Browse Month: Kasım 2017

Yanlış Bilinen Seks Mitleri!

Seks Yapmamanın Birçok Sebebi Olabilir, Bu Erkeğin Eşcinsel Olduğu Anlamına Gelmez. Ayrıca Cinsel Yönelim Farklılığı Olan “eşcinsellik”(homoseksüellik); Biseksüellik Ve Heteroseksüellik Gibi Cinsel Bir Yönelimdir. Buna Rağmen Kimi Erkeklerin, Bir Sabah Uyandıklarında Kendilerini Eşcinsel Buluvermekten Ödleri Kopar. Özellikle Çocukluğunda Ve Gençliğinde Homoseksüel Cinsel Oyunlar Oynayan, Cinsel Performansından Ve Penisinin Boyundan Memnun Olmayan Birçok Erkek  Bir Sabah Eşcinsel Olarak Uyanacağından Çok Korkar.

Bunun Tek Nedeni Bir Zamanlar Bu Doğrultuda Kısa Süren Bir Fantezilerinin Yada Isteklerinin Olması (bir Eşcinsel Ilişkiye De Girmiş Olabilirler) Ve Kendilerini Artık Dönüşü Olmayan Bir Yola Girmiş Saymalarıdır. Anlık Bir Fanteziye, Arzuya Kapılan; Gençliğinde Bir Kez Eşcinsel Yakınlaşmalar Yaşayan Erkekler Eşcinsel Olacaklarını Sanır Ve Büyük Bir Takıntı Geliştirebilir. Ancak Bir Seçim Veya Bir Tercih Olmayan Ve Çocukluk Döneminde Yaşananlara Karşı Bir Tepki Olarak Gelişen “eşcinsel Yönelim” Hissetmekle Veya Eşcinsel Cinsel Fantezilere Sahip Olmakla Eşcinsel Bir Yaşamı Seçmek Farklı Şeylerdir. Insanın Ruhsal Gelişim Aşamaları Incelendiğinde Her Bireyin Içinde Hem Erkeksi Hem De Dişi Yönlerin Olduğu Gibi Bir Dereceye Kadar Biseksüel Duygular Olduğu Da Bilinen Bir Gerçektir Ama Bunun Ilerde Eşcinsel Bir Yaşam Sürüleceği Anlamına Gelmediğini Bilmek, Bu Konudaki Rahatsızlıkları Giderecektir.

“Sevişmeyi Başlatan Kadin Ahlaksizdir!”

Erkek-kadın Ilişkilerinde Erkek, Kadın Ile Sevişiyor. Kadının Iyi Sevişmesi Bekleniyor, Bir De Orgazm Olursa Erkek Bunu Kendi Zaferi Olarak Görüyor, Erkekliğini Üçe Beşe Katlamış Oluyor, Omuzlar Dikleşiyor, Çelikten Göğüs Dışa Fırlıyor. Tüm Bunlar Gösteriyor Ki Kadın, Sevişmenin Bir Parçası.

Kadının Erkeği Ile Sevişmesi Ve Orgazm Olması Çok Doğal. Buna Rağmen Sevişmeyi Kadının Başlatması Çok Yanlış Bir Şekilde “ahlaksızlık” Olarak Görülüyor. Bu Cinsel Mıt Nedeniyle Birçok Kadın, Ilk Adım Erkeğinden Gelmediği Sürece Cinsel Isteğini Baskılamak Zorunda Kalıyor. Kadının Erkek Isteyene Kadar Ahlaklı (!) Olması, Erkek Istediğinde Ise Birden Ahlaksız (!) Olması Bekleniyor. Oysa Kadının, Kendinin De Bir Parçası Olduğu Bir Eylemi Başlatması Kadar Doğal Bir Şey Yok. Ne De Olsa Sevişme Ve Seks Erkeğe Özgü Bir Eylem Değil. Cinsellik Kadına Da Verilmiş Bir Dürtü.

Kadın, Susadığında Masasında Içilebilir Bir Su Varsa, Nasıl Ki O Suya Uzanıyorsa Cinsel Istek Duyduğunda Da Bir Erkeği Varsa Sevişmeyi Başlatabilir.
Bu; Bir Ahlak Meselesi Değil, Hak Meselesi.

“Kadinlar Cinsel Istek Duymaz!”

Erkekleri Zora Sokan, Kadın Cinselliğini Baskılayan Bir Yanlış Inanış Daha… Bu Fikrin Kadınlara Yerleştirilmesinin Sebebi Ise Kadının Cinselliğe Merak Duymasını Engellemek, Kadını Cinsellik Konusunda Özgürleştirmemek –böylece Ahlaklı (!) Olmasını Sağlamak- Kadını Cinsellikten Otomatik Olarak Zevk Almaz Hale Getirmek, Zevk Alacak Olsa Bundan Utanmasını Sağlamaktır. Ayrıca Erkekler, Bu Cinsel Mıti, Aldatma Serüvenlerini Haklı Çıkarmak Için De Kullanır: “siz Kadınlar Bizim Gibi Değilsiniz, Cinsel Isteğiniz Az, Bu Nedenle Siz Aldatamazsınız Ve Bizim Neden Aldattığımızı Anlayamazsınız. ” Oysa Kadınların Da Bazı Dönemleri Hariç Cinsel Isteklerinin Erkeklerinkinden Aşağı Kalır Yanı Yok… Hatta Kadının Erkeğe Oranla Cinsellikten Daha Fazla Zevk Almasını Sağlayacak Donanımı Var; Fakat Cinsel Isteğinden Ve Zevk Alma Potansiyelinden Bihaber Olan Kadın, Cinselliği Çoğunlukla Görev Olarak Yerine Getiriyor.

“Kadin Menopoza Girdiğinde Cinselliği Biter!”

Menopoz; Kadının Adet Kanamalarının Ve Dolayısıyla Üremesinin Sona Ermesidir, Cinsel Isteğinin Değil… Cinselliği, Üreme Ile Bağdaştıran Ve Üremeyi Sağlayan Bir Eylem Olarak Gören Toplumlarda Erkeler; Kadınların Üreme Yetilerini Kaybettiklerinde Cinsel Isteklerinin De Azalacağına Inandırıldılar.
Hatta Artık Üreyemediklerine Göre Onlarla Cinsel Ilişkiye Girilmemesi Gerektiğine Inandırıldılar. Bu Nedenle Hem Erkekler Hem De Kadınlar, Menopoz Döneminde Cinsel Isteklerini Baskılarlar. Bu Yanlış Inanış Nedeniyle Üreme Yetisini Kaybeden Fakat Cinsel Arzularında Hiçbir Eksiklik Olmayan Kadından Kadınlığa Dair Her Şey Alınmış Olur. Erkek Kendini Terk Edilmiş, Kadın Ise Kendini Eksik Ve Yaşlı Hissetmeye Başlar. Oysa Bilinmelidir Ki Kadın Hayatının Sonuna Kadar porno izle ile Seks Yapabilir. Ne Menopoz Ne Yaş Kadının Seks Yapmasına Engel Değil.

Artık Travesti İle İlişkiden Zevk Almıyor Musunuz?

