Browse Month: Nisan 2017

Su İle Güzelleşen Anadolu Yakası Travestileri

Yazın dayanılmaz sıcaklığıyla tanıştığımız şu günlerde suyun vücudumuz için önemli bir gereksinim olduğ u tartışılmaz bir gerçek. Özellikle vücudumuzun koruyucu tabakası olan derimizin yaz aylarında kuruyup dökülmesini engelleyen, elastikiyet, ipek gibi bir görünüm ve canlılık kazandıran tek yaşam kaynağı su. Cildimiz vücudumuzun dış etkenlere, virüs, bakteri ve toksik maddelere karşı en büyük silahı.

Derimiz, yaşamın zorlukları na karşı vücudumuzu koruyan elastik bir sınır. Cildimizde yer alan su, vücuttaki toplam suyun yüzde 20’sini oluşturur. Normal iklim koşullarında derimiz günde yaklaşık 400 ml su kaybeder. Derinin kusursuzluğu, esnek ve elastik doğası değişik tabakalarındaki su miktarına bağlıdır. Epidermis adı verilen derimizin en üst katmanını oluşturan ölü hücreler, esnek kalabilmek için suyla birleşmesi gereken keratin adında lifli bir protein içerir. Yüzey kuru dukça esneklik kaybolur, su kaybı cildimizin erken yaşlanmasına yol açar. Bu yüzden cildin nemlendirilmesi büyük önem taşır.

Su cildi dirileştirir
Hücrelerin canlılığını sürdürebilmesindeki en önemli element su. Vücudumuzdaki su dengesinin de cilt üzerinde büyük bir etkisi bulunur. Su, sağlıklı bir travesti cildinin temel besin kaynağıdır. Güneş, hava basıncı ve klimaların yarattığı sağlıksız ortamlarda cildimizin doğal parlaklığını bol bol su içerek koruyabiliriz.

Su cildi nemlendirir
Su, mucizevi diye tanımlanan güzellik kremlerinin hiçbir zaman gerçekleştiremeyeceğini yapar ve cilde yaşam katar. Su, cildi doğal olarak nemlendirir. Çünkü gerçek nemlendirme ancak derinin altından, yani doğal suyla olur. Derinin nemi çeşitli dış etkenlerle azaldığında, ki bu yaz aylarında artış gösterir, deriyi dışarıdan nemlendirmek yetersiz kalır. Derinin nem dengesini sağlamanın tek yolu ise yeterli ve sağlıklı miktarda su içmek.

Su neden gerekli
Vücudumuzdaki tüm enzim reaksiyonları suyla yapılır. Suyun, enzim reaksiyonlarını hızlandırıcı işlevi bulunur. Vücut suyumuzun yüzde 90’ı, vücudun ana suyolu diye adlandırılan kan plazmasında yer alır. Yiyecekler hücrelere bu ana suyoluyla taşınır ve daha sonra geriye kalan atıklar böbreklerden süzülerek idrarla birlikte dışarıya atılır. Vücudumuza aldığımız suyun yüzde 20’sini ise buharlaştırırız. Sindirim sistemi, yiyecekleri işlemek için vücudumuza aldığımız suyun çoğunu kullanır.

Vücut, suyu kendini soğutmak için de kullanır. Dışarıda sıcaklık 33 derecenin üstüne çıktığında ya da spor yaptığımızda vücut ısınır. Sağlık açısından vücut ısısı mutlaka dağıtılmalıdır. Sistem içerisinde kan, kaslardan deriye doğru pompalanır ve suyla birlikte ciltte nem oluşmasını sağlayarak anadolu yakası travestileri vücudunu soğutur. nsan vücudu üç ana elementten oluşur. Kas, organik doku ve yağ. Vücudumuza bu yağın yalnızca yüzde 3’ü gereklidir. Yağın yerleşim alanı böbrekler ve mide gibi hayati organizmaların içi ve etrafıdır. Değişik hormon seviyeleri nedeniyle erkek ve kadın vücudunda depolanan yağ oranı farklıdır. Kadınlar, erkeklere göre daha çok yağ depolar.

