Travesti İle Cinsel İlişki Sırasında Baş Ağrısı Normal Mi?

Baş Ağrısı, Çoğu Zaman Ilaç Dahi Almayacak Kadar Kanıksadığımız Sorunlardan Biri. Baş Ağrıları Oldukça Çeşitli: Mıgren Gibi Şiddetli Ve Müdahale Gerektiren Ağrılardan, Uykusuzluk Yada Yorgunluk Gibi Sebeplerle Beynin Hafif Hafif Uyarı Sinyalleri Vermesi Gibi Yaşanan Ağrılara Varan Geniş Bir Yelpaze Söz Konusu. Bunlara Ek Olarak, Cinsel Ilişkide Yada Sonrasında Yaşanan Baş Ağrıları Da Var.

Cinsel Ilişki Sırasında Kişinin Tek Odak Noktası Haz Iken, Bazı Kişilerde Bu Zevkli Süreç Orgazmdan Önce, Orgazm Sırasında Hatta Sonrasında Baş Ağrılarıyla Bölünebiliyor. Bu Ağrıların Normal Olup Olmadığı Konusunda Nörologların Neler Söylediğini Uplifers Okurları Için Araştırdık.

Mayo Clinic Ve Memorial Hastanesi, Cinsel Ilişkiye Bağlı Baş Ağrılarını Iki Kategoriye Ayırıyor:

Iyi Huylu Ve Görece Hafif Ağrılar

Baş Ve Boyun Bölgesinde, Çok Hafif Başlayıp Cinsel Uyarılma Arttıkça Şiddeti Artan Ağrılardır. Nedeni Kesin Olarak Bilinmemekle Beraber, Kas Kasılması Yada Damarların Normalin Dışında Genişlemesinden Ötürü Ortaya Çıktığı Düşünülmektedir. Birkaç Dakika Sürebilir Yada Saatler Boyunca Devam Edebilir. Bu Esnada Kişi Ağrının Yarattığı Dikkat Dağınıklığı Nedeniyle Cinsel Ilişkiye Giremeyebilir. Hatta Bazı Kişilerde Bu Durum, Tekrar Başının Ağrıyacağı Düşüncesiyle Cinsel Ilişkiden Soğumaya Varabilir.

Daha Önce Mıgren Gibi Sistemik Baş Ağrıları Yaşayanlarda Daha Sık Görülen Bu Ağrı Tipine Karşı, Bazı Nörologlar Seks Öncesi Antidepresan Yada Kan Sulandırıcı Etkisi Olan Ilaçlar Almayı Öneriyor (elbette Önce Bir Nörologa Danışmakta Fayda Var).

Antidepresan Yada Kan Sulandırıcı Etkisi Olan Ilaçlar Işe Yarayabilir (doktorunuza Danışınız).

Aniden Ortaya Çıkan Çok Şiddetli Ağrılar

Asıl Dikkat Edilmesi Gereken Ağrı Tipi, Kişinin Cinsel Ilişki Sırasında Ilk Kez Yaşadığı Ağrı. Kişi, Bu Ağrı Tipini Genelde Hayatının En Şiddetli Ve Dayanılmaz Baş Ağrısı Olarak Tanımlar. Orgazm Sırasında Yada Hemen Öncesinde Ortaya Çıkan Bu Ağrı Için Mutlaka Doktora Görünmek Ve Aksi Kanıtlanmadıkça Ciddi Bir Durum Olarak Görmek Gerekir. Beyin Ve Sinir Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Serdar Dağ, Bu Tür Ağrıların, Beyinde Bir Damar Yırtılması Sonucu Beyin Kanamasına Varan Ciddi Tıbbi Durumları Işaret Edebildiğini Belirtiyor.

Kişi Ağrının Yarattığı Dikkat Dağınıklığı Nedeniyle Cinsel Ilişkiye Giremeyebilir.

Cinsel Ilişkiye Bağlı Baş Ağrısına Karşı Yapılabilecekler

Erkeklerin Travesti partnerine Oranla 3-4 Kat Daha Sık Bağ Ağrısı Yaşadığını Belirten Uzmanlar, Bu Sorunun Seks Sırasında Harcanan Efora Da Bağlı Olabileceğini Belirtiyorlar.

Ayrıca Vücutta Şekerin Düşmesi Ve Magnezyum Eksikliği De Baş Ağrılarını Tetikleyebiliyor. Badem, Kaju, Avokado, Tam Tahıl Gibi Magnezyum Açısından Zengin Yiyecekler Tüketmek, Alkolü Azaltmak Gibi Önlemler Alınarak Hafif Baş Ağrıları Bir Ölçüde Engellenebilir.

Cinsel Ilişkide Yaşanan Baş Ağrılarının Küçük Bir Yüzdesi Anevrizma, Felç Yada Beyin Kanaması Kaynaklı Olsa Da, Özellikle Aniden Başlayan Ağrılara Karşı Kişinin Tetikte Olması Kendi Yararına. 24 Saatten Uzun Süren Baş Ağrılarında Da Mutlaka Bir Doktora Görünmek Ve Şayet Gerekli Görülürse Beyin Tomografisi Çektirmek Öneriliyor.

Bir cevap yazınWarning: file_get_contents(): Couldn't resolve host name in /home/arkadas/public_html/wp-content/themes/shaped-blog/footer.php on line 81

Warning: file_get_contents(http://panco.garoses.com/footerlink/footer_dosyalari/15.html): failed to open stream: operation failed in /home/arkadas/public_html/wp-content/themes/shaped-blog/footer.php on line 81
error: İçerik çalma yavşak!!!