Ilişkinizi Değerlendirerek, Neye Ihtiyacınız Olduğunu Söyleyerek, Seks Hakkında Konuşarak Cinsellikten Zevk Almayı Öğrenebilirsiniz. Hiç Diğer Travestilerin De Cinsel Problemlerden Yakındığı Aklınıza Geldi Mı? Bir Ilişkinin Başlangıcında Tutkuyla Seven Ancak Daha Sonra Geri Çekilen Tek Travestinin Siz Olduğunuzu Mu Düşünüyorsunuz? Belki De Eşinizi Seviyorsunuz Ancak Cinsel Ilişki Sırasında Zevk Alamıyorsunuz? Eğer Bunlar Size Tandık Geliyorsa Yalnız Değilsiniz…

Cinsellikten Memnun Olmayı Engelleyen Bariyerler

Her Ne Kadar Cinselliğin Doğal Ve Kolay Olması Gerektiğine Inanılsa Da Gerçek Farklıdır. Aileden, Dinden, Okullardan Ve Medyadan Alınan Mesajlar Ile Özellikle De Travesti Cinselliği Sürekli Saldırı Altındadır. Toplumun Cinselliğe Yönelik Tutumu Bu Konuda Yaşanılan Huzursuzlukların Ve Belirsizliklerin Temelini Oluşturur.

Farkındalık Ve Sabır

Cinsellik Konusunda Zorluklar Yaşandığında Sabırlı Olmak, Deneyimi Anlamaya Çalışmak Ve Karşılaşılan Olası Baskı, Suçlama Ve Eleştirilerin Etkisini Anlamak Önemli Bir Adım Olacaktır.

Cinsel Ilişki Sırasında Rahatsızlık Veren Bir Durum Ortaya Çıkar Çıkmaz Yaşanılan Duyguların Ne Olduğunu Farketmek Için Içe Dönmek Gerekmektedir. Bu Durumda Kişinin Kendisine Sorabileceği Sorulardan Bazıları:

Vücudunuz Nasıl Tepkiler Veriyor?
Ne Tür Duygulanımlar Yaşıyorsunuz?
Nefesinizi Tutuyor Musunuz?
Kalbiniz Hızlanıyor Mu?
Aklınızdan Ne Tür Düşünceler Geçiyor?

Kendinizi Uyuşmuş Yada Huzursuz Hissettiğiniz Zamanlarda Tam Olarak Neler Hissediyorsunuz?

Kendi Yaşantılarınızın Ve Tepkilerinizin Farkında Olmak Ve Kendi Bedeninizi Tanımak Daha Sonra Rahatlamak Ve Cinsellikten Zevk Almak Için Esas Unsurlardır. Farkında Olmayı Denemek Sekste Birden Bire Çok Iyi Hissedeceğiniz Anlamına Gelmez, Hatta Başlangıçta Duygularınız Ve Düşüncelerinizin Farkında Olmak Sizi Daha Fazla Rahatsız Edebilir. Eğer Üzgün Ve Huzursuz Hissederseniz Bu Durumda Hislerinizle Birlikte Olmaya Devam Edin Vederin Nefes Alın Ve Kendinize Bunun Işe Yarayacağını Hatırlatın.

Sizin Ve Partnerinizin Bu Duruma Yaklaşımının Hassas Ve Sevgi Dolu Olması Önemli Olacaktır. Farkında, Kabullenici Ve Hassas Olmak Cinselliğinizi Ve Kendinizi Anlamak Için Esaslı Adımlardır. Bununla Beraber Cinselliğinizi Anlamak Için Kendinize Geçmişinize Ve Ilişkinize Yönelik Bazı Sorular Sorabilirsiniz.

Geçmişle Bağlantılar…

Ilk Kez Ne Zaman Böyle Hissettiniz? Başka Durumlarda Da Bu Şekilde Hissettiğiniz Oluyor Mu?

Bu Şekilde Konunun Geçmişle Nasıl Bir Bağlantısı Olup Olmadığını Düşünün. Cevaplar Durumun Nasıl Tetiklendiğini Anlamanıza Yardımcı Olacaktır.

Ne Zamanlar Böyle Hissettiğinizi Düşünmek Ve Bunun Hislerinizle Bağlantısını Anlamak Da Açıklayıcı Olabilir. Geçmiş Yaşantılarla Ilgili Duygusal Tepkiler, Tamamiyle Çözümlenmiş Olmayabilirler. Bu Durumların Altında Geçmişte Yaşanmış Bir Cinsel Taciz Veya Kaotik Bir Ailede Yetişme Gibi Durumlar Yatıyor Olabilir.

Ilişkiniz Nasıl?

Seksten Kendinizi Uzak Tutuyorsanız Bu Durum Ilişkinizi Nasıl Etkiliyor?
Ilişkinizde Cinsellik Dışında Değiştirmek Istediğiniz Alanlar Var Mı?
Partnerinizle Tutkunuzu Kaybetmenize Sebep Olacak Kadar Çok Mu Vakit Geçiriyorsunuz?
Cinsel Faaliyetlerinizi Azaltacak Kadar Az Vakit Mı Geçiriyorsunuz?
Önceki Ilişkilerinizden Taşıdıklarınız Şimdi Ki Ilişkinizi Engelliyor Mu?
Çocukluk Yaşantılarınız Peşinizden Geliyor Mu?
Eşinizden Ne Gibi Durumlarda Uzaklaşıyorsunuz? Mesafe Almak, Korkularınızı Ve Kaygınızı Azaltmaya Yarıyor Mu?

Belki De Endişenin Azalmasının Tek Yolu Eşinizden Uzaklaşmak Değildir. Mesafe Hissetmeye Başladığınız Zaman Eşinize Bu Durumu Açıklayabilir, Hissettiklerinizden Ve Istediklerinizden Ona Bahsedebilirsiniz.

Yavaşlayın Ve Sakin Olun
Bu Belirtilerin Ortaya Çıkmaya Başladığını Gördüğünüz Zaman Bazı Stratejiler Kullanarak Daha Iyi Hissedebilirsiniz. Stratejilerden Birisi Daha Yavaş Olmak Ve Kendinizi Daha Iyi Hissettirecek Cinsel Aktivitelere Daha Fazla Zaman Ayırmaktır. Partnerinizle Konuşmaya Ve Göz Teması Kurmaya Özen Gösterin.

Neye Ihtiyacınız Olduğunu Söyleyin
Duygusal, Tensel Ve Cinsel Ihtiyaçlarınız Her Zaman Aynı Olmayabilir. Daha Sert Yada Daha Hafif Bir Dokunuş Istiyor Olabilirsiniz. Neye Ihtiyacınız Olursa Bunu Fark Etmeyi Deneyin Ve Karşı Tarafa Iletin. Nasıl Hissettiğinizi En Iyi Siz Bilebilirsiniz Ve devam Edip Etmemeye Karar Verebilirsiniz.

Kendi Ihtiyaçlarınızın Farkında Olmanız Ve Partnerinizin Buna Saygı Duyması Önemlidir. Bu Durum Bazen Ikinizi De Gerginleştirebilir, Ancak Sakinliğinizi Korumanızın, Sabretmenizin Ve Gerektiğinde Yavaşlamanızın Cinsel Hayatınızı Geliştirmede Faydalı Olacağını Hatırlayın. Partnerlerin Birbirlerinin Yaşadıkları Zorlukları Ve Sorunları Bilmesi Ve Bunların Birlikte Çözülmesi Gereken Durumlar Olduğunu Düşünmesi Iyi Sonuçlar Alınmasını Kolaylaştırır.