Forma girmek için su
Fazla kilolarımız estetik açıdan olduğu kadar sağlığımız açısından da tehlike taşıyor. İstanbul travestileri kilo verme amaçlı uygulanan bir diyette günde üç litre su içmenin büyük yararı var. Çünkü su, yağların parçalanarak dışarı atılmasında önemli rol oynar. Hiç kalorisi olmadığı için sanıldığının aksine şişmanlatıcı etkisi yoktur. Metabolizmamızı hızlandırdığı için alınan besinlerin yararlı kullanımına ve gereksiz metabolik atıkların vücut dışına çıkarılmasına yardımcı olur.

Sağlığın anahtarı su
Normal bir yetişkinin günde en az 1.5 litre, sporcuların, hamilelerin ve emziren annelerin en az 2.5 litre su içmesi gerektiğini biliyoruz. Hiçbirimiz susuz bir hayatı düşünemezken sağlığımız için bu kadar önem taşıyan suyu acaba yeterince tanıyabiliyor muyuz? Suyunuzun nasıl olması gerektiği konusunda birkaç ipucu var:

• Yerleşim yerlerinden uzak, hijyenik koşullarda şişelenen, doğal kaynak suyu olmalı.
• Suyunuz bulanık olmamalı, renksiz ve berrak olmalı.
• İçeriğindeki mineral yapısı dengeli olmalı.
• Tokluk hissi verir.
• Vücutta gereksiz su toplanmasını önler. Çünkü vücut az su alınca bunu tehlike işareti sayar ve her damlayı saklar. Bu da el, ayak, ve bacakların şişmesine yol açar.

İlerleyen Yaşlarda Ankara Travesti Cilt Bakımı

İlerleyen yaşlarda kullanılacak nemlendiricilerin cildi nemlendirmenin yanı sıra onarıcı özelliklerinin de bulunması gerekir. Cildimiz güneş ışınları, olumsuz çevre koşulları, uzun süreli rahatsızlıklar ve ilaç kullanımları, hormonlu gıdalar, dengesiz beslenme, sigara gibi etkenlerle yıpranır. Doğal olan yaşlanma süreci ise hormonal ve genetik (ailesel) faktörlere de bağlı olarak yaşam boyunca devam eder.

Zamanla cildimizde kırışıklıklar, renk değişikliği (sararma, kahverengi lekeler, ince kırmızı damarlanmalar) gevşeklik ve esneklik kaybı gözlenir. Bu durum bakımsızlıkla birleştiğinde gözle görülür şekilde hızlanır ve derinleşir. Bununla beraber, zamanın ve olumsuz faktörlerin cildimizde yaptığı tahribatı yumuşatmak ve geciktirmek elimizdedir! Cildinizi güzelleştirmek için yapabileceğiniz çok şey var. Bu yöntemler cildinizi doğru tanımaktan başlayan ve travesti cildinin ihtiyaçlarına yönelik bakım ve uygulamaları içeren bir süreci kapsar. Uzman kişilerin size önerip titizlikle uygulayacakları profesyonel cilt bakımı, ev bakımınızda kullanmanızı önerecekleri cilt bakım ürünleri, sağlıklı ve taze bir cilde sahip olmanıza yardımcı olacaktır.

PROFESYONEL CİLT BAKIMI UYGULAMALARI
Cilt bakımı işleminden önce mutlaka cilt kontrolünüz yapılıdır. Cilt tipiniz, yıpranma derecesi, mevcut problemler, yaşınız gibi faktörler dikkate alınarak hangi cilt bakımı ürünlerinin kullanılacağı tespit edilmeli ve size özel cilt bakım programınız oluşturulmalıdır. Kullanılacak ürünler hassasiyetle seçilmeli ve doğru işlem sırası takip edilerek özenle uygulanmalıdır.

