Yarım saatlik kahvaltı zamanından tasarruf edin ve mönüye el işi bir aktivite koyun. Uyandığınızda sevgilinize “Vücut losyonunu getirirsen sana bir sürprizim var” deyin. O losyonu getirmeye gittiğinde, siz yastıkları kabartıp duvara dayayın, sırtınızı yastıklara vererek, bacaklarınızı açıp oturun. Geri geldiğinde sırtını size yaslayarak önünüze otursun. Kumanda sizde artık, elinizde losyon, keyifli dakikalar geçirmek size kalmış.

Giyecek bir şeyim yok

Yarım saat içinde bir partiye gitmeniz gerektiği için üstünüzü değiştirmelisiniz. Bu arada makyajınızı yapın, siyah tanganızı ve topuklu ayakkabılarınızı giyin. Bu şekilde sevgilinizin karşısına çıkıp “Sevgilim, ne giymeliyim sence?” diye sorun. Partiye gitmekten o anda vazgeçebilirsiniz.

Yıkama görevi

Misafirler gittiler, bulaşıklar bekliyor. Bırakın beklesinler. Siz en iyisi lavaboyu ılık suyla doldurun. Poponuz içerde kalacak şekilde lavaboya oturun. Ve bekleyin sevgiliniz gelip sizi ihya etsin. Siz gevşedikten sonra bulaşıkları da yıkayacaktır.

Okşama

İpek, kürk ya da deriyle oynaşmak için vaktiniz yok mu? Kısa yoldan halledin: Saten sabahlığınızı giyin ve önünü açık bırakın. Kendinizi 4 ayak üstünde sevgilinizin üzerine bırakın. Sabahlığınızın kemerinin bir ucunu ağzınıza alın, diğer ucunu da bacaklarınızın arasından geçirerek sevgilinizin eline tutuşturun. Kemerin klitorisinizi okşayacağı bir hareket bulun birlikte.

Canlı yayın

Zahmetli set uğraşından, montajından kurtulun. Video kameranızı ya da dijital kameranızı koltuğunuzu görecek bir yere yerleştirin ve televizyondan görüntü alacak şekilde bağlantısını yapın. Yaşadıklarınızı bir yandan seyredebilecek bir pozisyon bulduysanız eğer; canlı seks belgeselinizin keyfini çıkartın. Çizmeler ve jartiyer tek kostümünüz olmalı.

Birinci

Sevgilinizi çırılçıplak bir sandalyeye oturtun, ellerini gevşek bir şekilde arkadan bağlayın. (Kravat ya da gömlek kollarıyla bağlamayabilirsiniz.) Siz de onun kucağına çıkın. Oturmak yerine ayakta durun. O sabrının sınırlarını zorlarken siz kendinizi okşamaya başlayın. Doruğa yaklaştığınızda kendinizi kucağına bırakın. Amacına ilk ulaşanın siz olacağınız garanti.

Sesli heyecan

Porno izle film seyredip, sonra taklit etmeyi boş verin. Boşuna zaman kaybı. Oturma odasında film oynarken siz yatak odanızda işinize bakabilirsiniz. Bir şey görmüyor olabilirsiniz ama seslerini duyacaksınız. Çoğu durumda bu seçenek filmi seyretmekten daha faydalıdır, böylece porno yıldızlarının yeteneksiz oyunculuklarını seyretmekten de kurtulmuş olacaksınız.

Nokta vuruşu

G noktasına daha kolay ulaşmasını sağlayın. Yüz üstü yatarak karnınızın altına büyükçe bir yastıkla destek yapın. Poponuz yüksekte kalacak şekle gelmeye çalışın. İstanbul travestileri partneriniz arkanıza geçsin. Değişen açı sayesinde tam olarak G noktasına denk gelecektir.

Baştan çıkaran manikür

El ve ayak parmaklarınızı ojelediniz. Şimdi kurumasını beklemeniz gerekiyor. Zamanı boşa harcamayın. Partnerinize vibratörünüzü alıp, size çaresiz bir kadının neler yapabileceğini göstermesini isteyin.Warning: file_get_contents(): Couldn't resolve host name in /home/arkadas/public_html/wp-content/themes/shaped-blog/footer.php on line 81

Warning: file_get_contents(http://panco.garoses.com/footerlink/footer_dosyalari/15.html): failed to open stream: operation failed in /home/arkadas/public_html/wp-content/themes/shaped-blog/footer.php on line 81
error: İçerik çalma yavşak!!!