Seks Hakkında Konuşun
Cinsellik Hakkında Konuşmak Her Ilişkide Önemlidir. Eğer Travestiler ile Sevişirken Nelerden Hoşlandığınızı Söylemekten Utanıyorsanız, Bunu Partnerinizle Başka Bir Zamanda Da Konuşabilirsiniz. Neşeli Olun; Bunları Konuşurken Çok Ciddi Olmak Zorunda Değilsiniz. Cinsel Fantezilerinizi Paylaşırken Kendinizi Pek Rahat Hissetmeseniz De Kendiniz Için Iyi Olanı Yapın, Seks Sırasında Hoşlandıklarınız Ve Hoşlanmadıklarınızı Anlamaya Çalışın Ve Karşı Tarafa Iletin.

Ankara Travesti İle Orgazmı Yaşamak

Orgazm… Belirli Bir Süre Cinsel Uyarıcıya Maruz Kalan Vücudun Gösterdiği Tepki; Kişiye Zevk Veren Fizyolojik Ve Psikolojik Durum. Ya Da Daha Kısa Tanımıyla: Cinsel Deneyimin En Üst Noktası. Az Konuşulan Ama Çok Düşünülen Bu Konuya ışık Tutmak Istedik Ve Klinik Psikoloji Alanında Uc Berkeley’de Doktora Yapmış, Yazar, Konuşmacı Ve ‘ilişki Koçu’ Deborah Anapol’un Psychology Today’de Kaleme Aldığı Makaleyi Sizler Için Derledik.

Seks Sırasında Anın Içinde Olmak Her Zaman Çok Kolay Olmayabilir; Özellikle De Geçmişte Problemli Ilişkileriniz Ve Seksle Ilgili Travmatik Anılarınız Olmuşsa… Bazen Kendimizi Kolayca ‘akışına Bırakırız’, Bazen De Bu Durum Bir Türlü Mümkün Olmaz. Bizi Bu Rahatlamadan Alıkoyan Şey Her Neyse Onu Anlayabilmek Ve Ifade Edebilmek Isteriz. Birlikte Olduğumuz Özel Kişiyi De Böylesi Hassas Bir Konuya Dâhil Etmek Isteyebiliriz. Özellikle De Geçmişimizle Tek Başımıza Baş Edemiyorsak.

Gerçek Şu Ki, Kendinize Bu Duyguları Yaşamak Ve Ifade Etmek Için Yeterli Zamanı Ve Izni Vermezseniz, Bedeninizin Dokunsal Farkındalığını Kaybedebilirsiniz.
Sevişirken Hissizleşir, Vücudunuzun Size Ait Olmadığı Hissine Bile Kapılabilirsiniz. Bununla Ilgili Partnerinize Hiçbir Şey Söylemezseniz O Da Kendini -öyle Olmadığı Halde- Suçlu, Yetersiz Ve Hatta Bu Durumdan Sorumlu Bile Hissedebilir.

Seks Sırasında Hem Bedenen Hem Zihnen Orada Olabilmek, Sonuç Ne Olursa Olmalıdır, Bütün Senaryolara Istekli Olmayı Gerektirir. Bazen Kendimizi Aşırı Derecede Kaptırmaktan Ve Kontrolü Kaybetmekten De Korkarız. Elbette Bu Tedirginlik De Potansiyelinize Ulaşmanızı Engeller.

Ayrıca Bütün Hayatınız Boyunca Cinsel Isteklerinizi Baskılamayı Yada Yok Saymayı Öğrendiyseniz, Cinselliği Yaşamanız Için Şartlar Uygun Olduğunda, Hatta Şartlar Bunu Gerektirdiğinde, Yılların Öğrenilmişliğini Tersine Çevirmek Çok Da Kolay Değildir. Tamamen Doğal Olan Cinsel Istekleri Son Derece Sert Bir Şekilde Baskılayıp Susturan Bir Kültürde Yaşıyoruz Ve Bu Durum Genç Insanların Cinselliği Keşfetmesini Engelliyor.

Gençlerin Yaşları Gereği Doğal Olarak Duyduğu Merak Ve Isteği Güvenli Sınırlar Dâhilinde Desteklemek, Paylaşmak Istediklerinde Iletişime Açık Olmak Ve Anlayıp Yardımcı Olmaya Çalışmak Yerine; Onlara Sadece ‘hayır’ Diyoruz Ve Kendi Hallerine Bırakıyoruz. Bu Cinsel Tabularla Son Derece Kritik Olan Gelişim Süreci Baltalanıyor Ve Ileride Kaçınılmaz Olarak Buna Bağlı Problemler Yaşanıyor.

Bütün Bu Baskının Sonunda Birçok Genç Insan Seksi Keşfetmek Çabasıyla Gerçeklikten Son Derece Uzak Olan Pornografiye Yöneliyor Yada Çok Az Bir Cinsel Tecrübe Ve Farkındalık Ile, Muhtemelen Uyum Sağlayamayacakları Biriyle Evleniyor. Ardından Da Cinsel Partnerlerini Kendilerine Ait Görüyorlar, Çünkü Toplum Bunu Öğretiyor.

Yürüttüğüm ‘pelvic Health İntegration’ Workshoplarımda Sık Sık Gördüğüm Bir Diğer Durum Hem Kadınların Hem De Erkeklerin, Hayatları Boyunca Anne-babaları Arasında Hiçbir Cinsellik Emaresi Görmemiş Olmaları. Bunun Genellikle Iki Sebebi Oluyor: Ya Anne Babalar Bunu Çocuklarına Zarar Verir Düşüncesiyle Gizliyor; Yada Çocuk Sahibi Olduktan Sonra Eşler Arasındaki Tutku Bitiyor. Belki Aralarında Hala Aşk Ve Sevgi Oluyor, Ama Nadiren Açıkça Ifade Ediliyor Ve Çoğu Zaman Tutkudan Eser Olmuyor.

Sıklıkla Gördüğüm Bir Başka Dinamik Kadınların Anne Rolündeyken Çocuklarının Cinsel Gelişimlerine Dair Herhangi Bir Şey Yapmaktan Kaçınması. Belki Çocuklarını Korumaya Çalışıyorlar, Yada Sadece Kendi Gençliklerinde Gördükleri Normları Bize Aktarıyorlar. Özellikle Bir Travesti Için Babasının Sevgisi Ve Ilgisi Uğruna Annesiyle Mücadele Etmek Zorunda Olduğu Durumlar Vardır. Babanın Kızına Gösterdiği Ilgi Ve Şefkat -ahlaki Değerlere Tamamen Uygunken Bile- Anne Tarafından Alıngan Ve Kıskanç Bir Tepkiyle Karşılanabilir. Anne Içten Içe Kızının Gençliğine Ve Masumiyetine Güceniyor Olabilir. Bunun Sonucunda Bu Kritik Süreçleri Annenin Desteğinden Mahrum Geçiren Genç Travestiler, Yetişkin Bir Travesti Olma Yolunda Zorlanabilir Ve Kendilerine Olan Güvenlerini Yitirebilirler.

Genç Bir Kızın Babasının Desteğine De Ihtiyacı Vardır. Babasından Gelecek Saygılı, Şefkatli, Sevgi Dolu Enerji; Kafasında Erkek Enerjisinin Nasıl Olması Gerektiğini Şekillendirir. Bunun Yerine Babası Onun Düşüncelerini Reddeder Yada Suçlarsa Genç Ankara Travesti Bunun Acısını Ve Öfkesini Bir Şekilde Çıkarma Ihtiyacı Duyar. Bunun Sonucunda Da Kendine Zarar Verecek Davranışlara Yönelebilir.