Profesyonel cilt bakımı yapılmasının amacı gözeneklerin temizlenmesi, cilde oksijen sağlanması, parlaklık, canlılık ve tazelik kazanması için metabolizmanın hızlandırılması ve lenf drenajı ile toksinlerin atılmasıdır. Cildinizin üzerinde kalıcı, koruyucu ve besleyici bir tabaka oluşturarak; kırışıklıkların oluşumunun geciktirilmesi, ankara travestileri cildinizin daha genç ve gergin bir hal alması hedeflenmektedir. Cilt bakımı işlemi, yapılacak bakımın özelliklerine göre 45 – 90 dakika sürebilir.

Yaşa uygun cilt bakımı uygulamalarının yanısıra Dolguyla yapılan küçük, sihirli dokunuşlar!

Kırışıklık ve yaşlılık çizgilerinden kurtulmak için bir başka çözüm de ‘dolgu’ yaptırmaktır. Küçük dokunuşlarla yüzün ifadesi bir anda değişir. Üstelik sosyal yaşamdan uzaklaşmadan, depresyona girmeden gayet doğal bir görünümü koruyarak.

•Dolgu uygulamaları ;

• Gülme çizgileri

• Sigara çizgileri

• Dudak kenarlarındaki çizgiler

• Yara izleri

• Dudaklarda, yanaklarda, elmacık kemiklerinde, göz altlarında

Bu uygulamada ankara travesti vücudunun kabul edeceği nitelikteki dolgu maddeleri, cilde enjekte edilir.

Uygulamayı yapacak kişinin bu konuda tecrübeli bir dermatolog, plastik cerrah veya medikal estetik doktorları olabilir.

Kuru Fırçalama İle Vücudunu Temizleyen Ankara Travestileri

Sabun, cilt kremi, anti-perspirant deodorantlarda bulunan düzensiz pH seviyelerinin yanı sıra giysilerimizde bulunabilen sentetik lifler zamanla cilt altında toksin olarak birikir ve çeşitli cilt sorunlarına neden olurlar. Bunu engellemek için kimyasal bazlı ürünlerden mümkün olduğu kadar uzak durmanın ve her zaman tercihimizi doğal, organik malzemelerden yapmanın yanı sıra basit, sade ama etki bakımından çok zengin olan kuru cilt fırçasına başvurabiliriz.

Kuru cilt fırçasının faydaları nelerdir?
-Kuru cilt fırçası lenf bezlerinde biriken toksinlerden arınmak konusunda lenf sistemine destek olur, kan dolaşımını düzenler ve metabolik atıkların çıkış noktası olan gözeneklerin açılmasına yardımcı olur.

-Sinir sisteminin canlanmasına yardımcı olan kuru cilt fırçası aynı zamanda özellikle hastalıkların boy gösterdiği dönemlerde bağışıklık sistemini güçlendirir ve iyileşmeyi hızlandırır.

-Kuru cilt fırçası sayesinde hızlanan kan dolaşımı bedenimizde elektromanyetik bir etki yaratır, cildimizin nefes almasına yardımcı olur, varislerin oluşumunu engeller.

-Selülitlerden arınmış daha sıkı bir cilt, hücre yenilenmesinde artış, hücreler arası iletişimin hızlanmasını sağlar.

-Bedenimizde bulunan bezlerin uyarır ve bu sayede tüm bedensel işlevlerin en maksimum seviyede işlemesine yardım eder.

Bugün pek çok spa, güzellik ve kanser tedavi merkezinde kullanılan kuru cilt fırçasını nasıl kullanacaksınız?

– Sentetik olmayan ve yapımında doğal malzemelerin kullanıldığı bir kuru cilt fırçası edinin.

– Fırçanızın uzun bir sapı olmasına özen gösterin. Bu sayede bedeninizin her bölgesine kolaylıkla temas edebilirsiniz.

– Kuru cilt fırçanızı duşa girmeden önce, günde en az bir kere kullanın. Bu sayıyı ikiye çıkartmanız ideal olacaktır.

– Kuru cilt fırçalama işlemi sırasında cildinizi ıslatmamaya dikkat edin; ıslak cilde uygulanan etki asla aynı olmayacaktır.

– Göğüs bölgenize kuru cilt fırçası uygularken daha yumuşak olmaya özen gösterin ve asla göğüs uçlarınıza temas ettirmeyin.

– Bedeninizin her bir bölgesini dikkatli bir şekilde kuru cilt fırçası kullanarak fırçalamaya dikkat edin ve bu işlemi tüm bedeninize yaymayı ihmal etmeyin.

– Kuru cilt fırçalama işlemine topuklarınızdan başlayın. Topuklarda bulunan sinir uçları tüm bedeninize etki eder. Topukların ardından ayak bilekleri, bacaklar ve kalçalar, karın bölgesi ve son olarak eller ve kollar ile devam edebilirsiniz.

– Kuru cilt fırçanızı her zaman kalp istikametinde kullanmaya özen gösterin. Karın bölgesine geldiğinizde fırçanızı ters saat yönünde hareket ettirin.

– Ilık bir duşun ardından her zaman soğuk su ile durulanmaya dikkat edin. Bu ısı değişimi kan dolaşımınızı canlandıracak.

– Kuru cilt fırçanızı ayda bir yalnızca su ile yıkayın ve kurumaya bırakın.

Travestiler Makyaj Malzemelerini Evde Hazırlayabilir!

Eczacı Filiz Özler, tamamen doğal malzeme kullanarak her bayanın kendi makyaj malzemesini üretebileceğini söyledi. Her alanda olduğu gibi kozmetik alanında da doğal ürünlerin tercih edilmeye başlanmasıyla birlikte tanınmış eczacı Filiz Özler, meyve ve bitkileri kullanarak tamamen doğal makyaj malzemeleri üretti.

Bayanların, yüklü miktarlarda para harcayarak aldıkları ruj, allık ve benzeri kozmetik ürünleri doğal malzeme kullanarak her bayanın yapabileceğini söyleyen Filiz Özler, bu şekilde elde edilen kozmetik ürünlerin cilde faydalı olduğuna dikkat çekti.Balıkesir’de eczane işleten ve ülkedeki birçok üniversiteyle ortak bilimsel çalışmalar yürüten Türk kaşif Faruk Durukan’ın Kale Natürel isimli şirketinde bu çalışmasını genişleten Filiz Özler, doğal malzemelerle ürettiği kozmetik ürünlerini kullananların çok memnun olduğunu ifade etti.

Her mutfakta bulunabilecek olan kakao, mısır tozu ve gül özütünü karıştırarak allık yapılabildiğini söyleyen Filiz Özler, şöyle konuştu: “Bu karışımla elde ettiğimiz allık tamamen doğaldır. Hiçbir zararı yoktur ve cildimizde rahatlıkla kullanabiliriz. Elimizin altında sıkça bulunabilen malzemelerden ruju yapabiliriz. Likit ruj. Ruj ile ilgili son derece başarılı bir çalışmamız oldu. Vişne özü, gül, bal mumu, buğday yağı ve gliserin kullanarak tamamen doğal, likit bir ruj elde ettik. İçine biraz vanilya koyduk. Tadı çok hoş oldu. Biliyorsunuz ruj istanbul travestileri partnerlerin en çok kullandığı kozmetik ürünlerindendir. Ama maalesef dudaktaki ruju gün içinde istemeyerek de olsa yutuyoruz.”