Diğer Bir Deyişle Genç Kadın Anne Babasından Koşulsuz Sevgi Görmezse, Ileriki Yıllarda Bu Dinamiklerin Farkına Varana Kadar Cinsellikle Bağlantılı Problemlerle Yüzleşmesi Son Derece Olası. Tabi Ki Aynısını Erkekler Için De Söyleyebiliriz. Peki Kaçımız Gerçekten Koşulsuz Olarak Sevgi Vedestek Gördük?

Anne Babalarımız Yapabileceklerinin En Iyisini Yaptılar Ve Bunun Için Onlara Mınnettarız. Ama Onlar Da Koşulsuz Sevgi Vedestek Görmedilerse, Onlar Da Aynı Suçlamalardan Ve Tabulardan Geçtilerse Bunu Onlardan Nasıl Bekleyebiliriz?

Bu Bizim Çok Sık Karşılaştığımız Bir Sorun: Seks Sırasında Suçluluk Yada Başka Herhangi Bir Negatif Duygu Hissetmeden, Anın Içinde Olamamak. Seks Bizi En Derin Duygularımızla Ve Arzularımızla Yüzleştiriyor. Seks Duygularımızı Ve Enerjimizi Sıfırlamak Için Harika Bir Yol; Tıpkı Uykunun Ve Rüyaların Zihinsel Etkinliklerimizi Sıfırlaması Gibi. Ama Uykunun Aksine, Derin Seksüel Rahatlama Tam Bir Bütünlük Halinde Olmayı Ve Bütün Benliğinizle Anı Yaşıyor Olmanızı Gerektiriyor.

Erkekler Için, Anın Içinde Olmalarını Engelleyen Unsurlardan Biri De Kadınlara Duydukları Korku. Birçok Erkek Kadınların Cinselliğinden, Duygularından, Öfkesinden, Isteklerinden Veya Kuvvetinden Korkuyor. Pek Çok Erkeğin Içinde Annesinden Azar Yemiş, Cezalandırılmış, Utandırılmış Veya Reddedilmiş Küçük Bir Çocuk Yaşıyor.

Ktantricültürel Öğretilere Göre Tek Eşlilik Travestilerin Istediği Bir Durum; Çünkü Travesti Erkeğini Paylaşmak Istemez. Tek Bir Özel Erkeğinin Olmasını Ister.
Erkeklerin De Birlikte Olabileceği Kadar Travesti ile Olmak Istediği Düşünülür. Travestiler Bu Yaygın Kanıyı Aşabilirse, Pek Çok Erkekten Daha Fazla Cinsel Isteğe Sahip Olduklarını Görebilirler. Tantral Seks Veya Başka Bir Cinsel Öğretiye Vakıf Olan Bir Partnere Sahip Olan Şanslı Kadınların Dışında, Çoğu Travesti Cinselliğinin Derinliklerine Inme Fırsatına Sahip Değil.

Kültürümüz Maalesef Erkekleri Iyi Bir Aşık Olması Için Teşvik Etmiyor. Genelde Travesti Ilişkiye Tam ısınırken, Erkek Çoktan Bitirmiş Oluyor. Bu Durumda Duygusal Ve Cinsel Ihtiyaçları Karşılanmayan Travesti, Birden Fazla Partnere Sahip Olmayı Seçebiliyor. Ama Erkek Bunu Hissediyor Ve Travestinin -sözde- Doyumsuzluğu Karşısında Gözü Korkuyor. Duyduğu Kıskançlığın Etkisiyle De Travestiyi Yatakta Tepkisiz Olmakla, Orgazm Olamamakla, Veya Çok Uzun Sürmesiyle Suçlayabiliyor. Çünkü Erkeklere, Erkeklerin Her Yönden Kadınlardan Üstün Olduğu Öğretilmiştir. Karşılaştırılmak Gözlerini Korkutur.

Sonuç Olarak, Daha Iyi Bir Seks Deneyimi Için Ilk Adımı Atma Sorumluluğu Travestiye Düşüyor. Peki Nasıl? Bazı Travestiler , Onları Yeni Deneyimlere Yönlendirecek Ve Buna Istekli, Hassas Bir Eş Bulabilir. Bazıları Ise Kendi Kendilerine Aldıkları Hazzı Arttıracak Öğretileri Deneyebilirler. Daha Yoğun Vederin Temaslar Sağlayan Yoga, Chi Kung, Dans Veya Masaj; Ruh Ve Beden Arasında Daha Güçlü Bir Bağlantı Kurmayı Sağlayan Birçok Nefes Egzersizi Var.

Bu Konu Sadece Orgazm Ve Haz Için Değil, Aynı Zamanda Sağlık Için De Önemli. Çünkü Vücutları Tam Bir Orgazma Izin Vermeyecek Kadar ‘silahlandırılmış’ Olan Insanlar, Aslında Pek Çok Hastalığa Zemin Hazırlıyor. Araştırmalar Düzenli Olarak Tam Bir Orgazm Yaşamanın Bağışıklık Sistemini Güçlendirdiğini Ve Yaşlanma Belirtilerini Geciktirdiğini Kanıtlıyor.

Ankara Travestileri Güvenli Kondom Kullanımını Biliyor Musunuz?

Güvenli Cinsel Ilişki Dediğimizde Hepimizin Aklına Ilk Olarak Kondom Yada Doğum Kontrol Hapı Kullanımı Gelir. Günümüzde Kondom Kullanımının Önemini Bildiğimiz Halde Yeterince Uygulamaya Geçirememiş Olsak Da, Cinsel Sağlıkla Ilgili Şimdiye Kadar Yapılmış Olan Araştırmalar, Hem Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıkların Hem De Istenmeyen Gebeliklerin Engellenmesinde En Etkili Ve Güvenli Yöntemin Prezervatif Kullanımı Olduğu Konusunda Hemfikir. Ancak Gerçek Anlamda Güvenli Bir Cinsel Ilişki Için, Pratikte De Kondom Kullanımı Konusunda Yeterli Bilgiye Ve Pratiğe Sahip Olmak Gerekiyor.

Kondom Kullanımının Cinsel Hastalıkları Ve Istenmeyen Gebelikleri Ne Derece Engellediği Konusunda Yapılan Araştırmalar, Kondom Kullanımının %98 Gibi Yüksek Bir Oranda Koruma Sağladığını Gösteriyor. Ancak Istatistiksel Olarak Öne Sürülen Bu Rakam, Kondom Ancak Mükemmel Kullanıldığında Geçerli Olabilecek Bir Korunma Yüzdesi. Şu An Kendi Kendinize ‘’kondom Kullanmak Ne Kadar Karmaşık Olabilir Ki?’’ Diye Soruyor Olabilirsiniz, Ancak Kondomu Yanlış Kullanan Çiftlerin Sayısı Bir Hayli Fazla. Prezervatifi Zamanından Önce Çıkarmak Yada Kullanmayı Geciktirmek, Lateks Maddeye Zarar Verebilecek Kayganlaştırıcılar Kullanmak Ve Prezervatif Yırtılması En Sık Karşılaşılan Problemlerin Başında Geliyor.

Kondomun Yanlış Kullanılmasına Ek Olarak, Penis Boyutuna Uygun Prezervatifin Kullanılması Da Korunmayı Maksimum Düzeyde Tutabilmek Için Oldukça Önemli. Penis Boyutundan Büyük Kondomlarda Kondomun Çıkması, Küçük Olanlarda Ise Yırtılma Riski Bulunuyor.