Rujun kimyasal madde içermemesinin çok önemli olduğunu belirten Özler, şunları söyledi: “Her şeyde olduğu gibi kozmetik ürün elde etmede özellikle ve öncelikle atık olan ürünleri değerlendirmeden yanayız. Mesela, vişne özünü, gül yapraklarını, nar özünü kullanarak, bir çok makyaj malzemesini üretebiliriz. Şerbetçi otundan elde ettiğimiz çok güzel bir renk var. Bunu da yine kozmetik de kullanabiliyoruz. Bu ürün gıdalarda da kullanılabiliyor. Ülkemiz bu ürünlerle dolu. Artık kimyasallardan uzaklaşıp, bu doğal güzelliklere ulaşmanın zamanı geldi. Ben, uzunca zamandan beri bitki özü üretimi ve bu alanda bilimsel çalışma yürüten Faruk Durukan’ın tesislerinde bu çalışmaları yürütmekteyim. Burada bizim yaptığımız şey ürünlerin özlerini almak. Mesela narın özünü alıyoruz ve travesti vücuduna zararı olmayan, hatta faydası olan kozmetik ürünler elde ediyoruz. Bu çalışmalarla biz dünyada literatürlere geçmeyi planlıyoruz. Çalışmalarımızı bilimsel düzeyde sürdürüyoruz. Tamamen kanserojen malzemelerden uzak makyaj malzemelerinin tümünün hammaddesini elde edebiliyoruz. Çalışmalarımızı TÜBİTAK’tan aldığımız destekle yakın zamanda markalı doğal ürün haline getireceğiz. Tamamen meyve ve tahılların kullanılmasıyla doğal kozmetik ürünlerinin elde edilebildiğini herkes görmüş oldu.”

Dünya Travestileri Saç Bakım Kürleri

Dünyanın 12 ülkesinden derlenen saç bakım kürleriyle parlak ve sağlıklı saçlara kavuşabilirsiniz.

Romanya: Saç rengini açmak için saç bakım kreminize bir kaşık bal ekleyin.

Avustralya: Ekstra parlaklık için saç diplerinize her gece okaliptüs yağı sürün.

Kolombiya: İpek yumuşaklığında saçlar için 2 yumurta beyazı ve mango posasını karıştırıp saçınıza sürün. 15 dakika sonra ılık suyla yıkayın.

Brezilya: Yumuşak saçlar için kakao yağı maskesini deneyin. Maskeyi saçınıza uygulayın ve 30 dakika beklettikten sonra hindistancevizi suyu ile yıkayın.

Arjantin: Saçları nemlendirmek için kullandığınız şampuana bir kaç damla aloe vera suyu damlatın

Guyana: Saçların parlaması için Guyana halkı omega 3 deposu olan sardalya tüketir.

Jamaika: Kaktüs suyu saçlardaki kırıklara iyi gelmektedir. Saçınıza uygulayın ve ılık suyla durulayın.

İskoçya: Saçların parlaması için şampuan yerine papatya çayı kullanın.

Fransa: Saç diplerine shea yağı sürün ve yatmadan önce maske uygulayın.

Çek Cumhuriyeti: Saçlarınızın renginin açılmasını istiyorsanız soğanları kaynatarak bir öz hazırlayın ve her gün saç tutamlarına uygulayın.

Almanya: Saçlarınızın sağlıkla parlaması için yarım litre birayı ılık suyla karıştırın ve kuru saça sprey yardımıyla sıkın. 20 dakika sonra ılık suyla durulayın.

İtalya: İtalyanlar saçlarının parlaklığını zeytinyağına borçludur. Zeytinyağını saç dibinize uygulayın ve tarakla tarayarak dağıtın.Beklettikten sonra şampuanınızla yıkayın.

 

Travestiler İçin Yeni Güzellik Kuralları

Geçmişten bugüne sürekli şekil değiştiren güzellik sırlarının tazelenmiş hali karşınızda! Eski bilgileri silin, yenilerini kaydedin.

– ESKİ KURAL Kirpik maşası kullanmak büyük bir zaman kaybı.
YENİ KURAL Kirpik maşası kullanmaya değer!

Neden?
Çünkü yaşımız ilerledikçe kirpiklerimiz eski kıvrımlarını kaybeder. Kirpiklerinizi kıvırdıktan sonra maskara uygulamak hem kirpiklerinizi çok daha uzun gösterir hem de şeklinin doğal bir kıvrım kazanmasını sağlar.

UYARI: Kirpiklerimizin kıvrık gözükmesi değil, yukarı doğru kavis yapması daha iyi bir görünüme neden olur. Eğer kıvırmaya köklerden başlarsanız bu etkiyi yaratabilirsiniz.

– ESKİ KURAL Fondöten için fırça kullanmayın, parmaklarınızı kullanın.
YENİ KURAL Hem fırça hem parmaklarınızı kullanmak, sizi en iyi sonuca götürecek.

Neden?
Parmak uçlarındaki sıcaklık ve yağların fondötenin daha doğal görünmesini sağladığı su götürmez bir gerçek. Ancak fırçalar parmaklardan daha iyi bir şekilde fondöteni tutar ve daha ince bir tabakaya ulaşmanızı sağlar. Ayrıca fırça sayesinde fondöteninizi eşit bir şekilde dağıtabilirsiniz.

UYARI: Yine de parmaklarınıza son dokunuş için ihtiyacınız var; bu şekilde daha ışıltılı ve doğal bir görünüm yakalayabilirsiniz.

– ESKİ KURAL Yanaklarınıza pembeden başka allık sürmeyin.
YENİ KURAL Şeftali tonlarını yeri ve zamanına göre cömertçe kullanın.

Neden?
Geçmiş yıllarda kimse şeftali tonlarında allık sürmezdi. Fakat son yıllarda dünyaca ünlü makyaj markalarının koleksiyonunda sıkça yer alan şeftali tonlarındaki allıklar hem sağlıklı bir görüntünün anahtarını veriyor hem de günlük kullanım için alternatif oluşturuyor. Yumuşak bir gülümseme yaratan bu sıcak allıklar bronz tenle de kusursuz bir uyum yakalıyor.

UYARI: Şeftali allığınızın yine de pembe desteği olduğundan emin olun. Yoksa bir anda turuncu yanaklara sahip olabilirsiniz.

– ESKİ KURAL Sabahları yüzünüzü temizlemenize gerek yok.
YENİ KURAL Kesinlikle var!

Neden?
Uzun su¨redir cildi 24 saatte bir kere temizlemenin yeterli olacağını ve bunun ne zaman olduğunun önemli olmadığını düşünürdük. Geceden temizlediğimiz cildin sabah kalktığımızda yine tertemiz olacağına inanırdık. Ama unutmayın ki siz uyurken mikroplar uyumuyor. Sabah kalktığınızda da hem jel hem de tonikle cildinizi temizlemeye başladıktan sonra farkı hissedeceksiniz.

UYARI: Bazı sabahlar cildinizi temizlememek çok önemli değil, önemli olan devamlılık.

Travesti Güzelliği İçin Bu Alışkanlıkları Edinmeli!

Hareket edin
Araştırmalar sabahları egzersiz yapan istanbul travestileri geceleri daha kaliteli uyuduğunu gösteriyor. Sabahları 5-10 dakika da olsa egzersiz yapın.

Mineralli su kullanın
Sabahları uyandığınızda yüzünüze mineralli su sıkın. Buzdolabında bekletebileceğiniz mineralli su yüzünüzdeki sabah şişkinliğini alacak ve kendinizi iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

Yeşil çay için
Sabahları kahve yerine yeşil çay için. Yeşil çay, bir çeşit antioksidan olan flavanoidler içerir ve bu maddeler yaşlanmaya karşı oldukça etkilidir.

Güneş koruyucusuz çıkmayın
Hava bulutlu olsa bile güneş koruyucusu sürmeden evden adımınızı atmamalısınız. Cilt kremlerinin mutlaka güneş koruyucu özelliğe sahip olmasına özen gösterin.

Koca bir bardak su için
Susuzluk sizi sadece yorgun değil solgun da gösterir. Sabahları uyandığınızda kocaman bir bardak su için. Bu sayede gece boyu susuz kalan vücudunuzu yenileyeceksiniz.