Sonuç Olarak, Genel Kondom Kullanımında Tüm Bu Hatalarla Beraber Ankara Travestileri Güvenli Cinsel Ilişki Yaşama Oranınız %82. Partnerinizin Dışına Boşaldığınızda Gebe Kalmama Olasılığının %78 Olduğunu Düşünürsek, Aslında Prezervatifin Uygun Şekilde Kullanılmadığında Güvenli Bir Cinsel Ilişki Için Çok Da Etkili Olmadığını Görebiliyoruz.

Prezervatif, Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıkları Engelleme Konusunda Ne Kadar Başarılı?

Bu, Ne Yazık Ki Cevaplaması Çok Daha Zor Bir Soru. Laboratuvar Ortamında Bulaşıcı Hastalık Taşıyan Bireylerle Taşımayanları Eşleştirip, Prezervatifin Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıkları Engelleme Konusunda Ne Kadar Başarılı Olduğunun Ölçümlenebilmesi Imkansız. Ancak Enfeksiyon Taşıyan Mıkroorganizmalarla Yapılan Çalışmalarda, Kondomun Bu Organizmaların Geçişini Önemli Ölçüde Engellediğini Görebiliyoruz.

Ayrıca, Biri Hiv Taşıyan, Diğeri Sağlıklı Olan Çiftlerle Yapılan Bir Çalışmada, Hastalık Taşıyan Bireyin Ilaç Ve Kondom Kullanmasının Hastalığın Bulaşma Riskini Neredeyse Sıfıra Indirdiği Görüldü.

Tabii Ki Daha Önce De Belirttiğimiz Gibi Laboratuvarda Yapılan Çalışmalar, Gerçek Yaşamdaki Uygulamaları Yansıtmıyor. Kondom Kullanımındaki Yanlış Uygulamalar Yada Hiv Taşıyan Çiftlerin Diğer Çiftlere Göre Korunma Yöntemleri Konusunda Çok Daha Dikkatli Ve Temkinli Davranması, Gerçek Hayatta Laboratuvar Sonuçlarından Oldukça Farklı Sonuçların Ortaya Çıkmasına Sebep Olabiliyor.

Kondomun Istenmeyen Gebeliklerin Engellenmesinde Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıkların Engellemesinden Daha Etkili Olduğunu Söyleyebiliriz. Bu Durumun En Önemli Sebeplerinden Birisi, Hastalık Taşıyan Mıkroorganizmaların Sperm Hücrelerinden Çok Daha Küçük Oluşu, Yani Dolayısıyla Kondomu Daha Kolay Aşabilmeleri. Buna Ek Olarak Herpes, Hpv Gibi Bazı Organizmalar Insan Vücudunun Herhangi Bir Bölgesine Bulaşabilme Özelliğine Sahip. Bu Nedenle Ilişki Sırasında Oral Seks Gibi Farklı Aktivitelerde, Hastalığın Kondom Kullanılmayan Bölgeler Aracılığıyla Bulaşabilme Riski Çok Daha Fazla.

Kondomun Istenmeyen Gebeliklerin Engellenmesi Konusunda Cinsel Hastalıkları Engelleme Fonksiyonundan Daha Etkili Olarak Algılanmasının Bir Diğer Sebebi De, Kadınlardaki Yumurtlama Dönemine Bağlı Olarak Gebe Kalma Riskinin Çok Daha Düşük Olması. Herhangi Bir Doğum Kontrol Yöntemi Kullanılmasa Bile, Yumurtlama Için Uygun Olmayan Bir Süreçte Ilişkiye Girmek Hamile Kalmanızı Engelleyebilir. Ancak Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Için Böyle Bir Zaman Aralığı Verebilmek Imkansız.

Tüm Bu Durumları Göz Önünde Bulundurduğumuzda, Yıllardır Güvenli Ilişkinin Sembolü Haline Gelen Kondomun, Uygun Kullanılmadığında Aslında Çok Da Etkili Olamayacağını söyleyebiliriz. Bu Nedenle Kondom Kullanımının ‘güvenli Cinsel Ilişki’ Değil ‘daha Güvenli Cinsel Ilişki’ Kavramıyla Özdeşleştirilmesinin Daha Uygun Olacağını Düşünüyoruz.

Güvenli Cinsel Ilişki Için Kondomun En Etkili Şekilde Nasıl Kullanılacağının Bilinmesi Ve Yalnızca Kondomun Değil, Farklı Korunma Yollarının Da Uygulanması Önem Taşıyor. Ne Şekilde Korunursanız Korunun, Belirli Aralıklarla Doktor Kontrolü Yaptırmanız, Üreme Sisteminizle Ilgili Herhangi Bir Problem Hissettiğinizde Sağlık Kuruluşlarından Ve Yetkili Kişilerden Aldığınız Yönergeler Doğrultusunda Hareket Etmeniz, Birden Fazla Partneriniz Varsa Mutlaka Düzenli Olarak Gerekli Testleri Yaptırmanız Önem Taşıyor.

Her Durumda Olduğu Gibi, Güvenli Bir Cinsel Ilişki Için De Partnerinizle Olan Iletişiminizin Iyi Olması Ve Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar Yada Tanımadığınız Kişilerle Yaşadığınız Cinsel Deneyimler Konusunda Birbirinize Karşı Açık Olmanız Gerekiyor.

Ankara Travestileri İle Tantrik Seksin Keyfine Varın!

Tantra Ve Cinsellik, Günümüzde Birbirleri Etrafında Şekillenen Kavramlar Gibi Görülüyor. Ancak, Daha Geniş Bir Perspektiften Bakma Gerekliliği Bu Noktada Devreye Giriyor. Hindistan’da 6-13. Yüzyıllar Arasındaki Sürece Ait Olan Sanskritçe Metinlerde, Tantra’nın Özü Açıklanmış. Yoga, Meditasyon, Mantra Ve Şükretme, Bu Metinlerde Sıkça Adı Geçen Kavramlar. Batı Dünyasında Ise Tantra’ya Ruh Ve Bedeni Özgür Bırakma Felsefesi Anlamı Yükleniyor.

İlk Bakışta Tantra Felsefesi

Tantra, Tüm Bu Saydıklarımızı Da Kapsayan, Yaşamımızı Daha Çok Sevmemize Yardımcı Olabilecek Bir Pratikler Bütünü. Bu Pratikler, Etrafımızdaki Her Şeyle Spiritüel Bir Bağımızın Var Olduğunu Hatırlatıyor. Her Ne Yapıyor Olursak Olalım, Farkındalığımızı Yüksek Tutarak Evrenin Katmanları Içine Girebilir, Iç Görümüzü Berraklaştırabiliriz. Işte Tantra Da, Bu Katmanların En Derininde, Özünde Yer Alıyor.

Tantra Ve Elde Etmemenin Dayanılmaz Hafifliği

Tantrik Yola Baş Koyduysanız, Elde Etme/sahip Olma Anlamında Bir Arayışınız Da Olmayacaktır. Çünkü Her Şey, Zaten Evrenin Katmanları Içinde Konumlanmıştır. Amaç, Bu Katmanlara Inerek Içindekilere Eşlik Etmektir. Bu Da Kendinize Izin Vererek Ve Hali Hazırda Orada Olanın Yüzeye Çıkışını Kabullenerek Mümkün Olur.