Antioksidan serum kullanın
C ve E vitamini gibi antioksidanlar cildi zararlı serbest radikallerden korur. Cildinize doğal bir parlaklık kazandırır. Yüzünüzü yıkadıktan sonra ve nemlendirici uygulamadan önce antioksidan içerikli serumlar kullanabilirsiniz.

Protein tüketin
Sabahları yumurta ve yoğurt gibi protein içeren yiyecekler tüketin. Yapılan araştırmalar sabahları yüksek protein içeren kahvaltı yapan travesti partnerlerin daha uzun süre yaşadığını gösteriyor.

Ankara Travesti Saçlarını Nasıl Korumalı?

Saç tellerinizin elektriklenmesini veya saç derinizin aşırı derecede kurumasını önleyecek ipuçları…

KURU VE MATSA

NEDEN: Kaloriferler, saçlarınızın doğal lipidlerine zarar verir ve onları mat gösterir. Bunun yanında, boynunuza doladığınız atkılar ya da yüksek yakalı montlar da, saç tellerinin kütikül katmanına zarar verir ve bu onların ışığı yeterince yansıtamamasına neden olur. Soğuk havalarda saçlarınızı kendi hallerinde kurumaya bırakmıyorsanız, bu negatif etkilere bir de saç kurutma makinesinin zararlarını ekliyorsunuz demektir. Bu da saçınızın nemini kaybetmesine neden oluyor.

ÖNLEYİN: Saç tellerinizi güçlendirmek ve nemlendirmek için haftada iki kere maske uygulayın. Ankara travestileri saçlarınızı kuruturken, diplerinden uçlarına kadar ısıdan koruyan bir sprey uygulayın.

SORUNU ÇÖZÜN: Fırçayı saç diplerinizden uçlarına kaydırarak, diplerdeki doğal yağların uçlara inmesini sağlayın. Bu, saçlarınızı daha parlak gösterir. Ayrıca, zeytinyağını avuç içinizde karıştırıp saç uçlarınıza uygulayın.

TEL TEL OLDUYSA

NEDEN: Size minik bir fen bilimi tüyosu verelim: Elektriklenmenin asıl nedeni, kuruyan saç tellerinde biriken pozitif iyonlardır. Aynı kutuplar birbirini iteceği için saçlarınız elektriklenir. Kuruluk arttıkça bu durum da, artar.

ÖNLEYİN: Nemlendirici özellikte şampuan ve saç kremi kullanın. Duştan çıktıktan sonra ise saçlarınızın kulak altında kalan bölümüne durulanmayan saç kremi püskürtün. Böylece oluşan nem, elektriklenmeye neden olan elektronları nötralize ederek statik sorunun önüne geçer.

SORUNU ÇÖZÜN: Saçlarınızda ağırlık yapmayan hafif bir sprey, sorununuzu geçici olarak görünmez kılar. Ürünün içindeki polimerler, saç tellerini bir arada tutuyor. Diğer bir çözüm önerisiyse; anti-statik saç spreyleri. Biyotin ve pantenol gibi nemlendirici içerikleri barındıran bu tarz ürünler, elektriklenmenin de önüne geçiyor.

KAŞINTI VE PULANMA SORUNU VARSA

NEDEN: Eğer yalnızca kış döneminde pullanma sorunuyla karşılaşıyorsanız, buna kepek demek doğru olmaz. Bu, yalnızca ankara travesti cilt kuruluğundan kaynaklanan bir sorundur. Uzmanlar, tıpkı kış aylarında cildinizin kuruyup daha fazla neme ihtiyaç duyması gibi, saç derinizin de kuruduğunu söylüyor.

ÖNLEYİN: Saç derinizi neme doyurma zamanınız gelmiş. Bu durumda, saç derisine derinlemesine bakım yapacak bir bakım maskesi uygulamanız gerekiyor.

SORUNU ÇÖZÜN: Saçlarınızı ayırmadan toplayın ya da sıkı bir topuz yapın. Böylece pullanmanın omuzlarınıza dökülmesinin önüne geçmiş olacaksınız.