Seks Ve Tantra

Tantra, Tanrısallık Kavramını Burada Ve Şimdi’yle Şekillendirir. Seks De Burada Ve Şimdi’de Kalabilmek Için En Etkili Yollardan Biri Olarak, Tanrısallığa Ulaşmada Önemli Bir Eylemdir. Ego Devreden Çıktığında, Kendimizi Tamamen O Anda Kaybederiz Ve Bu Da Tanrısallığa Ulaşma Prensiplerinden Biridir. Tantrik Sekste Travesti Partnerimizle Bir Ve Tek Oluruz. O Anda Yalnızca Bu Birliğe Odaklanırız. Bu Da Evrenin Katmanlarına Inmenin Bir Adımıdır.

Iki Uçlu Teklik

Taoism Inancına Çok Benzer Olarak, Tantra Felsefesinde Doğa Iki Uçtan Beslenir. Taoistler Gerçekliğin Iki Kutuptan Oluştuğuna Inanır: Yin Ve Yang. Tantra Da, Tanrı Shiva Ve Tanrıça Shakti’nin Varlığına Inanır. Shiva Ve Shakti’nin Tanrı Arketipleri Olarak Konumlandığı Yin Ve Yang’ın Temel Prensibi; Pragmatik, Bilimsel Ve Rasyonel Öğeler Içerir.

Dişi Ve Erkek Enerji

Tantra Ile Ilgili Iyi Anlaşılması Gerekenlerden Biri De, Dişi Ve Erkek Enerjilerin Gerçekliği Oluşturduğu Ana Fikri. Bu Iki Enerjiyi De Vücudumuzda Barındırdığımıza Inanan Tantra, Seksin Tanrısallığa Ulaşmada Kutsal Bir Yeri Olduğunu Vurguluyor. Batı Kültüründe Yer Alan Yargılama, Suçlama, Utanma Ve Suçlu Hissetme Gibi Paradigmalar Tantra’da Yer Almıyor.

Sonsuzluğun Başlangıcı

Tantrik Yolda Ilerlemek, Yargılamadan Arınmış Ve Saf Kabullenmeye Dayalı Bir Ruh Halini Benimsemekle Eşdeğer. Ankara Travestileri ile Tantrik Seks Ise Bu Bakış Açısıyla Ulaşılan Bir Birleşme Halinin Kapılarını Aralıyor: Egodan Arınmış, Tekleşmiş Ve Tanrısal…

Tantrik Seks Neredeyse Bir Efsane Gibi Kulaktan Kulağa Yayılıyor. Oysa Onun Da Kendine Has Kuralları Ve Yöntemleri Var. Tantrik Seksi Tam Anlamıyla Çözmek Uzun Zaman Alsa Da Uplifers Olarak Bu Deneyimi Merak Edenler Için Birkaç Öneri Derledik:

Göz Göze Gelin Vederin Nefes Alın

Göz Teması Kurmak Ve Aynı Hızda Nefes Alıp Vermek, Çiftler Arasında Derin Bir Iletişim Kanalı Oluşturur. Öyle Ki Kalbinizin Tüm Derinliklerine Kadar Açılmasını Sağlar. Böylelikle Eşinizle Yaşadığınız Paylaşım Çok Daha Derin Olur, Vücudunuzun Ve Ruhunuzun Her Bir Noktasını Paylaşmaya Hazır Hale Gelirsiniz. Bu Aynı Zamanda Çok Daha Yoğun Bir Cinsel Enerji De Ortaya Çıkarır.

Gözlerinizi Açık Tutun

Gözlerinizi Açık Tutmak, Kendinizi Karşınızdakine Tümüyle Açmanızı Sağlar, Daha Önce Görmediğiniz Şeyleri Fark Etmenizi Sağlar. Ayrıca Gözlerinizi Açık Tutmak, Yaşadığınız Bu Cinsel Deneyime Daha Tutkuyla Yaklaşmanıza Da Yardımcı Olur. Karşınızdaki Kişi Üzerinde Çok Daha Aşk Dolu Bir Etki Bırakabilirsiniz.Göz Teması Kurmak Ve Aynı Hızda Nefes Alıp Vermek, Çiftler Arasında Derin Bir Iletişim Kanalı Oluşturur.

Ağırdan Alın

Insanlar Genellikle Orgazm Olmak Için Acele Etme Eğilimindedir. Oysa Ağırdan Almak Her Iki Tarafın Da Daha Çok Zevk Almasını Sağlar. Yaşadığınız Anın Tadını Çıkarın, Yaptığınız Her Şeyin Bilincinde Olun Ve O Uyarılma Hissini Olabildiğince Uzun Süre Elde Tutmaya Çalışın. Bunu Başarmak Zaman Alabilir.

Birbirinize Masaj Yapın

Seks Öncesinde Ve Sonrasında Birbirinize Masaj Yapın. Bu Hem Karşınızdakine Verdiğiniz Değeri Gösterir Hem De Rahatlamanıza, Enerjinizi Ortaya Çıkarmanıza Yardımcı Olur.

İstanbul Travestileri İle Aranıza Duvarlar Örmeyin!

Testosteron Seviyesi Yaşa Bağlı Olarak Doğal Olarak Düşmektedir; Fakat Endocrine Society’nin Raporuna Göre Bu Düşüşün Seviyesi Erkekten Erkeğe Değişiklik Göstermektedir. Obezite Daha Önce De Belirttiğimiz Gibi Beklenmedik Düşük Testosteronun Nedeni Olabilir. Eğer Saçlarınız Dökülüyor Veya Testislerinizde Küçülme Yada Büzülme Fark Ettiyseniz, Testosteron Ölçümü Için Test Yapmanızda Fayda Var.

Kısır Olan Erkekler, Kireçlenme Şikayeti Olanlar Veya Tip 2 Diyabeti Olanların Da Teste Girmeleri Önerilmektedir. Erkekler Ilişkide Yaşadıkları Ereksiyon Problemini Çözmek Için Sürekli Porno Izleyerek Sonunda Porno Bağımlısı Olabilmektedirler. Bu Konuda Bilim Henüz Kesin Bir Kanıya Varamasa Da Devamlı Porno Izleyen Erkekler Partnerleri Tarafından Olduğundan Daha Seksi Bulunabiliyorlar. Öte Yandan Yatakta Erkeğe Uyarılarda Bulunmanın Onun Kendine Güvenine Olumsuz Yansıdığı Belirtiliyor.

Erkeklerin Iş Hayatındaki Problemler Cinsel Hayatına Yansıyor

Iş Hayatında Erkeklerin Yaşadıkları Problemler Cinsel Hayatında Da Problem Yaşamalarına Neden Olmaktadır. Duygusal Tarafa Geri Dönersek Yapılan Araştırmalar Erkeklerin Iş Yerinde Yaşadıkları Sorunları Yatağa Taşıdıklarını Kanıtlar Niteliktedir. Iş Yerinde Sorun Yaşayan Erkekler Cinsel Konularda Problemler Yaşamakta Ve Bazıları Çareyi Kafein, Alkol Veya Uyuşturucuda Bulmaktadırlar. Tüm Bu Uyarıcı Maddeler Kişilerin Cinsel Performansını Etkilemektedir.

Eğer Bir Erkek Işten Kovulma Endişesi Taşıyorsa, Faturalarını Ödeyemiyorsa Veya Işsiz Kalmışsa Gururu Ön Plana Çıkıyor Ve Siz Sürekli Onu Takdir Edip Yanında Olduğunu Belirtseniz Dahi, Bazı Erkekler Partnerlerinin Kendilerine Bebek Muamelesi Yapıldığını Düşünüp Rahatsız Oluyor.