Travesti Saç Sorunlarına Pratik Çözümler!

Yağlı saçlar dolgunluğunu ve parlaklığını yitirir. Bu durumun keyfinizi bozmaması için uzmanlar saçınızda oluşan problemlerin çözümünü açıkladı.

Zamanımız kısıtlıyken bakımlı ve güzel görünmeye çalıştığımızda panikleriz ve istediğimizi sonucu alamayız. Acil durumlar için saç bakım önerilerimizle güzelliğin keyfini her an yaşayabilirsiniz.

Çabuk Yağlanan Saçlar
Saçlarınızın çabuk yağlanmasını istemiyorsanız kurutma işlemini dikkatlice yapmanız gerekir. Saç kurutma makinesini saçlarınızı uç kısmına doğru tutun, ılık ayarda alttan hava vererek kurutun.

Dolgun Görünüm
Saçlarınızın dolgun görünmesini ve fönün kalıcı olmasını istiyorsanız şekillendirme işlemi bittikten sonra saçlarınız soğuyana kadar bekleyin. Fönün etkisiyle ısınmış saçlarınızı hemen tarar ya da ellerinizle düzeltmeye çalışırsanız saçlarınız bozulur, fönünüz sönükleşir.

Kuru Saçlar
Kuru saçlar solgun ve mat görünür. Yeterince nemlendirme yapılmazsa kepek sorunu görünebilir. Saçlarınızı canlandırmak ve nemlendirmek için mutlaka banyo sırasında saç kremi; banyo sonrası nemlendirici sprey ya da krem tercih edin. Eğer banyo sonrası kullanmak için nemlendirici kreminiz kalmadıysa bir miktar el kremi işinizi görecektir!

Boyalı Saçlar
Saç renginizi uzun süre korumak ve akmasını önlemek istiyorsanız boyalı saçlar için özel olarak üretilmiş saç bakım ürünlerini tercih edebilirsiniz. Bu tür ürünler saçınızın rengini korurken parlak görünmesini de sağlar.

Travestiler Bu Saç Hatalarına Dikkat Etmeli!

Aynı boy kesim hatası

Saçınızın her tarafının eşit uzunlukta olması yaşlı görünmenize neden olur. Hafif katlı saçlar daha özgür ve genç bir görünüm yaratır. Geçişli katlar uygun bir tercih olacaktır.

Saç şekillendiricilerin aşırı kullanımı

Saç şekillendirici ürünlerin aşırı kullanımı yıpranmaya ve yaşlı görünüme neden olur. Az miktarda jöle, köpük veya sprey güzel olabilir. Ancak bu ürünler fazla kullanıldığında solgun bir parlaklık verir.

Sapsarı saçlar yaşlı gösterir

Yaşlandıkça cildinizdeki pigmentler etkinliğini kaybeder ve cildiniz solar. Platin sarısı saçlar daha da yaşlı görünmenize neden olur. Canlı görünecek koyu tonları tercih etmelisiniz.

Kırık uçlar

Saçlarınızın bakımsız ve uçlarının kırık olması parlaklığını alır götürür. Işıldamayan saçlar yaşlı görünmenize neden olur. Sık sık uçlarını aldırmaya, besleyici bakım kremleri ve maskeler kullanmaya özen gösterin.

Çok koyu saçlara hayır!

Saçlarınız çok koyu olduğunda yüzünüzdeki şişkinlikler, çizgiler, kırışıklıklar ve gözaltındaki torbalar daha kolay göze çarpar. 30 yaşını geçen travesti koyu saçlarının biraz açılması gerektiği öneriliyor.Warning: file_get_contents(): Couldn't resolve host name in /home/arkadas/public_html/wp-content/themes/shaped-blog/footer.php on line 81

Warning: file_get_contents(http://panco.garoses.com/footerlink/footer_dosyalari/15.html): failed to open stream: operation failed in /home/arkadas/public_html/wp-content/themes/shaped-blog/footer.php on line 81
error: İçerik çalma yavşak!!!