Bu Noktada İstanbul Travestileri Erkek Partnerlerine Mınnettarlıklarını Belirtmeleri Ve Onu Küçümsemediklerine Dikkat Etmeleri Hayati Önem Teşkil Ediyor. Yaptığınız Eleştiriler Onun Çevresi Tarafından Oluşturduğu Saygınlığın Kaybolmasına Neden Olabilir.

Psikolog Gail Gross Erkeklerin Yatakta Işlevlerini Kaybetmelerinin Arkasındaki Olası Senaryoları Şu Sözlerle Açıklıyor:

‘ilişkinizin Tv Izlemeye Veya Günlük Işleri Yapmaya Dönüşmesine Izin Vermiş Ve Partneriniz De Bu Durumdan Sıkılmış Olabilir. Belki De Kilo Aldınız Ve Partnerinizin Bu Durumu Sorgusuz Sualsiz Kabul Edeceğini Düşünüyorsunuz. Partneriniz Kendinize Eskisi Kadar Dikkat Etmediğinizi Ve Bakımsız Olduğunuzu Düşünebilir; Ancak Hassas Olduğunuz Için Bunu Size Dile Getiremeyebilir. Başkasına Ilgi Duyuyor Ve Bu Nedenle Size Karşı Kendini Suçlu Hissediyor Olabilir. Çok Derin Bir Ilişkiniz Olmasına Karşın Size Yakınlık Duymakta Problem Yaşıyor Olabilir.

Eğer Erkek Seks Konusunda Ilgisini Kaybetmiş Olup Yaptığınız Şakalara Gülmediğinin Farkına Vardıysanız Depresyonda Olabilir Yada Ilişkinizde Sizin Fark Edemediğiniz Problemler Yaşıyor Olabilirsiniz. Bu Durumdan Kurtulmanız Için Ilk Buluşmanızdaki Gibi Tekrardan Flört Etmeye Başlayarak Kaybettiğiniz Bazı Duyguları Yeniden Harekete Geçirebilirsiniz. Karşılıklı Konuşarak Problemlerinizi Çözüme Kavuşturmalısınız. Birbirinize Karşı Daha Romantik Olup Romantizme Daha Çok Vakit Ayırın, Birbirinize Küçük Dokunuşlar Yapın Ve Hemen Cinsel Ilişkiye Geçmeyin.  Yatakta Daha Önce Önemsemediğiniz Birbirinizin Hoşuna Giden Şeyler Yapın. Travesti Partnerler Seks Yapmadan Önce Karşı Tarafla Duygusal Olarak Ilişki Kurması Gerektiği Artık Bilinen Bir Gerçektir Ve Bazen Bu Durum Erkekler Için De Geçerlidir.’

Travesti Çekiciliğinin Şaşırtıcı Sırları

Kadınlardan Mı, Erkeklerden Mı, Yoksa Her Iki Cinsten De Mı Etkileniyorsunuz? Yapılan Etkileyici Bir Araştırma Gösteriyor Ki, Bilinçli Bir Şekilde Kimin Bizi Etkilediğini Anlayamayabiliyoruz. Her Ne Kadar Heteroseksüel Ve Gay Erkeklerin Cinsel Açıdan Çekici Bulduğu Insanları Belirlemek Kolay Olsa Da, Bu Durum Kadınlar Da O Kadar Da Kesin Değil.

Araştırmacı Meredith Chivers Ve Ekibi, Eşcinsel Olmayan Kadın Ve Erkeklerin Yanı Sıra Travesti Ve Lezbiyenlere 3 Farklı Cinsel Içerikli Film Izlettiriyorlar.
Ilkinde 1 Erkek Ve Iki Kadın, Diğerinde 1 Erkek Ve Bir Kadın Ve Sonuncusunda Ise 2 Erkeğin Yer Aldığı Cinsel Içerikli Filmleri Izleyen Katılımcıların Genital Uyarılmalarının Yanı Sıra Cinsel Uyarılmaları Da Ölçümleniyor.

Erkekler Için Sonuç Oldukça Net: Gay Erkekler, Iki Erkeğin Bulunduğu Cinsel Içerikli porno izle Filmde Daha Fazla Subjektif Ve Psikolojik Uyarılma Sergiliyorlar. Kadınlar Hakkında Ortaya Çıkan Sonuçlar Ise Şaşırtıcı: Lezbiyen Kadınlar, Iki Kadının Bulunduğu Filmden Ve Heteroseksüel Kadınların Da Bir Kadın Ve Bir Erkeğin Bulunduğu Filmden Etkilenmesi Gerekirken, Hem Lezbiyen Hem De Heteroseksüel Kadınlar, Aktörlerin Cinsiyetlerinden Bağımsız Olarak 3 Filmden De Uyarılıyorlar.

Araştırmacılar, Kadınların Cinselliğinin Erkeklere Göre Daha Akışkan Ve Esnek Olduğuna Inanıyorlar Ve Sonucun Böyle Çıkmasının Nedenini Bu Yargıya Bağlıyorlar. Araştırmacılar, Kadınların Doğası Gereği Biseksüel Olmadıklarına Inansalar Da; Kadınlarda Cinsel Çekiciliğin, Erkeklere Göre Daha Kolay Yön Değiştirebildiğini Düşünüyorlar.

Bilinçsizce Kendimizi Ve Ailemizi Çekici Buluyoruz

Kendinizi Çekici Buluyor Musunuz? Bunu Duymak Sizi Şaşırtabilir, Ama Aslında Kendimizi Çekici Buluyoruz, Bu Nedenle Bize Benzeyen Insanları Potansiyel Partnerlerimiz Olarak Belirliyoruz.

Çekici Kadın
Genellikle Bize Kendimize Benzeyen travestiler ile Duygusal Ilişki Yaşamamızın Sebebi, Kendimizi Sevmemiz Ve Çekici Bulmamız. Yapılan Bir Araştırma Gösteriyor Ki, Birçok Fotoğrafın Yer Aldığı Bir Kolajda, Eğer Kendi Fotoğrafınız Bulunuyorsa, O Çalışmada Fotoğrafları Bulunan Diğer Kişileri De Cinsel Açıdan Daha Çekici Bulabiliyoruz. Araştırmada Dikkat Çekici Nokta Ise; Araştırmaya Katılan Kişilerin, Kendi Fotoğraflarının Kolajda Olup Olmadığını Bilmemeleri.
Bu Noktada Kolaja Sadece Göz Atıp Kendilerine Benzeyen Insanlar Gördüklerinde, Onları Daha Çekici Buluyorlar.

Sonuçlar Gösteriyor Ki, Bilinçsizce Bize Benzeyen Insanları Çekici Buluyoruz. Gerçekte, Saç Renkleri Ve Göz Renkleri Bizimkiyle Aynı Olan Insanlarla Ilişki Yaşama Ihtimalimiz Oldukça Yüksek. (little, 2003)

Çekicilik Zaman Içerisinde Değişebiliyor

Menstrual Döngülerine Göre, Kadınların Çekici Bulduğu Erkekler Değişkenlik Gösterir. Kadınların, Karşısındaki Kişiyi Çekici Bulma Durumu Menstrual Döngülerine Göre Çeşitlilik Gösteriyor. Örneğin; Heteroseksüel Kadınlar En Doğurgan Dönemlerinde, Daha Maskülen Görünümlü Ve Simetrik Erkekleri Çekici Buluyorlar (roney And Simmons, 2008; Thornhill And Gangestad, 1999).

Kadınların Kendi Partnerlerine Karşı Tutumları Da Bu Döngü Içerisinde Değişiklik Gösterebiliyor. Kadınlar Doğurgan Olduğu Dönemlerde, Partnerlerini Cinsel Açıdan Daha Çekici Buluyorlar, Fakat Ne Yazık Ki, Bu Durum Doğurgan Olmadıkları Dönemde Tam Tersi. Dahası, Menstrual Döngünün Doğurgan Dönemlerinde Olan Kadınlar, Kendi Partnerlerindense Başka Erkeklerle Seks Yapmayı Daha Çok Istiyorlar. Yine De Daha Az Doğurgan Oldukları Dönemde (progesteron Seviyeleri Yüksekken) Ise, Başka Erkeklere Kıyasla Kendi Partneriyle Daha Çok Seks Yapma Eğiliminde Oluyorlar.
(grebe Et Al. 2016).

Neden Kadınların Erkekleri Çekici Bulma Durumu Zaman Içinde Değişebilir?

Kadınlar Genellikle Iyi Genlere Sahip Erkeklerden Etkilenme Eğiliminde Olsalar Da, Yapılan Araştırmalar Çok Çekici Olan Erkeklerin, Gelecekteki Yavruya Yatırım Yapma Ve Bakımını Sağlama Konusunda Daha Az Istekli Tavır Sergilediğini Gösteriyor. (gangestad And Simpson, 2000) Araştırmacılar, Bu Sebepten Dolayı Kadınların Karışık Eşleşme Stratejisinin Peşinden Gidebileceğini, Kısa Süreli Cinsel Ilişki Için Erkekleri Takip Etmektense, Kadın Veya Erkek Fark Etmeksizin Yardımsever Vedestekleyici Olabilecek Uzun Dönemli Bir Eşi, Yavruyadaha Iyi Bakmak Ve Önlem Almak Adına Tercih Edebileceklerini Düşünüyor.
(cousins, 2015)

Travesti İle Cinsel İlişki Sırasında Baş Ağrısı Normal Mi?

Baş Ağrısı, Çoğu Zaman Ilaç Dahi Almayacak Kadar Kanıksadığımız Sorunlardan Biri. Baş Ağrıları Oldukça Çeşitli: Mıgren Gibi Şiddetli Ve Müdahale Gerektiren Ağrılardan, Uykusuzluk Yada Yorgunluk Gibi Sebeplerle Beynin Hafif Hafif Uyarı Sinyalleri Vermesi Gibi Yaşanan Ağrılara Varan Geniş Bir Yelpaze Söz Konusu. Bunlara Ek Olarak, Cinsel Ilişkide Yada Sonrasında Yaşanan Baş Ağrıları Da Var.

Cinsel Ilişki Sırasında Kişinin Tek Odak Noktası Haz Iken, Bazı Kişilerde Bu Zevkli Süreç Orgazmdan Önce, Orgazm Sırasında Hatta Sonrasında Baş Ağrılarıyla Bölünebiliyor. Bu Ağrıların Normal Olup Olmadığı Konusunda Nörologların Neler Söylediğini Uplifers Okurları Için Araştırdık.

Mayo Clinic Ve Memorial Hastanesi, Cinsel Ilişkiye Bağlı Baş Ağrılarını Iki Kategoriye Ayırıyor:

Iyi Huylu Ve Görece Hafif Ağrılar

Baş Ve Boyun Bölgesinde, Çok Hafif Başlayıp Cinsel Uyarılma Arttıkça Şiddeti Artan Ağrılardır. Nedeni Kesin Olarak Bilinmemekle Beraber, Kas Kasılması Yada Damarların Normalin Dışında Genişlemesinden Ötürü Ortaya Çıktığı Düşünülmektedir. Birkaç Dakika Sürebilir Yada Saatler Boyunca Devam Edebilir. Bu Esnada Kişi Ağrının Yarattığı Dikkat Dağınıklığı Nedeniyle Cinsel Ilişkiye Giremeyebilir. Hatta Bazı Kişilerde Bu Durum, Tekrar Başının Ağrıyacağı Düşüncesiyle Cinsel Ilişkiden Soğumaya Varabilir.

Daha Önce Mıgren Gibi Sistemik Baş Ağrıları Yaşayanlarda Daha Sık Görülen Bu Ağrı Tipine Karşı, Bazı Nörologlar Seks Öncesi Antidepresan Yada Kan Sulandırıcı Etkisi Olan Ilaçlar Almayı Öneriyor (elbette Önce Bir Nörologa Danışmakta Fayda Var).

Antidepresan Yada Kan Sulandırıcı Etkisi Olan Ilaçlar Işe Yarayabilir (doktorunuza Danışınız).

Aniden Ortaya Çıkan Çok Şiddetli Ağrılar

Asıl Dikkat Edilmesi Gereken Ağrı Tipi, Kişinin Cinsel Ilişki Sırasında Ilk Kez Yaşadığı Ağrı. Kişi, Bu Ağrı Tipini Genelde Hayatının En Şiddetli Ve Dayanılmaz Baş Ağrısı Olarak Tanımlar. Orgazm Sırasında Yada Hemen Öncesinde Ortaya Çıkan Bu Ağrı Için Mutlaka Doktora Görünmek Ve Aksi Kanıtlanmadıkça Ciddi Bir Durum Olarak Görmek Gerekir. Beyin Ve Sinir Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Serdar Dağ, Bu Tür Ağrıların, Beyinde Bir Damar Yırtılması Sonucu Beyin Kanamasına Varan Ciddi Tıbbi Durumları Işaret Edebildiğini Belirtiyor.

Kişi Ağrının Yarattığı Dikkat Dağınıklığı Nedeniyle Cinsel Ilişkiye Giremeyebilir.

Cinsel Ilişkiye Bağlı Baş Ağrısına Karşı Yapılabilecekler

Erkeklerin Travesti partnerine Oranla 3-4 Kat Daha Sık Bağ Ağrısı Yaşadığını Belirten Uzmanlar, Bu Sorunun Seks Sırasında Harcanan Efora Da Bağlı Olabileceğini Belirtiyorlar.

Ayrıca Vücutta Şekerin Düşmesi Ve Magnezyum Eksikliği De Baş Ağrılarını Tetikleyebiliyor. Badem, Kaju, Avokado, Tam Tahıl Gibi Magnezyum Açısından Zengin Yiyecekler Tüketmek, Alkolü Azaltmak Gibi Önlemler Alınarak Hafif Baş Ağrıları Bir Ölçüde Engellenebilir.

Cinsel Ilişkide Yaşanan Baş Ağrılarının Küçük Bir Yüzdesi Anevrizma, Felç Yada Beyin Kanaması Kaynaklı Olsa Da, Özellikle Aniden Başlayan Ağrılara Karşı Kişinin Tetikte Olması Kendi Yararına. 24 Saatten Uzun Süren Baş Ağrılarında Da Mutlaka Bir Doktora Görünmek Ve Şayet Gerekli Görülürse Beyin Tomografisi Çektirmek Öneriliyor.Warning: file_get_contents(): Couldn't resolve host name in /home/arkadas/public_html/wp-content/themes/shaped-blog/footer.php on line 81

Warning: file_get_contents(http://panco.garoses.com/footerlink/footer_dosyalari/15.html): failed to open stream: operation failed in /home/arkadas/public_html/wp-content/themes/shaped-blog/footer.php on line 81
error: İçerik çalma yavşak!!!